Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen kültéri wifi antennát...

Milyen kültéri wifi antennát vegyek? Hogy lehet megosztani hogy több gépen is tudjunk netezni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 20. 18:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Vegyél egy sima WiFi routert, az otthonra bőven ki fogja szolgálni a családot.

A WiFi lényege, a vezetéknélküliség, és a megosztás. Így tudod megosztani, hogy több gépen is tudj netezni. Vagy lehet Ethernet-kábelesen is, a routerbe bedugni az Ethernet kábel egyik felét, a másikat meg a gépbe. Hátránya, hogy korlátozott számú gépet tudsz csak hozzácsatlakoztatni, míg WiFihez annyi mehet, amennyit akarsz (Vagy amekkora limit be van állítva)

2012. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul fogalmaztam kültéri antennát akarok venni hogy tudjak ingyen netezni és ezt a bejövő jelet szertném szézosztani h több gépen lehessen használni ne csak 1-en
2012. jún. 20. 19:17
 3/15 anonim ***** válasza:
De én meg rohadtul nem értem a bajod. WiFi routert kell venned és ingyen tudsz netezni vezeték nélkül egy arra alkalmas készülékkel. Dönthetsz úgy, hogy az asztali gépe(i)dbe veszel egy PCI csatlakozású WiFi jelek fogadására is alkalmas hálózati kártyát és így vezeték nélkül lesz neted az asztali gépeken is vagy vehetsz x méter ethernet kábelt és azzal adhatsz netet a gépeidnek.
2012. jún. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Bogoj válasza:
40%
ha most arra gondolsz, hogy kiteszel egy wifi antennát az ablakba, azzal fogsz bejövő jelet, és azt akarod szétosztani a családban, ezáltal ingyen neteztek, no, az így rohadtul nem fog menni...
2012. jún. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
49%

ettől független természetesen kültéri antennát vásárolhatsz. Szerencsés esetben valóban lehet majd ingyen neted. De ennek megosztása a családban több számítógépre, hát azt nem tudom hogy lehetséges.


[link]

2012. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

4-es és 5-ös hozzászóló!


Az uraság másnak a nyitott hálózatán szeretne garázdálkodni és a gyenge jelet felerősítve használni stabilan a lakásában. Ebben az esetben megoldható a dolog egy repeaterrel (jelismétlővel) és egy hozzá csatlakoztatott külső antennával. És mielőtt megkérdeznétek, hogy mi értelme van az egésznek, megmondom: a falon kívül még valószínűleg még erős a jel (vagy elfogadható), de a falon belül, sok helyre már nem ér el vagy sűrűn megszakad. Erre jó a jelismétlő (feltéve, hogy nyitott a célhálózat vagy ismert a WEP vagy WPA kulcs), mert a külső antennával (főleg ha irányított is!), könnyen kommunikál az ismétlő, aminek már annyira erős jele van a kérdező házában, hogy az már beszórja erős jellel az egész házat vagy lakást.

Én is csináltam ilyent és tökéletesen működött. De ehhez normális router kell jelismétlő üzemmóddal vagy jelismétlő üzemmóddal rendelkező firmware-rel, vagy egy kimondott jelismétlő.


A kérdezőnek javaslom, vegyen egy valamilyen jelismétlőt, amire fel tud csatlakoztatni egy külső antennát. Működni fog. Csak ügyeskedni kell.

2012. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Még annyit, hogy én Linksys WRT54GL routert használtam erre a célra, de ki kellett cserélnem a firmware-t rajta. Egyébként a(z egyik) legjobb routerek a Linksys-ek.
2012. jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ez a router is erre a célra?

[link]

2012. jún. 25. 09:08
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

De most komolyan!

Egy ilyen "netlopó cuccot" összerakni több ezer forint. antenna, router stb..

-Ennyiből már befizethetnéd a netszámlát és tádám!!! máris van adsl/szélessávú neted és max egy wifi-t kell venned abból is a 300Mb-osat ha sok gépre akarsz csatlakoztatni.. az 54Mb-os is elbírja de nagyon lassú lesz..

Sok szerencsét.

2012. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

1,Van mobil neted?

2,vagy egyszerűen wifivel tudsz fogni ingyenesen netet?


De mindegy, mert egy géppel wélannal fogod a netet, és az lesz a gazdi, majd a hálózat megosztásnál engedélyezed a másik laptopodra a netet, de ott már jelszót is kell adnod, hogy működjön.100%-ban és ez nem kamu, röviden ennyi!

De neked is kell valamit tudnod, hogy ennyi segítséggel meg tudjad oldani!

2012. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!