Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a számítógépem hűtése optimális legyen?

Figyelt kérdés

Teljesen standard számítógépem van(Core 2 Duo E8500 és Radeon HD6850), mégis kicsit magasnak találom a CPU és GPU hőmérsékleteit.

A CPU 0%-on 49 fokos, 100%-on 70 fokos, a GPU 0%-on 55 fokos, 100%-on 82 fokos.


Mindenféle tesztek szerint egy HD6850 100%-on mindig 80 fok alatt marad, és a proci is lehetne hidegebb.

Használok házhűtőt kettőt is, 12 cm-es példányokat, de nincs sok hatásuk az értékekre.


Tudnátok adni tippeket arra, hogyan lehetne hűvösebben tartani a dolgokat anélkül, hogy rengeteg pénzt kellene kiadnom új ventikre?



2012. jún. 9. 13:26
1 2
 1/14 Panda Péter ***** válasza:

egy tipp van: rengeteg pénzt kiadni új bordákra :D


amúgy ebben a nagy kánikulában ezek teljesen átlagos, korrekt értékek.

2012. jún. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam erre, de a lakásban elég hűvös van, nincs 23 fok felett. Viszont van benne 4 vinyó, ami nyilván ontja a meleget magából, tehát a házon belül is csak a meleg levegőt kevergetik a ventik.

Gondolkoztam már olyan megoldáson, hogy a HDD-ket kivezetem a házból kábelen át egy külön kis HDD házba, de eddig nem tudtam kivitelezni.

2012. jún. 9. 13:39
 3/14 anonim ***** válasza:

Hogy és hova vannak beszerelve azok a házhűtők? A gpu értéke rendben, a cpu-nál viszont 72 fok a max amit a gyártó megjelölt, cpu értékét soknak gondolom.

Házon belüli hőmérséklet mennyi, az alap 50 fok is magasnak tűnik, de lehet fals értékeket ad a program amit ellenőrzésre használsz. Bios is ezeket az értékeket adja?

2012. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

BIOS és RealTemp is ezeket adja a CPU-ra, a hűtők hátul vannak és kifelé fújnak: az egyik a CPU-tól viszi el a levegőt, a másik a GPU-tól.

Hogy a házon belül mennyi a hőmérséklet, arra talán a system temp tudna megfelelő adatot adni, ami 33 C°, pontosabbat nem tudok mérni.

A 4 HDD elég forrón pörög, a leghidegebb 45 fokos, a legforróbb(egy Maxtor) 65-öt is elér, ezért gondolom, hogy a 4 HDD adja meg a házban az alaphangot.

Esetleg egy(vagy kettő) befelé fújó venti segítene?

2012. jún. 9. 14:40
 5/14 Panda Péter ***** válasza:

hát ha nem akarod rövidtávon kinyírni a vinyókat akkor elölre egy ventit mindenképpen szerezz.

amúgy alsó vagy felsőtápos a ház?

2012. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Merevlemez értékek sem jók, az a 65 fok nagyon sok egy merevlemeznek, biztos hogy nem fog menni éveket még.

Merevlemezek között legyen szünet - amennyire a házad engedi - merevlemez hűtés leghatékonyabb része az ahogy a ház fémfelületéhez van csavarozva, nem is a merevlemezt magát kell hűtened hanem a házat, tehát legyen kereszthuzat, körforgás, húzzon át a levegő a házon, erre kell mindent kihegyezni.

Ha ennyire figyeled az értékeket gondolom alap hogy az a cpu borda alaposan ki van tisztitva. Akár egy hónap alatt is tele lehet újra szösszel, még teljesen tiszta lakásban is, ezt ellenőrizd, lehet meglepödsz és ennyi is elegendő a megoldáshoz.

2012. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Felső tápos házról van szó, a vinyókkal nem tudtam mit kezdeni hűtés szempontjából. Hiába állítottam rájuk kisebb ventiket, attól még csak a forró levegőt keringette a házban, de a vinyók nem lettek hűvösebbek. Tisztán tartom a gépet, ezzel nincsen gond, a 6850 pedig néhány hetes csak. A ház egyébként jól zárt, hogy ne porosodjon.

Sajnos nem túl nagy ház, tehát a 4 vinyó elég szorosan van benne. Majd kiszedem mindet, és megnézem úgy a CPU értéket, és beállítok még 1-2 ventit, van még belőle.

2012. jún. 9. 15:00
 8/14 Panda Péter ***** válasza:
talán el kéne gondolkozni egy új házon. már 10k között is vannak jól szellőző, kultúrált alsótápos házak.
2012. jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Pont az a gond, hogy nem költenék rá, mert ha lenne pénzem, akkor vennék egy tisztességes procihűtőt. :)

Tudom, azt akarom hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon, de azért próbálkozom, nehogy gondok adódjanak emiatt. 12 és 8 centis ventikkel tele vagyok, de nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, és elég hangosak is.

Vajon ha ráirányítok egy 12 centiset a procihűtőre, az számít? Majd otthon kipróbálok pár variációt.

2012. jún. 9. 15:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy új hűtő lenne a megoldás, ez olyan mintha vennél egy kocsit és a teljes hűtési rendszer cseréjével kellene kezdened. Persze ha autóversenyezni akarsz akkor tegyed, de itt erről nincs szó.

Ha system 33 fok valós akkor ott vagy koszos a lamellák közt, vagy nagyon alacsony fordulatra van állitva a venti, bios beállitás nem ideális a jelenlegi hőséghez (gyakran állithatod hány fokot célozzon meg a hűtés, lehet nálad ez az érték túl magas) vagy nem fekszik fel rendesen a hűtőborda, még egy lehetőség hogy nem gyári a venti, nem hozzá való.


Lehet leveszed, újrapasztázod és megoldodik. Nem is azért mert újrapasztáztad, hanem azért mert másodszorra már tökletesen illeszkedik a hűtő.

2012. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!