Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szevasztok! Mindenképp Windows...

Takizoli95 kérdése:

Szevasztok! Mindenképp Windows Vistát teszek fel a gépemre, de nem tudom hogy melyik verziót tegyem fel? Ötleteket szeretnék kérni.

Figyelt kérdés

Ram: 2GB Kingston DDR2 800MHz

Processzor: Pentium Dual-Core E55400 2,70GHz

Videókártya Radeon HD:4350 512MB DDR2

HDD:500 GB

Videókártyát azt most cserélek majd egy Nvidia Geforce GT440-re



2012. máj. 2. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy melyiket teszed fel, mindegyik szar.


Ehhez a konfighoz elég a 32bites is.

2012. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
használtam már Vistát 32 bitest és nekem jobban ment mint a Windows 7 Ultimate 32 bites , ugy hogy szerintem nem rossz op.rendszer , csak sokak negatív kritikát írnak róla, még olyanok is akik nem használták.. (ez nem neked szolt) és köszi szépen a választ
2012. máj. 2. 14:16
 3/13 anonim ***** válasza:

látszik h nem vagy hozzáértö.

(vistán majdnem mindennek nagyobb a gépigénye)

2012. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

32 bites Home Premium.

Am GT440 helyett VTX 6750-et vegyél. Sokkal jobb.

2012. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 CactusClone ***** válasza:

Ne akarj magadnak rosszat. Miért mindenképpen Vista? Win7 alig különbözik kezelés tekintetében a Vistától, de stabilabb, nincs akkora gépigénye, kevesebb a kompatibilitási gond.

Nekem a notebookomon Vista Home van (ez volt telepítve rá gyárilag), a PC-mre Win7 Home került. A PC gyengébb konfig, de klasszisokkal kevesebb a gond vele, a sebességről meg ne is beszéljünk. a Vista alatt az erősebb gép döglődik a Win7-hez képest.


Másik. Nem tudom, milyen programokat, játékokat akarsz futtatni, de érdemes megnézni, hogy azok Vista alatt futnak-e egyáltalán. És itt jön be, hogy miért a Win7. A Pro verzióban van XP mód. Nem úgy, mint a parancsikon tulajdonságai között a futtatás XP kompatibilis módban.

És a kérdésed, hogy melyiket válaszd.

Van Home, Pro és Ultimate. Kezdjük a végéről.

Hány nyelvet akarsz használni? Csak magyart? Akkor azon kívül, hogy elmondhatod magadról, hogy Ultimate-ed van, semmi más haszna nincs. Szerintem ez kilőve.

Marad a Home és a Pro.

Hálózatban használod-e a gépet, és szükséges-e tartományba beléptetni a rendszert? Nem? Akkor egy minusz a Pro-nak.

Szükséged van-e arra, hogy XP módban futtass programokat, mert max. abban indulnak el? Igen? Egy plusz a Pro-nak (Win7 Pro).

Kell az aero felület? Ha kell, akkor megint csak Pro, ha nem kell, akkor Home.

Szerintem marad a Win7 Pro. Nem fogod megbánni.

2012. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De ha ö megirta vistát szeretne akkor ugyis azt fogja feltenni.
2012. máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdezö ! Én 100% ban egyet értek veled nem is kell foglalkozni ezekkel a windows 7 imádokkal ha te vistát szeretnél és írtad mindenképp az lesz jól döntöttél . Nekem is windows vista ultimate van a gépemen

és tényleg sokkal gyorsabb mint a win 7 . Nekem a win 7 töl megszakadtak a letöltéseim és leállt szh internet és mikor ki szerettem volna lépni hogy leállitom a windowst mindig azzal csesztetet leállitás kényszertetésre. A windows 7 az egyí szar operációs rendszer nekem volt rejt nintende emulátor vágo Istvántól legyen ön is milliomos és tudod játékra jó volt a windows 7 csak most nemtudok menni a köníyvtárba mert lett munkahelyem és mihelyt ráment a windows 7 re az internet megbolondult az egész windows 7 . Elfutot a méreg fogtam szépen a gépem és vittem számitógépszervibe hogy szedjék le a windows 7 et mert kikészültem idegileg töle és rakjanak rá vistát . Ök is win 7 et akartak újra rakni mondtam az nekem nemkell . A vista sokkal jobb mint a win 7 és a kezelése is hasonlit szinte ugyanaz mint az xp az xp sem tetszik a vista kinézete jobb sokkal. A wistán is megy super nintendo nintendó 64 emulátor meg teke tennis . Csak arra az egyre figyelj hogy a vista csomagban alapból bennt van az internet explorer böngészö 7 azt tüntesd el mert engem az szopatot hogy vistánál is leállt az internet és bizoníos oldalak nemtöltödtek be és nemtudtam mi az oka több boltba mondták a böngészö és felrakattam az internet explorer 8 at most rendben minden. Ugyhogy jól döntöttél hogy vistát szeretnél mert a win 7 az egy nagy szar csak ugye elkel adni mert újdonság hát persze hogy jó. Legjobb a vista én azzal amit szeretnék internetezni yotube néró nintendos játékok nekem bevállt a vista és sose cserélem le.

