Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gép gyorsulásán kívül még...

A gép gyorsulásán kívül még miben érné meg egy ssd?

Figyelt kérdés
Hát nem tudom még ennyi olvasás után is kérdések vetődnek fel az ssd életartamával és hassznoságával kapcsolatban,olvastam olyat ami fél év alatt elfüstölt,vagy adatokat dobott le,de olvastam olyat ami másfél éve működik,sok helyen kérdezték találkozott e már az ember pendrive hibával mert kb ahhoz hasonló az ssd meghibásodása,hát volt szerencsém találkozni ilyennel 1gb fontos adatom lett oda úgy hogy a pendrive 1 hónapos volt.Hát lehet maradi vagyok de én még mindíg jobban bízok a HDD-ben,életartamra is,de tudom ott is lehet meghibásodás,de az ssd kérdéses,én meg nem szeretek úgy vásárolni hogy azon agyalok vajon hány hónap múlva hal meg,pláne úgy hogy az ára sem kevés hiába a garancia.
2012. jún. 9. 14:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A sebességén kívül nem igen van még előnye. Még drága is a BG/Ft értéke. Majd egy kicsit később érdemes lesz venni...
2012. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha egy párezer forintos alkatrészről lenne szó, ami megkérdőjelezhetetlenül dob a számítógép teljesítményén, azt mondanám vegyél, max. buktál egy családi vacsorát. De hacsak nem többszázer forintos álommasinát akar valaki építeni, akkor az SSD egyenlőre kihagyandó.
2012. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 lindmayer ***** válasza:

hát nekem a pendrive-oknál is csak akkor volt adatvesztés, amikor azok már több évesek voltak( kivéve egy egy éves reklám pendrive-ot)

ezeknek a sokszori írás a haláluk, de amúgy meg nem győzöm hangsúlyozni, hogy a fontos illetve kritikus adatokat soha ne egy példányban tároljuk, hanem tartsunk belőle biztonsági mentést: a gépen, egy felhőszolgáltatásban( pl Google drive), pendrive-on, külső merevlemezen stb

a másik, hogy a mai otthoni használatra nem szabad csak az ssd-re hagyatkozni a gépnél, persze kivéve, ha nem játszol, illetve nem filmezel

2012. jún. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Panda Péter ***** válasza:

egy 60/64GB-os "bootdisk" már nem túlzottan drága, márpedig ez a felhasználók 90+ százalékának elegendő hely.

a megbízhatósági rinyák abszolút túlzóak, igaz van pár problémás széria, de egyszerűen nem azt kell megvenni. ennyi erővel HDD-n se tárolj adatot mert az is elromolhat, sőt bizony el is romlik.

2012. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 zsomkovacs ***** válasza:
Amúgy még előny lehet a hangtalanság is, továbbá mivel nem tartalmaz mozgó alkatrészt, kevésbé érzékeny a külső behatásokra.
2012. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Na jah, de mondjuk egy asztali gép esetében nincs sok külső behatás és ventilátorok miatt a hangtalansága is egy elhanyagolható tényező.


Persze mindenki másra esküszik, én személy szerint nem veszek ssd-t, nekem nem ér meg ennyit, hogy kicsit gyorsabban töltsön be a gép.

2012. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
tesék megint elvek és ellenérvek,én próbálok minél kevesebb fontos adatra szert tenni,a legfontosabbak viszont 10gb nél nem foglalnak több helyet,lenne egy jó biznisz egy ssd re de nem merek kockáztatni
2012. jún. 9. 16:20
 8/20 anonim ***** válasza:

Rendben kedves Panda Péter, akkor fejtsd ki bővebben, hogy ugyan szerinted miért is éri meg jobban, mint mondjuk egy bármilyen HDD?


Talán a több helye miatt? Jaaa, ne, 2 TB-os ssd-t még nem láttam.


Vagy talán, mert tartósabb, többször írható? Jah, nem, mert limitálva van a cellák I/O értéke. (Nem kell belemenni, hogy hány év. HDD-n ez több.)


Hmm, nincs benne mozgó alkatrész, jobban bírja a rázkódást? Hát egy PC normál esetben nem mozog sokat, csak ha földrengés van.


Esetleg mert olcsóbb, mint a hdd? Jah, nem, ez sem igaz.


Gyorsabb az írás és olvasás, aminek következtében a rendszer is gyorsabb és a kevesebb memória esetében a swap-elés is gyors marad.

Kíváncsi vagyok milyen érveket tudsz felhozni, tényleg.

2012. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én is erőssen agyalok az ssd mellet döntésben hogy valóban meg érie,csak is az életartam a legkérdésesebb
2012. jún. 9. 16:31
 10/20 Panda Péter ***** válasza:

nem tudom, amellet, hogy összehasonlíthatatlanul gyorsabban dolgozik rajta az OS, mégis milyen érvet kéne felhoznom.


amúgy az érveid nagy része nonszensz, csak a szokásos SSD hater dolgok, már baromira unalmas...


"Talán a több helye miatt? Jaaa, ne, 2 TB-os ssd-t még nem láttam."

nem kell minden felesleges szart rápakolni, és akkor elég 64GB is. vagy jó, akkor legyünk pazarlóak, 128BG.


"Vagy talán, mert tartósabb, többször írható? Jah, nem, mert limitálva van a cellák I/O értéke. (Nem kell belemenni, hogy hány év. HDD-n ez több.)"

a merevlemez egy részben mechanikus egység, ami egy idő után szintén BIZTOSAN elromlik. érdekes, mégis sokan úgy gondolnak rá, mintha örök életű lenne, pedig marhára nem az, képes akár nagyon hirtelen beadni a kulcsot.

az meg, hogy a HDD-nek nagyobb az élettartama, nem feltétlenül igaz. lehetséges, de azért nem jelenteném ki ilyen egyértelműen.


"Hmm, nincs benne mozgó alkatrész, jobban bírja a rázkódást? Hát egy PC normál esetben nem mozog sokat, csak ha földrengés van."

asztali PC esetében nyilván nem érv, de ezt nem tudom minek emeled ki.


"Esetleg mert olcsóbb, mint a hdd? Jah, nem, ez sem igaz."

ami új, ami gyors, azt eddig is meg kellett fizetni, nincs ez másképp most sem. tény, hogy GB/Ft aránya rosszabb, mint egy merevlemezé, de nem is ugyanúgy kell tekinteni rájuk.

2012. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!