Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ragaszkodik mindenki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragaszkodik mindenki a nagy táncos lagzihoz?

Figyelt kérdés

Még nincs itt az esküvő ideje, de mindenki szóba hozza a dolgot, kérdezget mit tervezünk, hogy szeretnénk, kit hívnánk meg...

Én nem vagyok híve a nagy buliknak. Legszívesebben letudnám a kötelezőt egy pizzázással a templomi esküvő után, aztán pápá mindenkinek :D

Mivel ez túl meredek, egy egyszerű nem giccses étteremben vacsizás, és nyugis zene is megtenné, természetesen eladó a menyasszony mizéria nélkül.

Nekem amúgy is kínos, mert az én családom (személyes okok miatt) nem lesz jelen, részemről csak 2-3 barát lesz ott, párom részéről pedig legalább 100 ilyen-olyan rokon, akiket még csak nem is ismerek.

Anyósom, és az általam ismert rokonság úgy vélekedik, hogy giccses étterem kell mulatós zenével, mert arra táncol a nép (én nem szeretnék táncolni, és a párom sem igazán)... Emellett vőfély, hülye játékok, és persze eladó a menyasszony tánc, mert úgy jön a pénz (akkor inkább maradok szegény :D)

Még nem döntöttük el mi lesz, de nekem már az egész esküvőtől elvették a kedvem :/

(Hozzáteszem, természetesen mi fizetjük majd az egészet)


2011. febr. 19. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyjátok magatokat! Jó, pár apróságban engedhettek, de a lényeget, hogy mekkora buli legyen, hol, kikkel, hogy tartva, milyen zenével, stb. azt ti döntsétek el! Ennek a napnak a leginkább nektek kellene, hogy jó értelemben felejthetetlen legyen! Ha végig feszélyezve érzitek magatokat, akkor az egy nagyon rossz érzést fog bennetek hagyni.

Ha nem akartok nagy bulit, akkor ne hívjátok meg csak a közeli rokonokat a párod részéről is. Vagy a távoliakat csak az esküvőre, a lagzit meg tartsátok meg szűk családi körben!

Tartsatok ki amellett, hogy ez a ti napotok, rólatok szól, nehogy már szarul érezzétek magatokat!

2011. febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Csinálj úgy mindent, ahogy te szeretnél. Elég egy vacsora, nem kell buli, ha nem akarod, bár nem lesznek az esküvődről szép emlékeik a rokonságnak, ha csak egy csendes vacsora lesz. Ezt akkor szokták, ha valakinek meghalt az egyik szülője, és már nem lehet lemondani az esküvőt.
2011. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Megértelek! A hagyományok miatt ragaszkodik hozzá mindenki. Az ifjú párnak meg jól hozhat a konyhára menyasszonytánc. Mondjátok, hogy nincs erre pénzetek, és ami van, az kell az induláshoz, ill. a párod mondja a szüleinek, hogy Ti nem akartok nagy esküvőt és pont. Fújni fognak érte, de azért az milyen már, hogy az ember feszélyezve érezze magát a saját esküvőjén...
2011. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Mert 20-30éve is divat volt a nagy muri. Mikor jönnek a ritkán látott rokonok és perdültök 1et.
2011. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Mert lehet az embereknek néhány hétig miről pletykálni!

Ma már sokan döntenek úgy,hogy nem akarnak ismeretlen embereket etetni-itatni,csak azért mert az így szokás.

Nemrég ment férjhez egy ismerős lány. A szülők milliomosok. A fitalaok nem akartak lakodalmat, és keresztül vitték az akaratukat.

A templomi szertartásra küldtek csak meghívót. Az esküvő után a plébániához tartozó közösségi házban volt aprósütemény és kevés ital,a rokonoknak. A fiatalok a templom ajtajában fogadták a gratulációkat,és azonnal elmentek nászútra.

Igaz,hogy sokan megsértődtek ezen,de a fiatalok legalább jól érezték magukat.

