Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez hiba? (Többi lent. )

Merevlemez hiba? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Nos a hiba a következő. Adott egy wd 500GB-os merevlemez. A mai nap során alaplapot cseréltem a gépben viszont ezzel az alaplappal az előbb említett vinyó nem hajlandó rendesen működni.

A vinyó tuti jó mert amíg nem cseréltem alaplapot ez volt a rendszer vinyóm.

Most az vele a gond, hogy ugyan a bios felismeri és a Windows ban az eszköz kezelő is de a saját gépben nem jelenik meg és még a Windows telepítő se tud vele mit kezdeni.

Ha a lemezkezelővel próbálom valami "i/o eszközhiba miatt nem lehet inicializálni a lemez" vagy valami ilyesmi hibaüzenetet kapok és ha bent van a vinyó irtózatosan lelassul a gép.

Mi lehet a gond? Kellenének legalább az adatok a vinyóról mivel minden adatom azon van.

Esetleg lehetséges, hogy tönkrement az alaplapcsere alatt. (O.o érdekes lenne de ki tudja.)

Akinek van ötlete segítsen please mert az adatok fontosak lennének. (U.I.: a win telepítőt csak végső ötletként indítottam rá üres lemezként észleli és azt írja, hogy nem lehet rá telepíteni és új particiót se tudok létrehozni...)



2012. máj. 10. 01:59
1 2
 1/12 karesz01 ***** válasza:
64%

Nem a hdd a hibás !!!


Amikor telepíted a rendszert kiírja hogy "a telepítő megvizsgálja a hardverelemeket" akkor az alaplapról is gyűjt infót .


Mivel te kicserélted az alaplapot nincs meg az alaplap azonosítása és a windows csak azzal az alaplappal hajlandó működni .


Arra épült fel a rendszer .


Vagy hibásan működik mert nagyon kevés (visszaigazoló) egyező adatot talál .


Nem fog elindulni , mert egyfolytában a régi alaplapodat keresi .


( próbáld csak ki , rakd vissza a régi alaplapod és meglátod )


Alaplap cseréjekor érdemes új rendszert telepíteni és újra kezdeni .


Mivel az új alaplapodnak új driverei vannak .


A megoldás még egy 500GB hdd vásárlása és arra az új alaplappal telepíteni egy új rendszert .


Majd bekötöd a régi hdd - ét és ( nem tud a régi windows arról hogy átvették a helyét , mert nem arról indul a rendszer ) háttértárolóként kimentheted az adataid .


Aztán a régi hdd formázhatod majd vissza rakhatod a kimentet adataidat .


A régi hdd onnantól fogva adatmegőrzés lesz a feladata , de torrentezni (le és/vagy fel töltés) is lehet vele .


Az új hdd stabilabb lesz a régi használtnál .


Az új és a régi hdd - ét színes matricával jelöld meg .( alkoholos filctollal )


-------------------------------------------------------------


Vagy átviszed egy haverhoz a hdd - ét és háttértárolóként bekötve minden fontos adatod kimented a haverod gépére vagy kiírod DVD - re .


Ezután az alapoktól kezdve újra építed a rendszered .

2012. máj. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

az i/o az input-output rövidítése, tehát be- és kimenetet jelent, azaz elvileg a winyó nem tud kommunikálni a gépeddel, nem lehet írni, olvasni. másszóval: nem tudsz vele semmit sem csinálni


próbáld ki a régi alaplappal. ha nem megy, akkor esetleg egy garancia segíthet rajtad. ha pedig az adatok fontosak, akkor szervizzel próbálkozz. a meghajtót ebben az esetben valószínűleg nem tudják megmenteni, de az adatokat még talán. de hát nem ingyen van...


ui.: nem látom sok esélyét, de: nem SATA (1) HDD-d van? és ha igen, nem lehet, hogy SATA 3 portra csatlakoztattad? ez a kettő elvileg inkompatibilis egymással

2012. máj. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

@karesz01!

nem tudsz olvasni?

a kérdező pontosan azt csinálta, amit te kértél tőle. szerinted hogy nyitotta volna meg a lemezkezelőt? tudod, az egy program a Windows vezérlőpultján.


kérdező, te meg nehogy vegyél még egy harmadik winchestert! :)

2012. máj. 10. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 karesz01 ***** válasza:

2 és 3 válaszoló :


Az alaplap a legfontosabb alkatrész a gépben , arra csatlakozik minden .

Ha cseréled az alaplapot akkor a renszered stabilitása illetve indulása kerül veszélybe ha nem telepited újra a windowst az alapoktól .

Nem halottam olyanról hogy valaki az alaplap cseréje után nem telepítette volna újra az operációs rendszerét az alapoktól .