2012. máj. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 CactusClone ***** válasza:

Kedves # 7/7 válaszoló,


Itt nem a Win7 imádatról van szó, hanem a tapasztalatról és a szakértelemről - nem csak rólam van szó, hanem másokról is.

Ha neked megbolondult a Win7, az három okból történhetett:

1. valami gányolt feltört verziód volt

2. nem értesz a Windowshoz (egy egyszerű példa az élet más területéről: azért mert kocsival fennmaradsz az úton, még nem jelenti azt, hogy tudsz vezetni)

3. mindkettő együtt


Természetesen, ha ész érvekkel sem lehet eltántorítani az elképzelésétől, akkor senki nem tud neki segíteni.

Remélem, legalább kipróbálja mindkettőt, és meglátja a különbséget.

2012. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalatból mondon hogy nem jó a win 7 . Valamit azért értek hozzá mert a vistával megy minden a win 7 meg csak játékra volt jó. Mihelyt internet lett rátéve vége let, mert azelöt nemvolt rajt internet csak most dolgozni járok nincs idö könyvtárba futkosni . Olvasd vissza a kérdezö bejegyzését ö maga írta hogy használt már win 7 et vak vagy ? Ö írta hogy a vista jobb volt neki . Persze mindenki maga dönt de ö azt írta vistát rak csak nemtudja melyiket. Amugy meg hogy jó a win 7 hát persze mert az van most a boltokban persze hogy jó mert akkor nemlehetne eladni ! Feketén meg felrakni egy letöltöt verziüt mi van ha a szoftverrendörség kopog és megbüntet ? A vistát talán elnézik jobban mert azt már nehéz kapni ha jön a windows 8 akkor meg a 7 lesz a szar a 8 meg a jó !
2012. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 CactusClone ***** válasza:

A kérdezőnek kellene csak válaszolni, de annyi téves információ van a hozzászólásodban, hogy muszáj válaszolnom.

Az úgynevezett szoftverrendőrség nem kopogtat az ajtódon, mert nem rendőrség. A BSA először levelet küld a kiválasztott felhasználónak, bekér egy részletes leltárt a használt szoftverekről. Azután időpontot egyeztetnek, s kéri a felhasználót, hogy addigra a könyvelésből szedje elő a szoftverek számláit, valamint a licencpapírokat, amivel igazolni tudja a legális használatot.

Kijönnek, átnézik, s ha minden oké, távoznak.

magán felhasználóhoz csak akkor megy a BSA, ha fennáll a gyanú a lopott szoftverek használatára. Az esetek 99,9999%-ában cégeket ellenőriznek.

Abban pedig nincs különbség, hogy Win7, Vista vagy Micimackó világa CD-t töltötted le a netről. Ha nem ingyenes, akkor lopás, az pedig szankciót von maga után. Csak az értéke nem mindegy. Nincs olyan, hogy ezt vagy azt elnéznek.

És ne ringassuk magunkat, nem lehet azt mondani, hogy én Linuxot használok. Arról is meg kell lennie a licencnek.


Az, hogy most Win7 van a piacon, és azt kell eladni...az ABC-ben meg hagymás kenyér van, és azt kell eladni.

A technológia fejlődik, az igények is változnak.

A Vista hatalmas bukás lett, mert nem volt értelme XP-ről Vistára váltani a rengeteg kompatibilitási hiba, az irreálisan nagy gépigény, és stabilitási hibák miatt.

A rendszergazdáknak nagy megkönnyebbülés volt, hogy megjelent a Win7. Most az van, hogy nem lesz értelme Win8-ra váltani. Túl gyorsan érkezik.

2012. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!