Mennyi idő múlva megy tönkre egy HDD ha nem használom (nincs a gépben) vagy egyáltalán tönkre mehet-e?
Ideális körülmények közt nem használva mondhatjuk hogy korlátlan ideig megörzi állapotát
viszont még használva is alapból kell birnia 10-20 évet is egy merevlemeznek (még ssd nek is)
adig meg csak elkezded használni vagy eladod
nem?
Nem megy tönkre.Az első vinyó amit legyártottak még működik.
Azért vannak ám a szeméttelepeken tonnaszám tönkrement merevlemezek... :-D
Jelen pillanatban egy átlagos számítógép legmegbízhatatlanabb része a merevlemez. Ez az, amely mechanikai mozgást végez (a ventillátorokon kívül), tehát KOPIK - ami ugye a tisztán elektronikus alkatrészekről nem mondható el...
Szóval ha csak tárolod a merevlemezt, akkor semmi baja nem lesz, évtizedek múlva is működőképes lesz. Használat közben viszont figyelembe kell venni az egyszerű mechanikai elhasználódást, vagy pl. egy villámcsapás miatti elektromos sokkot...
Igen, a merevlemez is tönkre tud menni - de az is igaz, hogy egy mai, jó minőségű diszk tényleg sok évig, esetleg évtizedig bírja.
Pedro
Nem tartom jó ötletnek. Az igaz, hogy tárolás közben a diszk nem megy tönkre, de a mágnesezettsége azért csökken - meg is szokták néha adni, hogy a tárolt adatokat 8, 10, 12, ... évig megőrzi.
Ez azt jelenti, hogy ugyanúgy mint a régi magnószalagon tárolt felvételek esetén, a mágneses jel erőssége az idő múltával csökken, majd (igaz csak sok év múlva) teljesen megszűnik.
Ennél bizony a CD-k, DVD-k sokkal megbízhatóbbak.
Pedro
Ne feledjük a műanyag elöregedését-DVD-nél 4-5 év után nagy az adatvesztés.Mielőtt fikáznál tudom hogy nem a műanyagra írod az adatot de sajnos az tartja egyben és pozícióban az égethető réteget.
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__1..
Az írott cd-im, dvd-im fele tönkrement pár év után. Ma már az ár is a hdd felé billent. Időnként be kell üzemelni, és újraírni az adatot (frissíteni a mágnesezettséget bitenként).
Amúgy, aki igazán törölni akar hdd-ről, az 50-szer megfordítja a bitet, hogy a maradó mágnesezettségből ne lehessen kiolvasni.
Persze a tárolási körülmények nem mellékesek.
Szerintem az optikai meghajtók otthoni felhasználásának ideje, legalábbis írásra: lejárt. Drága, macerás. Nekem nem fog hiányozni, mint ahogy az új gépekbe sem teszik bele az olvasót sem.
Albunak (előttem) igaza van, a mágnesezettségen sokat segít, ha időnként használod kicsit a merevlemezt. Akkor ugyanis "feltöltődik" úgymond. Optikai tároló szerintem hülyeség jelen árak mellett. DVD lemezben még a dupla rétegű is csak 8.5 GB. Akartam venni egy Blue Ray írót, ami manapság már egészen megfizethető áron van. Viszont a lemezek azok amik mg mindig méreg drágák hozzá. Egy 20-25 GB-s Blue Ray lemez még mindig 15.000 Ft. körül mozog. Ezért hát vettem inkább egy 2 TB-os HDD-t, amire rengeteg adat fér. Szerintem nagyon megbízhatóak a HDD-k, egyszerűen nem kell dobálni, lehetőleg szobahőmérsékleten és száraz helyen kell tárolni. (utóbbi csak a külső áramkör miatt fontos, a belsejének ez mindegy, hiszen vakum van benne) 2-3 havonta rá kell dugni a gépre, én egy olcsó de nagyon praktikus KÖNIG külső USB-vel használom. Megmozgatom kicsit az adatokat rajta, esetleg úgyis másolok rá dolgokat, hiszen tároló. Fél napot rajtahagyom a gépen, ez elég is arra, hogy visszanyerje mágnesességét, aztán megy vissza a szekrénybe. Szerintem vegyél egy jó nagy HDD-t tárolásra, vigyázz rá és nem lesz baj még 10 év múlva sem. Addigra meg már úgyis lesznek nagyobb kapacitású és újabb technológiájú tárolok.
SSD nagyon kicsi. (persze van 1 TB-os is 180.000 forintért...) De egyelőre én még csak egy 120GB-osat használok rendszer lemeznek. Ezt is csak nem rég, szóval a megbízhatóságáról még nem tudok nyilatkozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!