Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meleg a Dell laptopom baj ez?

Meleg a Dell laptopom baj ez?

Figyelt kérdés
Gépezek és egy kicsit melegedik az ajja a dell inspiron n5040 laptopomnak.Baj ez? Ez az első laptopom tudnátok segiteni tippeket adni a laptop használatához? Pl. mikor dugjam töltőre mennyit gépezzek egyszerre stb... Köszi a választ!! :DD

2012. jún. 17. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Minden notebook melegszik valamennyire. Van, amelyiknek az alja csaknem éget. Mennyit gépezz egyszerre? Amennyit akarsz.
2012. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! És a töltéssel mivan? Hogyan jó tölteni? Amikor már majdnem lemerül vagy tölten igy állandóan lehet?
2012. jún. 17. 10:34
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát erről sok "legenda" kering. Az nem baj, ha folyamatosan töltőn van, ellenben a rémhírekkel. Ha akksi nélkül használod, a töltöttségi szintet lehetőleg ne engedd 40 % alá esni, ezt jelzi is az oprendszer, hogy hol tart. Nos, kb 2-3 hetente viszont nem árt az első jelzésig lemeríteni az akksit, mégis csak tudja, hogy mi a dolga. :) Nekem ez a módszer bejött, már a sokadik laptop van a kezemben, és mindegyik évek után is jól bírja. Ideális esetben a 4 éves laptop is bírja 1-1,5 órát wifivel, bluetoothszal filmezés és netezés közben.

A melegedésre pedig annyi, hogy az előző ávlaszadónak teljesen igaza van. Annyi, hogy lehetőleg ne textilen használd (ágy, stb), mert akkor a hűtő szívni fogja a port egy idő után. Én kb 1,5-2 év után szedtem le a borítást és tisztítottam ki, utána lényegesen gyorsabb lett. Arra mindenképp érdemes odafigyelni, hogy a leírtakat betartsd, mert ha előbb lesz szükséged arra, hogy tisztítsd, akkor érdemes azt szervízben csináltatni, ameddig nem jár le a garancia. Viszont ha betartod, amiket leírtunk, akkor kb 2 évig nem lesz szükséges ezért szervízbe cipelni. ;)

2012. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Be fogom tartani amit mondtál! És mi a véleményed a dell laptopokról?
2012. jún. 17. 10:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát... szerintem igen jó gépek, jó támogatottsággal, tiszta képpel, könnyen alakíthatóak. Szubjektív véleményként egyet nem szeretek bennük: a funkcióbillentyűket ugye úgy tudod előhívni, hogy fn+F2 például. Ez engem rettenetesen tud zavarni, pláne ha excelben dolgozom. Ezen kívül semmi gondom nincs velük. :) Ami nagy pozitívum, (bár kis dolognak tűnik), hogy a kábel szigetelése elég erős, tehát ha sokszor tekered össze, akkor sem törik. Ellenben pl. a HP vagy Albacomp gépeivel.
2012. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

OFF

Ezt a billentyű dolgot meg lehet fordítani a SETUP-ban, nem?

2012. jún. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És a touch padot hogyan lehet kikapcsolni mert az Fn+F3 al nemtudom kikapcsolni ://
2012. jún. 17. 12:07
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és hogy ha lezárom a laptopot akkor lehibernál vagy mit csinál. És nembaj ha napközbe nemkapcsolom ki csak lecsukom és lehibernál?
2012. jún. 17. 12:10
 9/15 anonim ***** válasza:
Jogos, meg lehet fordítani, igazából megszokás és használat kérdése az egész. Ha például délelőtt dolgozol vele, megfordítod, délután zenehallgatás közben meg megint visszaforgatod.... Nekem ez kicsit kényelmetlen. Bár, lehet írni rá programot, ami időzíti ezt. :) A Tooouchpades dologgal meg annyi, hogy a gyártó honlapján tutira van valami segédprogram, amit ha letöltesz, már nem lesz ilyen gondod. Mondjuk én elsősorban linuxot használok, ami alapból leszed hozzá mindent telepítés közben, többek közt az ilyen specifikus dolgokat is - ellenben a Windows telepítési folyamatával. (Hisz a Windowsnak ez nem feltétlenül célja, de legyen ez egy külön kérdés.)
2012. jún. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De ha lezárom a laptopot akkor lehibernál vagy mit csinál. És nembaj ha napközbe nemkapcsolom ki csak lecsukom és lehibernál?
2012. jún. 17. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!