Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik notebook...

Szerintetek melyik notebook -ot válasszam a kettő közül?

Figyelt kérdés

Egyik: [link]

Másik: [link]


Van kb 180000 hufom. és nagyon jót akarok venni! játékra is... :S

nos melyik legyen?

(már egy csomót keresgéltem)


2012. ápr. 20. 10:07
 1/8 lordsithlord ***** válasza:
Inkább a Dell-t javasolnám, mivel erősebb proci van benne, ráadásul sokkal jobban fel van szerelve. Az meg már csak hab a tortára, hogy minőségben a Dell sokkal jobb eredményeket tud felmutatni, mint a Lenovo, jelentősen kevesebb a meghibásodásuk, ráadásul házhoz jönnek és helyben javítják a gépet.
2012. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valójában a Dell ezen típusát sokmindennek mondanám, csak minőséginek nem.


Terhelés alatt a gép erősen melegszik (90fok feletti értékek!), ami nem tesz jót egy hardver élettartamának sem, főleg egy merevlemeznek, amik jobban szeretik az alacsonyabb hőmérsékleteket. A gép hűtési rendszere eléggé alulméretezett, és 100%-on használva hangos is...ezt kompenzálhatod azzal kicsit hogy visszaveszel a teljesítményből, hurrá.


Másik nagy negatívuma a billentyűzet, az részemről csupa nagybetűs S.Z.A.R....hatalmasat röhögtem mikor haverom gépét kipróbáltam, namindegy lehet más elviseli, mondjuk ha játszol, akkor úgyis kell egy külső billentyűzet.


Érdemes a cikket is elolvasni:

[link]


Én személy szerint kihagynám a gépet, és valami minőségibb darabot vennék. Azt mondjuk nem állítanám hogy lényegesen kevesebb meghibásodásuk lenne, de a 3 év garanciájuk tényleg nem kevés, és tényleg nekik a legjobb a szervíz szolgáltatásuk.


De összességében nem a Dell-ek ellen akarok kampányolni, csak leírtam a véleményem erről a típusról, és sztem a Lenovo-k is elég minőségi cuccok.


Hardveresen mondjuk a Dell többet mutat, bár összességében a 6-8GB RAM csak parasztvakítás, még egy gamer konfig is elvan 4GB-al, nemhogy egy laptop, az i5 tényleg erősebb, de az i3-as sem sokkal gyengébb, és még mindig bikaerősek egy laptopba, a 2 videókártya meg full ugyanaz a teljesítménykategória, mindkettő erősen belépő szintű cucc, valójában sokkal gyengébb processzorokkal is elfutnának ugyanúgy, Dell mellett szól mondjuk a nagyobb merevlemez, a Lenovonak pedig nagyobb a kijelzője, az játékoknál, filmeknél jobban jöhet.


Amúgy, ha már Lenovo, akkor nézd ezt:

[link]


Ami a Lenovo mellett szól, hogy minőségibb mint a Dell 5110-ese, jó billentyűzete van, jó tapipad, a gyengébb processzor, és 6GB ram bőségesen elég, cserébe viszont 7200-as fordulatszámú merevlemez van benne, ami dob a sebességen. Másrészt nagyobb a kijelzője, és elég jó minőség az is, hűtési rendszerre is jobb mint a Dell, és az sztem sokat számít.


Teszt is van hasonló konfigról:

[link]


Ezek alapján számomra egyértelműen a Lenovo jön a jó választás.

2012. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 lordsithlord ***** válasza:

Vitatkoznék azon, hogy az 5110 mennyire minőségi-e vagy sem. Már csak azért is, mert én pont egy ilyet használok, annyi különbséggel, hogy az enyémben már i7-es proci ketyeg, és az elmúlt fél év alatt nem volt vele semmiféle problémám.


Melegedéséről annyit, hogy ez az általános jelenséget, mivel a prociventi alul kinyomja a forró levegőt és a fizika törvényeinek megfelelően az felfelé szállna, csakhogy elkapja a beszívó nyílás ismét, így lényegében a meleg levegő kerül ismét a procira hűtésnek. Mint mondtam, ez nem az Inspiron 5110 egyedi problémája, informatikusként sajnos azt kell, hogy mondjam, ez általános hiba. De ez megoldható egy filléres laptop lábbal (NEM HŰTŐLAPPAL, HANEM LÁBBAL!), mivel az megemeli a gépet annyira, hogy legyen helye a forró levegőnek távozni. Ezt alkalmazva nem tapasztaltam a gépnél még erős terhelés alatt sem 90 fok feletti hőmérsékletet, a maximum, amit elért, a 70-75 fok volt.


A billentyűzet valóban elég érdekes kialakítású, nem tagadom, azt valóban külön meg kell szokni, de láthattunk már érdekesebbeket is.


Tehát én tapasztalatból mondom, hogy valóban, vannak hibái a gépnek, de összevetve egyéb típusokkal (nekem Lenovoval, HP-vel és Acer-rel sikerült összevetni) sokkal minőségibb darabnak tartom, mint a másik gépet.

2012. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én épp azt hallottam hogy a Lenovó a jó és az olcsó Dell a gagyi műanyag.
2012. ápr. 20. 15:55
 5/8 lordsithlord ***** válasza:

Valóban, a Lenovo olcsóbb, ez tagadhatatlan. A kinézetről nem igazán tudok neked nyilatkozni, mivel elég szubjektív a dolog. Amit tudok, az az, hogy a Lenovo mostanában ráállt a kamufém kinézetre, a Dell pedig általában matt fekete műanyag aljjal, króm belsővel és csillogó színes hátsó résszel gyártja a gépeit. Kinézetre a Lenovo egy konzervatívabb, visszafogottabb gép, szoros, alig látszó illesztésekkel, stabil, nem recsegő házban. Azonban tapasztalataim szerint ez a ház merevebb is valamivel, mint a Dell-é.

