Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ragaszkodik mindenki...

Miért ragaszkodik mindenki amdhez?

Figyelt kérdés
Tudom hogy amd sokkal olcsóbb de aki 1-2évente nem akar procit cserélni akkor egy i5 2500k porrá aláza aaz fx procikat is.

2012. máj. 1. 23:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, elsőre fel se tűnt. :)
2012. máj. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

@Hart:

Mindegy, ugyanaz, így is megértetted. :)

Tudom, hogy némelyik szériánál övék/övék volt a vezetés, de akkor is ragaszkodok a jól bevált nV-hoz. Bár ehhez hozzájárulnak azok az ATI-s gépek is, amik nálam jártak javításra/újratelepítésre, és szophattam a Catalysttal. :)

2012. máj. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Panda Péter ***** válasza:
100%
ln meg a forceware-rel szoptam, a catával soha.
2012. máj. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"egy i5 2500k porrá aláza aaz fx procikat is."


Erről tesztet is láttál, vagy csak a szokásos troll hülyeség?


Amúgy előrendeltem egy A10-est, de ha csak az A8-asnál tudsz erősebbet mutatni alacsonyabb vagy azonos áron az Inteltől, akkor azt fogom venni.

2012. máj. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"6850 oc 1gb SLI"


Azt meg sem kérdezem hülyegyerek úrtól, hogy egy szál AMD kártyát hogyan kötött SLI-be ráadásul, no de sebaj, most látom csak, hogy egy számítástechnikai analfabétával van dolgom.


"Sokkal több fpsém van mint ha amd procit raknél bele."


Ami megintcsak egy idióta kijelentés volt a részedről, mert ez színtiszta vga-limit.


Azt se tudod mit beszélsz, csak ömlik belőled a marhaság.

2012. máj. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Annyi idióta tévhit él az AMD vs Inteel vitában.


"Amúgy az AMD FX-8120 erősebb a i5 2500k-nál"...nem erősebb, kb azon a szinten van, van amiben jobb, van amiben meg gyengébb.


"Mert részben ugyanannyit tud mint az Intel , csak olcsóbb"...az a baj, hogy nem egy kategóriákat szoktatok összehasonlítani. Annyi hogy az AMD az árával arányosan "gyengébb"... egyszerűen arról van itt szó, hogy az általa nyújtott teljesítmény is bőségesen elég egy mai gamer gépbe, erős videókrtyák mellé is.


"Én személy szerint nem állnék szóba vele, 12 éve Intelem van, és az is marad. De ATI vga se kéne soha"...sztem ez így erős kijelentés, mivel mindkét gyártónak van kismillió kártyája, így nem lehet ezt így kijelenteni.


De amúgy ja, a kérdező által feltett kérdés gyakorlatilag GYÖKÉRSÉG.


"Tudom hogy amd sokkal olcsóbb de aki 1-2évente nem akar procit cserélni akkor egy i5 2500k porrá aláza aaz fx procikat is."...most a mondat második feléről ne vegyünk tudomást, mert az költői túlzás, de úgy mellesleg nekem van egy i5-2500-am, alapjáraton egy HD6870-essel, ami erősebb a te "6850 oc 1gb SLI"(lol) kártyádtól, bőven vga limites a konfig, a processzor pasziánszozik unalmában.


Mindegy, részemről jelentem a kérdést mert értelmetlen, és csak felesleges provokáció.

2012. máj. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 lindmayer ***** válasza:

én nem ragaszkodok az amd-hez, de amíg ár-értékben jobb procikat ad, mint az intel, addig azt választom

amúgy most inteles konfigom van(igaz hogy egy laptop, de akkor is)

2012. máj. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Mukedli. Amit írtam, hogy erősebb, az egyszerűen benchmark eredmény. Tudom, hogy ez nem fog előjönni minden felhasználásnál, de ha egyszer rangsorolni akarunk, akkor ez a legegyszerűbb módja a dolognak, nem pedig pl.: az OC kapacitás, a bf3, vagy hasonló csodák, netán hogy emnnyi idő alatt renderel aftereffectsben egy 1 perces FullHD videót. Hogy miért? Mivel egy benchmark több teszt eredményét egyesíti. Persze ettől megmarad a lehetősége hogy bizonyos felhasználási körökben az alacsonyabb pontszámú CPU jobban teljesít, de mivel ilyen felhasználási kör a válaszom időpontjában nem volt megjelölve, így általános eredményként ezt használtam fel.
2012. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 CactusClone ***** válasza:
100%

Ez az Intel-AMD összehasonlítás mindig okot ad a provokációra, a két tábor összefeszülésének. Mindkét részről a kemény mag engedni nem akar.

Valóban nem sok igazság van abban, hogy mindenki az AMD-hez ragaszkodik, de hát ne turkáljunk már egymás zsebében, hogy kinek mire van pénze. Amire van, abból kell kihozni a maximumot.

Az is igaz, hogy gyakran nem jó processzorokat vetnek össze, így eleve fals eredmény születik.

Én még emlékszem arra, mikor az Intel elérhetetlen volt a PC-s világban. Akkor még leginkább AMD és Cyrix volt. Később megjelentek az első Intelek, ami között volt akkora zsákutca, mint ide a Hold, de hát melyik fejlesztés közben nem fordul elő az ilyen?

És még egy valami, hogy mennyire nem igaz, hogy mindenkinek AMD kell, üzleti felhasználásra az elmúlt 6 évben az általam értékesített PC-k, notebookok, szerverek 0, azaz nulla darab AMD processzorral voltak szerelve.

Itt megint lehetne ideológiákat szülni, hogy miért is, a lényeg az, hogy megvannak a jó okai, ami jócskán túlmutat azon, hogy ebben vagy abban a játékban hány fps van, meg a benchmark mit mutatott.

És, hogy ne tűnjek Intel mániásnak, mindkét otthoni gépemben AMD van. Nem 100%, hogy a következőben Intel lesz, de fejleszteni azon jobb.

2012. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Intelem is volt AMD-m is volt, nekem az AMD vált be, ennyi. Volt nVidia kűrtyám is, ATI kártyám is és AMD kártyám is ebből az ATI-AMD vált be. Ez a kérdés abszolút szubjektív.
2012. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!