2011. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
72%
Mi nem törődtünk az anyósommal. Inkább építettünk házat a pénzünkön (meg a bankén...)Most van hol laknunk, és attól még szertjük egymást hogy nem rúgott be az összes rokon minket ünnepelvén.
2011. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk olyan lagzink volt,amilyet mi szerettünk volna. Kicsi.

Úgy gondoltuk, hogy ez a mi napunk, a mi esküvőnk, és úgy ünnepelük (és azokkal), ahogyan mi szertnénk. Nem a mama, papa, Mariska néni stb. Pláne, hogy mindent mi fizettünk.

Mindenkit nem lehet meghívni,mert akkor ripsz-ropsz 500 vendég lenne, és azt mindenki beláthatja, hogy a mai gazdasági helyzetben ennyi pénzt elmúlatni, enyhén szólva kidobott pénz.

Azt sem szeretem, ha azzal jönnek, hogy XY is meghívott, és illik visszahívni. De ha akkor én még gyerek voltam,akkor ez nem ér, mert akkor a szüleimet hívták! És persze üres kézzel sem megy az ember, vagyis a megvendégelés és az ajándék+torta+menyasszonytánc ára egálban van.

Szóval meghúztuk a határt, hogy hány vendéget hívunk. Az esküvőre többet, az ebédre kevesebbet. Oda (ebédra) csak a szűk családi kör (szülők, testvérek+családjuk, tanuk+családjuk) és a közeli barátok lettek meghívva, és ez így is kb 50-60 fő.

Mivel tudtam, hogy mindenki vidékről jön, éppen elég nekik az utiköltség, ragaszkodtunk ahhoz, hogy ne hozzanak nászajándékot. Mindenünk megvolt már, 5 éve együtt éltünk, felesleges lett volna, nem akartunk vendégfejést.

Mivel sok volt a gyerek, (mind a ketten az ország más részéről valók vagyunk, és egy harmadik helyen lakunk, távol minden családtagtól), a késő lagzi szóba sem jöhetett, hisz a fáradt gyerekeket nem tudtuk volna hol elhelyezni. Így délelőtti esküvő, és utána ebéd lett a megoldás.

Mindenki odaért időben, és haza is tudott menni.

Az utazás miatt (sofőrök miatt) mulatós szóba se jöhetett, nem is akartunk táncos bulit, csak egy jó hangulatú, beszélgetős ebédet. És a legnagyobb meglepetésre bejött! Többektől visszahallottuk, hogy jól sikerült, családias volt és nagyon jól érzeték magukat.

Ez 2004-ben volt, és ruhástól, fodrászostól, kajástól, mindenestől kijött kb 400 e ft-ból.

Az azonban hozzátartozik, hogy a fényképészért nem kellett fizetnünk, se a fotőkért (párom legjobb haverja volt), és az étterem is nagyon kedvező ajánlatot adott, mivel törzsvendégek voltunk. ja, és a sütiket magunk készítettük.


Szóval megoldható, csak időben le kell állítani a családot ész érvekkel, és ebből nem engedni.


Üdv!

2011. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem amúgy is kínos, mert az én családom (személyes okok miatt) nem lesz jelen, részemről csak 2-3 barát lesz ott, párom részéről pedig legalább 100 ilyen-olyan rokon, akiket még csak nem is ismerek."


Pont ezért lesz két tanús polgári esküvőnk, és utána kettesben ünneplés. Család kizárva. Vagy mindenki vagy senki. Az úgy nem megy, hogy innen 3 jóbarát onnan 100 rokon. Nekem nagyon kínos lenne.

2011. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártunk. Így aztán felkértük a két testvért (esketés után, hogy nem mondják el senkinek, mert ha igen akkor többé nem testvér) tanúnak, bejelentkeztünk és megesküdtünk.


Túl sok olyan esküvőt láttam, ahol dáridó volt napokig aztán pár év múlva meg már váltak. Csak pénzkidobás az egész! Mert ugye bezzegék....pffffffff

2011. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki mindenki? Én pl irtózom tőle. Nekem az tetszik, amikor két tanú és max szűk családi kör. Ennyi.
2011. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!