Akármilyen csatlakoztatása is van a hardvereknek .

Az alaplap cseréje előtt le kell mentened minden olyan adatot amire szükséged van .


Pontosan azért van a hiba mert ezt elmulasztotta : "az i/o az input-output rövidítése, tehát be- és kimenetet jelent, azaz elvileg a winyó nem tud kommunikálni a gépeddel, nem lehet írni, olvasni. másszóval: nem tudsz vele semmit sem csinálni"


"a kérdező pontosan azt csinálta, amit te kértél tőle . szerinted hogy nyitotta volna meg a lemezkezelőt? tudod, az egy program a Windows vezérlőpultján."

azaz instabil a rendszere , müködik lelassul aztán ....(hiba hiba hiba)



"kérdező, te meg nehogy vegyél még egy harmadik winchestert! :)"

egy vinyoja van jelenleg (egy wd 500GB-os merevlemez)


alternativ megoldás :

Vagy átviszed egy haverhoz a hdd - ét és háttértárolóként bekötve minden fontos adatod kimented a haverod gépére vagy kiírod DVD - re .


Ezután az alapoktól kezdve újra építed a rendszered .


(Ha 2 hdd je van saját magát ki tudja segíteni nem kell a haverhoz rohangálni )

2012. máj. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Éppen ez a gond, hogy csak eddig volt ez a rendszer lemez mivel rögtön telepítéssel kezdtem akkor tünt fel, hogy erre nem enged ezért a másikra tettem a windowst (400gb samsung.) .

A régi lapon sata1 volt ezen sata2 ő van a hddem tudom,, hogy 1 vagy 2 ajándekba kaptam két éve kb. szóval nem tudom.

Kipróbáltam a régi alaplappal és sajnos ugyan ez fogadott.

Köszi a válaszokat ha van még valami ötletetek várom.

Egyébként ha elküldöm adatmentésre az mennyire drága?

2012. máj. 10. 15:56
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és a telepítést formázás nélkül gondoltam rá az adatok miatt mivel a 400 as nem működik a régi alaplapban nem tudtam átmenteni rá az adatokat.
2012. máj. 10. 16:10
 7/12 anonim ***** válasza:

na, karesz01, zsenikém, ugye most ár nem fogod osztani az észt? ui.: más alaplapnál telepített oprendszer semmilyen esetben sem indulhat el, nem tudom milyen instabilitásról beszélsz. nem megy, és kész!



kérdező!

sata akkor kilőve (főleg mert a régi gépen sem megy. tehát nem tudod róla elindítani a windowst?), mindenképp a HDD hibás, te nem tudsz mit kezdeni vele

árral kapcsolatban meg passz, nem tudom. szerintem ez változó. egyrészt függ a szerviztől, másrészt meg a nehézségektől, mert ugye rengeteg oka lehet a hibának.

garancia érvényes még? WD jellemzően 2-3 év garit szokott adni. ha nincs garancia? akkor először vedd fel a kapcsolatot egy szervizzel, mondd el, hogy mi történt, és remélhetőleg adnak egy nagyságrendi árat, hogy mire számíthatsz, és hogy egyáltalán tudnak-e vele bármit is kezdeni. aztán te mérlegelsz...na de ehhez már nem kellek

2012. máj. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi akkor szervizhez fordulok mást nem tehetek amikor azt írtam, hogy ugyan az fogadott arra gondoltam, hogy nem indult el róla a régi windows om pedig azzal az alaplappal telepítettem.

Utána kipróbáltam a régi 20GB-os ata lemezemre feltettem az xp-t és ugyan azt kaptam lassú boot és a lemezkezelőben I/O hiba. (Több vinyóm nincs. :D)

Köszi a választ mindenkinek.

2012. máj. 10. 17:06
 9/12 A kérdező kommentje:
Régen írtam de megoldódott a gond.. Bárki aki fujitsu siemens alaplapból rak át másikba HDD-t ellenőrizze le nem e tett rá jelszót :/ Az uj lapom nem kezelte a jelszavas HDD véflemet ezért kaptam I/O hibát amikor visszaraktam a régi alaplapba és a biosban aktiváltam a HDD password ot rögtön kérte a jelszót és elindult szó nélkül...Persze előtte szervízben is volt, hogy mi lehet ott ajánlották ezt és pár próbálkozás után meg is oldódott a röhej hogy nem is raktam rá jelszót (MEGJ.:12345 volt a jelszó...).
2013. márc. 13. 13:30
 10/12 A kérdező kommentje:
hupsz elküldtem mielőtt átnéztem volna elnézést a hibákért...
2013. márc. 13. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!