Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM telepítéssel kapcsolatos...

RAM telepítéssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Asus rampage II gene alaplapomba szeretnék 6 GB RAM-ot tenni; 6 slot van benne, és a kézikönyvben azt írja, ilyenkor minden másodikba kell egyet tenni (3x2 GB). Megoldottam, működött is két évig, de ma észrevettem, hogy már csak 4 GBot használ (és ismer fel a windows és a bios is).

Rengeteg variáció, ki-be pakolás után arra jutottam, hogy nem működik az utolsó 2 slot.

Fogtam, bedugtam egymás mellé, és most felismeri, használja.

A kérdésem, hogy lehet-e ebből későbbiekben baj? Élettartam veszteság, vagy ilyesmi?


2012. máj. 13. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én régebben 4 db rammal szórakoztam egy fél napot, nem lett baj, csak ideg bajt kaptam.

Ám ha felismeri és működik, akkor nem lesz baj, habár kérdéses hogy az utolsó 2 miért állt le ha eddig működött? Utána néznék a neten a helyedben hogy mi okozhat Ram slot leállást.

2012. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már eleve azt nem értem hogy miért írta azt a kézikönyved hogy kettesével kell beletenned a RAM-okat?


Nincs kapcsolatban ez a dolog a RAM-ok felmelegedésével?

2012. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem tudom, nem hiszem, a kézikönyvben szó szerint ez volt

1.-

2.populated

3.-

4.populated

5.-

6.populated

Hozzátették: recommended for better performance, de így sem lassú

2012. máj. 13. 22:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Hallod, az Asus könyvet szó szerint dobd el... Nekem is másként írták és úgy még everestben is lassabb volt ha úgy tettem mint írták(AMD proci), de ha bedobtam egymás mellé, nem figyeltem a szineket, mindjárt jobb lett :)
2012. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!