Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD nélkül tényleg fos a gépem?

SSD nélkül tényleg fos a gépem?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 11:12
1 2 3 4
 31/40 Panda Péter ***** válasza:

zárásként még megjegyezném, hogy a kérdés provokatív. nyilván nem feltétlenül fos gép amiben nincs SSD. viszont egy csúcs-gép szerintem ma már nem nevezhető csúcs gépnek SSD nélkül.

amúgy meg lehet fikázni az SSD-ket, hogy húú de drága, meg milyen kicsi a kapacitása, korlátozott élettartam stb. de kéremszépen 2012 van, a technika fejlődik, ilyen ez a popszakma. egyébként is, ki kell próbálni és csak utána ítélkezni. el tudom képzelni hogy az itt fújogók nagy rész még csak nem is látott élőben SSD-t, és persze vakon fikázni jóval könnyebb.

2012. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Panda Péter ***** válasza:

# 30 (mert ugye nevet nem vállalsz): csak arra próbáltam rámutatni, hogy az SSD-k a kis fájlokkal való munkában akár nagyságrendekkel gyorsabbak. gondolom a "nagyságrendekkel" szót nem kell magyaráznom. szóval úgy beállítani, mintha a vinyók csak egy icipicit lennének lassabbak, elég félrevezető.


Off: a személyeskedő megjegyzésedet meg inkább el sem olvastam, gondolom már te is régóta írsz erre az oldalra és egy csomó embernek segítettél

2012. jún. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Nekem nincs SSD-m és egyenlőre nem is szándékozom venni. Egyetlen egy oka van. Drága.

Ettől függetlenül elismerem, hogy több a jó tulajdonsága mint a HDD-nek.

Nekem nem számít az, hogy 10 másodperccel gyorsabban végezzek egy feladattal, pedig elég sokat dolgozik a gépem videó kódolással, számítás centrikus feladattal.

De ezt az igényt 2db 7200rpm-es hdd tökéletesen kielégíti.


Olvastam néhány írást aki szidja a hdd-t és SSD párti. Kérem ezeket a gyorsabb bootolási időn kívül írjanak már konkrét dolgokat, hogy mire használják, csak hogy mi maradi HDD tulajok tudjuk mit veszítünk?

2012. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Rendszernek jó meg esetleg olyan játékoknak amik be-betöltögetnek memóriahiány miatt. A rendszer érezhetően simábban megy.
2012. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Montihun hozzászólására

Ó, én az asztali gépembe vettem ssdt, de akkor inkább vegyek egy laptopot hozzá és rakjam bele abba?


Ha elolvasnád rendesen amit írtam akkor nem írnál ilyen ökörségeket.

Én ugyanis ezt írtam :

Ha minden áron szeretnél venni egyet akkor azt laptopba érdemes.

Ez nem azt jelenti, hogy csak laptopba lehet ssd-t venni és asztali pc-be nem. Hanem azt hogy hétköznapi felhasználónak itt térül meg a legjobban az 1Gb-ra eső költsége miatt.

2012. jún. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Rendszernek meg esetleg néhány játéknak????

Mi az a játék ami 4GB vagy annál több memóriát igényel?

Aki nem tud ennyi memóriát beletenni a gépébe annak az ssd nem fogja gyorsabbá tenni, mert ott már más lesz a gyenge elem.

2012. jún. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

"mert ugye nevet nem vállalsz"


Már ezerszer elmondtam -- de úgy látszik, elfogyott a Cavinton felétek --, ez egy anonim oldal. Törődj bele. Semmivel nem vagy jobb azzal, hogy kiírod a neved, és felesleges is, mert felismerhető vagy anélkül is, ahogy bári, aki rendszeresen jár ide.


"csak arra próbáltam rámutatni, hogy az SSD-k a kis fájlokkal való munkában akár nagyságrendekkel gyorsabbak"


Nem egészen. A szerencsétlen júzer azt találta mondani, hogy a mai vinyók gyorsabbak a régi vinyóknál, de még mindig lassabbak az SSD-knél. Nos, ha ennek a tényét tagadod, akkor inkább le se írom a véleményemet. Ha pedig nem sikerült felfognod, amit írt, akkor mégis a szövegértéssel van baj.


"a személyeskedő megjegyzésedet meg inkább el sem olvastam"

Akkor honnan tudod, hogy nem a Hupikék Törpikék főcímdalának a szövegét írtam oda?


"gondolom már te is régóta írsz erre az oldalra és egy csomó embernek segítettél"

Ezt sajnos nem tudod kideríteni, ugye? Pedig én is felismerhető vagyok stílusról. Illetve már nem is először emelem ki, hogy mennyire arrogáns vagy.


Azért jellemző, hogy még most is okoskodsz, és magadat véded, ahelyett, hogy elismernéd, hogy félreértetted, amit írtak, és bocsánatot kérnél az illetőtől.

2012. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Panda Péter ***** válasza:

"ahogy bári, aki rendszeresen jár ide"

bocs, az ezer+1 arrogáns kötözködő közül nem tudom, melyik vagy

2012. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Nekem két mega van a gépben mégis stabilabb a windóz.

Amúgy meg nem kell a flame, leírtam a véleményem.

2012. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
giga:)
2012. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!