Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát vennél...

Milyen videókártyát vennél ebbe a gépbe? Esetleg más tuning ötlet is jöhet hogy mit csinálnál vele. Lent leírom mim van.

Figyelt kérdés

táp: codegen 400w

alaplap: asus m3a78-eh

hdd: 500 gb sata2 samsung

cpu: amd 4600 + 2x2400 mhz

vga: asus eah-3450 256 mb

ram: 3x1 gb 800 mhz


A gép kb 3 éves.

Eléggé melegszik már a proci is.

Új korában alapjáraton 30 fok körül ment, most 50.

Elég lenne pasztázni, vagy új hűtő kell ?

Ha új hűtő akkor milyen ? (lehetőleg nem túl drága)

Vagy megéri még tuningolni egyáltalán ezt a gépet ?

Eladni mennyiért lehetne ?

Ha eladnám adnék hozzá 19"-os fujitsu siemens lcd monitort is. Válaszidő 5 ms, felbontás 1440x900.

Szóval a lényeg írd le te mit gondolsz, bármi jöhet.

De annak azért örülnék ha csak olyan írna aki látott már gépet közelről :)

Ps: az alaplap is 40 fok körül mozog alapjáraton.

Az sok ?

Ház hűtő kell ?

Milyen ?

Lehet eszembe jut még valami, és majd hozzászólásban leírom.


2012. ápr. 26. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Első körben a melegedésről: leszeded a hűtést, a hűtőbordák közül kiszeded a porcicákat, meg kitakarítod, és visszarakod, attól jobb lesz, de az az 50 fok sem kifejezetten vészes még....de sztem csak a por lesz a gond.


Vélemény a gépről:

Tápegység elég gány minőség, nagyjából semmit nem ér.

Alaplap csak DDR2 ramot és AM2/2+ processzorokat ismer csak.

Processzor is elég gyenge cucc, bár netezéshez, meg alap dolgokhoz elmegy.

Videókártya is kifejezetten gyenge.


Hát...ami érhet valamit az a merevlemez sztem 10-12k-t, de mivel drágák manapság, így inkább tartsd meg az új gépbe. Monitor meg sztem kb 15k körül eladható....ezek tudatában, az össz konfig 30-35 ezret érhet.... de lehet elnéztem, már késő van.

2012. ápr. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az a baj a prociról nem merem leszedni a hűtőbordát.

A bordáből ki szoktam szedni a port ecsettel, de biztos alatta is van. Egyszer próbáltam leszedni, de nem jött. Gondolom a paszta miatt rá van tapadva. Ha leszedem akkor már pasztázni is kell nem ? Tudnál adni tippeket hogy szedjem le ?

2012. ápr. 26. 09:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már kioldottad a hűtés rögzítését, akkor le kell csak szedni. Persze ha rá van nagyon tapadva, akkor picit tekergetve (hogy megtörjön a beszáradt paszta) le kell emelni róla (egy picit nagyobb erő bevetését is igényelheti). Ha már lent van, akkor alaposan meg lehet pucolni illetve a CPU tetejéről is leszedni a száraz anyagot (valami száraz ronggyal, finoman, nem szanaszét kenve). Utána kell új paszta, de csak nagyon kevés, hiszen a dolga csak annyi, hogy a CPU sapka és a Hűtő talpa közötti apró (pár század milliméteres) felületi egyenetlenséget kitöltse és ezzel hatékonyabbá tegye a hőátadást (mivel a levegő jól szigetel). A túl sok paszta használata szintén nem jó. Ha nincs a házban ventilátor, akkor tennék 1-2 darabot, mivel a ház szellőzése fontos dolog és nagyban hozzájárul az alkatrészek hűvösen tartásához. A tápot én is lecserélném valami minőségibb darabra.

Ahhoz képest, hogy AM2/AM2+ támogatású az alaplap, elég vérszegény CPU támogatási lista van a hivatalos honlapon. Mondjuk ebbe CPU-t amúgy is csak használtan lehetne szerezni.

Ebbe a gépve esetleg egy HD5550 512MB GDDR5-ös karit vennék, ami ugyan nem túl erős, de jóval jobb a 3450-nél. Esetleg használtan keresnék egy HD4670-t. Például:

[link]

2012. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ.

Arról a vga-ról már olvasgattam amit linkeltél.

Ezzel a táppal mi a baj egyébként ?

Azt tudom hogy kicsit noname.

De jobban is menne új táppal ?

Ez a táp el se bírná a másik vga-t ?

2012. ápr. 26. 09:44
 5/7 anonim ***** válasza:
A táp nem túl megbízható és teljesítményben egy minőségi 350W-s szintjét sem hozza. Egy 3 éves Codegen meg amúgy is megérett a cserére. Amúgy a 4670 nem számít nagy fogyasztású kártyának, de azért megeszi a 3450 ~dupláját. Ha tápot rögtön nem is tudsz, azért belátható időn belül cseréld le.
2012. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, zöld kéz ment minden válaszra.

[link]

Ez elég lenne ugye ?

Vagy egyszerűbb venni egy nagyobbat ami később még az új gépembe is jó lehet ?

2012. ápr. 26. 10:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Teljesen jó táp és később is hasznát veheted. Egy normál 4 magos procihoz meg egy normálisabb középkategóriás videokártyához (HD6770/6850) is elég kraft van benne.
2012. ápr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!