A Dell egy kicsit extravagánsabb, feldobottabb, sok benne a csili-vili felület, az illesztések nem annyira rejtettek, de ugyanakkor ez is egy elég stabil gép. Nem recseg a ház, de tagadhatatlan, hogy kinézetre nem olyan masszív, mint a Lenovo-é, sőt, az anyaga ridegebb is, mint azé, így könnyebben karcolódik. Ugyanakkor az csak a ltszat, hogy nem masszív a gép, nemrég egy 5110-est láttam kb. 2 métert repülni (gazdája szépen lesodorta az asztaláról, máig nem tudom, hogyan) és zt megúszta annyival, hogy egy kicsit lepattant a sarka, mert az egész gép pont arra esett.


A Lenovo-ról jó tudni, hogy még mindig inkább az árával arat, mint a minőségével.


Egyébként a cégek is inkább a Dell és a HP gépeit részesítik előnyben, mert jobb a gariszolgáltatásuk és mint már írtam, jelentősen jobbak a meghibásodási statisztikáik, mint Lenovo-nak és társainak. A Lenovo-nál se nagyon akadnak ugyan kirívó meghibásodások, de a garanciális ügyintézésük jóval merevebb, nehézkesebb. Mint már írtam, a Dell egy ideje helyben végzi a javítást, fel kell hívni a Dell Support számát, elmondani a hibajelenséget és aztán ők értesítik a legközelebbi területi felelős szervizcéget, hogy azok egyeztessenek a tulajjal, mikor mehetnek a gépet megnézni és lehetőség szerint kijavítani. Ha véletlenül nem tudnák a helyszínen a javítást elvégezni, akkor is általában 2-3 nap alatt elvégzik a munkát (ez is csak azért ennyi idő, mert az alkatrész külföldről jön be).

2012. ápr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Valóban, a Lenovo olcsóbb, ez tagadhatatlan."...pont hogy nem...de ha megnézed a két gép árát, akkor láthatod is ezt.


"A Lenovo-ról jó tudni, hogy még mindig inkább az árával arat, mint a minőségével."...pont hogy inkább a Dell állt rá erre az üzletpolitikára, és a nagy teljesítmény olcsón laptopokra, és az n5110-is erősen ezt az irányt követi.


"Egyébként a cégek is inkább a Dell és a HP gépeit részesítik előnyben"...de az üzleti kategóriás Dellek teljesen mást képviselnek mint az otthoni felhasználásra készültek.


Én mondjuk az általad felsoroltak közül nagyjából a dell gépeit tartom a legkevésbé minőségibbnek, Lenovo, Toshiba laptopokal is volt minimális kapcsolatom, Asusok is jók, még az acer is jó lenne, csak az meg hardveresen pusztul el könnyen.


Anno én rengeteget nézelődtem laptopok között, és akkoriban a Dell nagy újdonsága volt az 5110-es, de énnekem elég nagy csalódás volt, inkább vettem helyette asztali gépet.


abban igazad van hogy garanciális dolgok szintjén verhetetlen a Dell, és mint gyártó, becsülöm, nekem is Dell monitorom van, de én az N5110-est nem tudnám jó szívvel ajánlani, számomra a két gép közül a Lenovo a nyerő.

2012. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lordsithlord ***** válasza:

Minden vita nélkül, de megnéztem a két gép árát, a Lenovo alapon valamivel olcsóbb már itt is, ha pedig az ár/érték nézetben gondolod, hogy a Dell drágább, felhívnám a figyelmedet arra az apróságra, hogy ez a Lenovo 17,3-as kijelzővel szerelt, a Dell gép pedig csak 15,4-es.


Ma már az üzleti kategóriában és az otthoni felhasználásra szánt gépekben nagyjából ugyanazok a hardverek vannak, a régi nagy különbségek megszűntek. Kinézetre természetesen az üzleti kategória visszafogottabb. Körülbelül ennyi a különbség.


Mint mondtam, én informatikusként elég sok típus megfordult már a kezeim között, így elég jó rálátásom van arra, melyik miben jó vagy rossz. Az Acer, Toshiba és Fujitsu gépek messze elkerülendőek, mivel átlagosan 2-2,5 évet bírnak hiba nélkül. Az Asus nem lenne egy rossz márka, azonban ne adja isten, hogy meghibásodjon, mert akkor kiderül, mennyire rossz support-ja. A Packard Bell anno nagy márka volt, most azonban kissé le vannak maradva hardveresen, ráadásul drágák is. A Dell és a HP jó szervízellátású, ráadásul viszonylag kevés meghibásodásuk van. A Lenovo-val sem feltétlenül az a baj, hogy sok a meghibásodás (bár tény, hogy több, mint az imént említett HP-nél és Dell-nél), hanem az, hogy alapon nehézkesebb a garanciális üyintézés, ráadásul míg más típusnál nem nagyon találkoztam azzal a jelenséggel, hogy bizonyos eszközökkel nem müködik együtt a gép, addig a LEnovonál igen (konkrétan Express Card-os soros portot akartunk beletenni, de maga a gép nem tudott vele mit kezdeni).


Szóval én még mindig azt mondom, hogy a Dell lenne a jobb választás, mert minőségben és ügyintézésben jobb, de persze az is igaz, hogy meg kell nézni, melyik tetszik jobban kinézetre, melyik esik jobban kézre, mivel ez is egy nagyon fontos szempont.

2012. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te a Fujitsu gépeket összetéveszted a Fujitsu Siemesekkel. Utóbbiak tényleg hulladékok voltak, de az új Fujitsu gépek már nagyon korrekt, megbízható gépek.
2012. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!