Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ajánlanátok egy jó VGA-t?...

Ajánlanátok egy jó VGA-t? (max.50e)

Figyelt kérdés

Alaplapom: ASRock M3A UCC

Jelenlegi VGA: Sapphire Radeon HD 5550, 512MB RAM, GPU: 550Mhz, RAM: 1000Mhz.


Szóval le vagyok maradva, a játékélmény egyenlőre szóba sem jöhet, és hol vagyok én még a 3D-től... :(

Kéne egy jobb VGA, amit rászánnék, az max 50.000 Ft.

A lényeg hogy 3D kompatibilis legyen, és szépen fusson rajta nagyjából minden :) Márka mindegy, de inkább vonzódom az nVidia-hoz :)

Van még időm a választásra, szóval olyat is mondhattok, ami még nem jött ki, de mondjuk nyár végére kijön 45-ért...


Röviden ennyi, ha van még kérdés akkor kérem azt is válaszban :) Használtat inkább nem akarok, csak nagyon megbízható forrásból, mert utálok olyan dolgokat használni (főleg műszaki cikk!) amit már más is használt...

Összegezve: tippek, vagy konkrétan ajánlások jöhetnek, nagyon örülnék ha sikerülne kiszemelni a megfelelő célpontot.


Előre is köszi a válaszokat ! :)



2012. jún. 5. 15:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Processzor és táp milyen?
2012. jún. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Proci: AMD Athlon II X3 3,2 Ghz. Ennek a cseréjét nem tervezem.

Táp: házzal együtt jött valami gagyi béna táp is, ez 400W-os, jelenleg ez van a gépben... sokan mondják hogy cseréljem le jobbra, valószínüleg egy 500W-os FPS tápot fogok venni, de ez még nem biztos. Tehát most egy 400W tápom van, ezzel kell gazdálkodni...

2012. jún. 5. 16:32
 3/25 anonim ***** válasza:

Akkor ilyen VGA: [link]


És tápegységet is vegyél, nem viccből hogy cseréljed le: [link]


De ha így már túl drága, akkor VGA helyett ezt: [link]

2012. jún. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszi a 2 kártyát :D

Az olcsóbb VGA memória és GPU gyorsaságban megelőzi a drágábbat... a drágább meg 256 bites. Mire jó a "bit" egy VGA-nál ? Az oprendszer akkor is csak 32bites színskálával dolgozik, tehát ezt a tulajdonságot nagyon nem értem.


Amúgy egy ATI kártya támogatja az nVidia 3D vision kit 2-t ?

2012. jún. 5. 16:45
 5/25 anonim ***** válasza:

Hát személy szerint a 6850-t venném,de ha 'csak' a 7770re futja, akkor azzal se csinálsz rossz vételt.


Játékoknál jól jön a 256 bit, mert jobban meg tudja jeleníteni a nagyon sok textúrát egyszerre.

2012. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Végülis ez "csak" 40, tehát bőven benne van az 50-ben :)

Akkor a 256 bit-et már értem, ez a textúráknál nagy előny. Tehát ezért nem érdemes 64 bites vagy rosszabb kártyát venni... az enyém 128 bites, erre direkt figyeltem vásárláskor.

Az egyik kérdésemre még mindig nincsen válasz: támogatják ezek az nVidia féle 3D vision-t ?

2012. jún. 5. 17:51
 7/25 anonim ***** válasza:
Fú bocs, azt most nem tudom megmondani:D Amúgy a tápot mindenképp cseréld le!
2012. jún. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Kártya kiválasztva, ezt az előbb elfelejtettem megköszönni, köszi a tippeket és válaszokat :) Nyilván az a 3000Ft nem számít, hiszen évekig elleszek a kártyával, ezért csak olyat akarok venni, ami biztosan nem avul el pár hónap alatt...

Még egy kérdés: általában egy kártyát több gyártó ad ki egyszerre (Sapphire, MSI, VTX3D). Nem lenne érdemes inkább a Sapphire-ról venni ezt a kártyát ? Jelenleg is Sapphire kártyám van, és azt hallottam, hogy jobb minőségű cuccokat gyártanak. (nem ég le egy éven belül)

2012. jún. 5. 17:57
 9/25 A kérdező kommentje:

Hogy érthetőbb legyen az előző kérdésem:

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 5. 17:59
 10/25 A kérdező kommentje:

Közben kiszűrtem náhány nagy különbséget: hiába azonos a neve, néhány adat más. Legjobb kettő: VTX3D, MSI. Itt is van pár különbség:

Open GL: MSI: 4.0, VTX: 4.1

A GPU órajel MSI-nél 20Mhz-val gyorsabb.

MSI-re 3 év garancia van.


Ebből nekem az jön le, hogy az MSI a jobb, viszont kicsit drágább is, de ez a +1 év gari miatt megéri. Mi az az Open GL, és mennyire van köze a játékokhoz ? Az MSI Open GL támogatása eggyel rosszabb :(

2012. jún. 5. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!