Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó Konfiguráció?

Ez jó Konfiguráció?

Figyelt kérdés

Alaplap: ASUS P8Z77-M

CPU: Intel Core i5-3570K

VGA: ASUS nVidia GeForce GTX 560 Ti

RAM: 8GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz



2012. jún. 7. 23:16
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Igen közben átfutott a fejemen addigra meg a VGA lenne elavult :D

Különben, most hogy 20 ezerrel drágább annyi baj legyen.

De majd kérek tőlük bele egy HD 7850-est.

Abban igazad van, hogy a proci erőssége felesleges, és ha egy gyengébbet raknák a HD 7850-eshez jobban megérné, de mint mondtam ha már van erősebb CPU és van rá pénzem miért ne?


Köszi a segítséget. ;)

2012. jún. 8. 01:53
 12/34 A kérdező kommentje:

A végén ez lett belőle :)

[link]

2012. jún. 8. 03:23
 13/34 anonim ***** válasza:

Istenem...


-Minek olyan drága alaplap?

-Minek a 3570k? Tán tuningolni akarod? Ha meg igen, akkor normális procihűtő kéne. És minek akarod tuningolni? Alapjáraton is bivaly erős. Amúgy elég egy i5-2320, mert ahova ez kevés, oda a 3570K is szerintem. Meg a 2320 is bőven elég mindenhova.

-Ramból elég egy sima Kingmax 8GB DDR3 1333MHz ram is..

-SSD-ből inkább Samsungot, ODD-ből meg NEC-t vegyél.

-Táp meg ne iArena legyen, hanem Chieftec CTG 500.

-Ha a fentiek alapján spórolsz, akkor kijön egy HD7950 VGA.


Miért nem tanulják meg az emberek,hogy attól,ha mindenből a legdrágábbat veszed, sokkal jobb nem lesz a géped...


[link]


Tessék, ez neked bőven elég lesz. És spóroltál majdnem 20k-t, de a teljesítmény jobb.

2012. jún. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
De legalább megpróbáltam...
2012. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyet nem értek! Többször említette a kedves kérdező hogy "ha van rá pénzem akkor miért ne! " ... Innentől kezdve nem értem a kedves kérdezőt,és a válaszolókat sem! Minek kérdezed ha Te jobban tudod,és minek válaszoltok erre ha le sem sz@r titeket! :-)


Jöhet a piros kéz! :-)

2012. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Őszintén mondva leszarom milyen alaplap van benne és milyen tápegység, csak kiválasztottam egyet. Nem is értek hozzájuk, szóval mind1.

ODD, SSD-re mindenki mást ajánl, szóval nem feltétlenül az a jó, amit ti ajánlotok, akármennyire is azt hiszitek értetek hozzá. De attól még megfogadok egyet-kettőt.

RAM-ra, meg inkább veszek egy 1600 MHz-est, mint egy 1333 MHz-eset. Én fontosnak tartom a memória sebességét, szóval azt fogom venni..

Ez a CPU meg tényleg felesleges, mert akkor már azt veszem amit ti ajánlotok, vagy veszek egy i7 procit, amiben már lényeges különbség van. Pl. egy Intel Core i7 3770.

VGA-ra meg én is egy HD7950-est néztem ki mellé.

De itt az utolsóval értek egyet. Van rá pénzem, én döntésem, azt veszem...

2012. jún. 8. 17:55
 17/34 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 15.-össel.Ha lesz@rod hogy mit ajánlanak és ragaszkodsz az általad összerakott konfigoddal akkor minek raktad fel a kérdést.
2012. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

De itt van egy másik

[link]


Ha pedig értelmetlennek tartod a kérdést miért válaszolsz rá??

2012. jún. 8. 18:10
 19/34 anonim ***** válasza:

Figyu!

Vedd meg azt amit utoljára linkeltél!!! Tuti jó gép lesz!!!


Csak néhány apróság amit egy hozzá nem értő is észre vesz a konfigodon...:


-az alaplapod a választott procihoz igazán "low" kategória.Támogatja a tuningot,ezért nem értem akkor miért nem az i7 3770K-t veszed.Csak 10k-val drágább :-)

A procid max 1600MHz-ig támogatja a memóriát,így megint nem értem minek az 1866MHz-es ram,de Te tudod! Teljesen felesleges,semmit nem fogsz érezni belőle! És még annyit hogy az a VGA "kevéske" lesz ahhoz a procihoz. Igazából ennél a cpu-nál minden vga limites lesz. De ezt is Te tudod!

Tökéletes konfig amúgy! Vedd meg! :-)

2012. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :DD

Akkor tudsz ajánlani jó alaplapot?

A i7 3770k pedig nem láttam a listában ezért választottam ezt.

2012. jún. 8. 19:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!