Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó Konfiguráció?

Ez jó Konfiguráció?

Figyelt kérdés

Alaplap: ASUS P8Z77-M

CPU: Intel Core i5-3570K

VGA: ASUS nVidia GeForce GTX 560 Ti

RAM: 8GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz



2012. jún. 7. 23:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
Egyeltalán mire kell a gép ? játékra , 3d tervezésre vagy mire , mert ha játékra tényleg elég egy normálisabb i5-ös és egy erősebb VGA , a ramról annyit hogy eddig 1333Mhz-sem volt és leváltottam 1600mhz-re és semmivel se lett jobb a gépem , semmivel , erről ennyit , másként az ssd-k közül én is a samsungot javaslom de szerintem semelyik nagyobb cég ssd-ivel nem fogsz bukni ! Szóval adj nekünk egy árat pontosan mennyit szánsz gépre, és mire használod ! ÉS hidd el mi csak jó akarunk neked hogy a 70ezres i7-es procid ne füstöljön ki egy iArena táp miatt ! Egy fsp hexa 500w vagy Ctg 500watt is elég lenne neki ! Szóval várjuk a válaszod .
2012. jún. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Főleg játékra, de a jövőben 3d tervezésre is használnám.

Megértem azt, hogy segíteni akartok, és hálás is vagyok érte, de attól még tényleg nem kéne itt felforrni azért, mert nem az ő ajánlatát fogadtam el.

Aztán végül is a i5 3570k és a 2500k között vacillálok, de szerintem a 3570k-t veszem, mert lényegesen kevesebbet fogyaszt az Ivy Bridge, és még is csak a jövőbe mutatóbb. Mivel az áraik között nem igen van különbség, ezért akkor lennék hülye ha nem azt venném. Aztán mellé egy HD7950-est, a többi meg igazából nem nagyon izgat. Mivel áraikban kb. ugyan olyan a 1333 MHz és a 1600 MHz RAM, ezért inkább az utóbbit veszem, ha nem is látom a különbséget a programok azért megköszönik. :)

Alaplapra meg csak annyit akarok, hogy támogassa az USB 3.0-át és aztán, hogy milyen alaplap van benne az sem érdekel. SSD-re tényleg a Samsung jobb, ODD-re meg szerintem az Asus-t veszem meg, ami nekem tökéletes.

Tápegység sem nagyon hoz lázba, csak az a lényeg, hogy termelje ki a kellő áramot, szóval azt rakom bele, amit már ajánlottak, a CHEIFTEC CTG-500-at. Csak alaplap (amihez nem nagyon értek) hiányzik, szóval ehhez kéne egy megfelelő alaplap ami támogatja az USB 3.0-át. Ára nem nagyon számít, de ha már ennyire fáj nekik, hogy drága alaplapot veszek bele, akkor jöhet olcsó is. Csak a feladatát töltse be.

Egyébként az i7-est csak azért néztem, mert +4 szállal több, és az jól jön a többszálas programoknál, de igazából lényegtelen.

(Nem kell beírni a kommentemre -.-)

2012. jún. 8. 21:24
 33/34 anonim ***** válasza:

"19"-es válaszoló vagyok!


Nos,nekem egy Sandy i5 2500K cpu van ami bőven kiszolgál. Mondhatom hogy feleslegesen sok nekem!Átlag felhasználásra kell a pc (film,zene,net,játék,egyéb),ezekkel max 40%-ban ha kihasználom.Most már látom,hogy inkább "gyengébb" proci,és erősebb vga páros kellett volna.Akkor én is azért választottam K-s cpu-t,mert 2 ezer ft volt a különbség a sima és a k-s közt. Alapjábavéve ,ha nem számít a pénz akkor megfelel a konfigod.A srácok csak spórolni akartak/nak neked. A magasabb memória órajelet nem fogják a programok érezhetően jobban kihasználni,legalábbis te nem fogod észrevenni,de ha kicsi az árkülönbség akkor no problem. Az alaplap amit választottál,megfelel a célra,nincs vele baj.Viszont a táp az bizony fontos egy konfignál! Azt fogadd meg! Mindenképp minőségit válassz,pl:chieftek vagy amiket ajánlottak a többiek!

2012. jún. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, akkor meg van konfigom :)
2012. jún. 8. 23:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!