Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkrement S775, DDR2-es...

Tönkrement S775, DDR2-es alaplapom helyére betehetek olyat, ami S775 DDR3-mas? Ha igen, a RAM-okon kívül mi mindent kell kicserélni?

Figyelt kérdés

A procit muszáj? A jelenlegi P4 3,2.

P5GD1 PRO helyére szeretnék Asus P5G41T-M LX-et betenni.



2012. ápr. 17. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Pár hónapja majdnem ugyanez volt a gondom. 2GB DDRII memóriát becseréltettem egy DDR3-ra.

Alaplapot meg vettem 10k-ért.


Még olcsón megúsztam.


Amúgy a procit jó lesz azt ne cseréld.

2012. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És milyen alaplapot vettél?

Hányas DDR3-ra cserélted be a DDR2-t?

2012. ápr. 17. 19:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Gigabyte GA-G41MT-S2PT alaplapot vettem és 2*1GB DDR2-őt cserélte 1*2Gb DDR3-ra.

Az mellé (kingston) meg vettem egy ugyanolyat így most 4 gb van a gépben.


Asrock alaplap valamivel olcsóbb és állítólag jó is, azért vettem gigát, mert ragaszkodom ehhez a márkához (még ha sokak szerint sz@r is.) :P

2012. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ezen az alaplapon van DVI kimenet? A videó kártyája (ha van) hány MB-os?


És még egy nagyon fontos kérdés: ha új alaplapot veszek, mindenképp újra kell telepítenem a Win 7-et? Legalább egy adatmentés erejéig nem lesz használható? Tele van a rendszerlemez fontos adatokkal:(

2012. ápr. 17. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Alaplapcserénél újra kell telepíteni a windowst, mese nincs.

Habár hallottam valami olyasmiről, hogy win7 még egy alaplap cserét is túl tud "élni".


Azt tudom, hogy nekem egy giga G31M-ES2L lapom volt, amit egy gagyi táp hazavágott. Utána lecseréltem arra amit fentebb írtam és alig akartam hinni a szememnek mikor bebootolt a gép.

Pedig már lelkileg felkészítettem magam az órákon át való telepítgetésre, finomhangolásra.

Szóval lehet, hogy te is megúszod. :)

2012. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és van rajta DVI kimenet, a videokari meg asszem 256 megás, de azt most nem tudom neked megmondani, mert nem otthon vagyok, meg nem is az integrált kariját használom.
2012. ápr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nagy segítség :-)

És az új alaplap bios-ával sokat kellett variálnod?

2012. ápr. 17. 22:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozzá se kellett nyúlnom szinte.
2012. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!