Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gép gyorsulásán kívül még...

A gép gyorsulásán kívül még miben érné meg egy ssd?

Figyelt kérdés
Hát nem tudom még ennyi olvasás után is kérdések vetődnek fel az ssd életartamával és hassznoságával kapcsolatban,olvastam olyat ami fél év alatt elfüstölt,vagy adatokat dobott le,de olvastam olyat ami másfél éve működik,sok helyen kérdezték találkozott e már az ember pendrive hibával mert kb ahhoz hasonló az ssd meghibásodása,hát volt szerencsém találkozni ilyennel 1gb fontos adatom lett oda úgy hogy a pendrive 1 hónapos volt.Hát lehet maradi vagyok de én még mindíg jobban bízok a HDD-ben,életartamra is,de tudom ott is lehet meghibásodás,de az ssd kérdéses,én meg nem szeretek úgy vásárolni hogy azon agyalok vajon hány hónap múlva hal meg,pláne úgy hogy az ára sem kevés hiába a garancia.
2012. jún. 9. 14:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"nem tudom, amellet, hogy összehasonlíthatatlanul gyorsabban dolgozik rajta az OS, mégis milyen érvet kéne felhoznom."


Te magad írtad az egyik hozzászólásodban itt (ami azóta törölve lett), hogy nem csak a gyorsaság miatt éri meg.

Nos, azóta is várom a többi indokot.

2012. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Néztem összehasonlító teszteket nagyon gyors tényleg,de rengeteg meghibásodást hallotam még jobb márkák felől is
2012. jún. 9. 18:29
 13/20 lindmayer ***** válasza:

a meghibásodások a technológia kiforratlansága miatt van, de jó pár év múlva nem csak az ára lesz jobb hanem a megbízhatósága is fényévekkel jobb lesz, mint a hdd-nek

amúgy minden hardvereszközre(alaplap, vga, mobil, laptop) panaszkodnak márkától függetlenül, nem csak az ssd-re vonatkozik

2012. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Panda Péter ***** válasza:
gyors, hangtalan, alig melegszik, alig fogyaszt. nyilván a leghangsúlyosabb előnye a gyorsaság.
2012. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
akkor is csak is a megbízhatóság a kérdés számomra,azért az alaplap és egyéb dolgok kicsit kiforotabak
2012. jún. 10. 11:25
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én még nem láttam olyat hogy egy program írná a minimál vagy ajánlott követelményei között az SSD-t. Gondolom nem is lesz ilyen - a felhasználói programokat (játékok, irodai alkalmazások, stb.) soha nem fogják SSD-s gépekre optimalizálni (egyrészt nincs lemaradva a HDD technológia sem, másrészt mégis minek olvasson egy program 500mb/s sebességgel?), Júzer Józsi tök feleslegesen venne SSD-t, az a Konvertáló Kálmánoknak és Technokrata Tamásoknak van kitalálva - akik vagy használják, vagy csak úgy érzik, hogy minden új cuccot meg kell venniük.


"gyors, hangtalan, alig melegszik, alig fogyaszt. nyilván a leghangsúlyosabb előnye a gyorsaság."


A hangtalanság és a melegedés HDD-nél is megoldható 2000 forintból - persze ha olyan súlyos probléma lenne gyárilag adnák hozzá a felszerelést. A fogyasztás Júzer Józsinak megint tök mindegy (1 W vagy 7 W nem oszt nem szoroz a villanyszámlában). Magyarán a kérdés leegyszerűsítve még mindig az, hogy vegyen-e valaki egy tizedakkora háttértárat csak azért mert az 2-3-szoros sebességgel működik. A válasz továbbra is az, hogy ha nem speciális körülmények közé kell akkor NEM.

2012. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Azzal meg légyszíves ne gyertek hogy "128 gigán minden tárolható", mert én pl. filmeket, képalbumokat és zenét is tárolok a meghajtóimon (gondolom nem vagyok vele egyedül). Optikai meghajtóra idő és pénzigényes folyamat kiírni és fizikailag nehézkés elhelyezni és kategorizálni őket ezután. Tehát aki ugyanígy tárol, mint én, annak nem egy SSD-re, hanem egy SSD-re ÉS egy HDD-re (külső vagy belső nem lényeg) van szüksége. Lehet, hogy 20.000 HUF környékén kapni decens SSD-ket, de ehhez akkor venni kell még 20.000-ért egy HDD-t is.
2012. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Panda Péter ***** válasza:
0%

itt nyilván nem arról van szó, hogy az SSD KIVÁLTJA a HDD-t (legalábbis egyelőre). az tényleg nagy baromság lenne. az SSD jelen állapotában a HDD MELLÉ, bootdisknek való. arra pakolod az OS-t, a fontosabb programokat, és semmi mást. ezért írom hogy 64GB bőven elég.


"mégis minek olvasson egy program 500mb/s sebességgel?"

MÉG MINDIG NEM LEHET FELFOGNI, hogy az SSD ereje NEM a magas szekvenciális írás/olvasás sebességben van?????

2012. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Panda Péter ***** válasza:
27%
az meg hogy "nincs lemaradva a HDD technológia sem" megint rossz nézőpont. egy HDD, akármilyen modern, hiperszuper 20k fordulatszámú, akkor sem fogja tudni IO sebességben megközelíteni a belépőszintű SSD-ket. amikor azt mondom, hogy ilyen téren nagyságrendnyi a különbség a két eszköz között akkor nem viccelek.
2012. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 lindmayer ***** válasza:

persze, tudom hogy neked nem elég a 128 giga tárhely, de az emberek egy jelentős része nem játszik, és nem is néznek filmet

de a képekre már elég az a 60 valahány giga ami az operációs rendszeren kívül marad, vagy hogyha filmet néz, akkor nem az internetről tölti le, hanem szépen megveszi

ez a jelentős tábor erre a fórumra legfeljebb akkor néz be, ha konkrét problémája van

amúgy meg senki nem állította, hogy az ssd mellé nem kéne hdd-t is venni, sőt mint azt az egyik előző hozzászólásomban írtam a képeknek, házi videókat több eszközön érdemes tárolni, persze ez attól függetlenül, hogy a mai merevlemezek mennyire "megbízhatóak"

2012. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!