Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső HDD-hez elég egy ház...

Külső HDD-hez elég egy ház meg normális vinyó?

Figyelt kérdés

Ezen a képen is mintha így lenne megoldva és érdekelne, hogy otthon is össze lehet dobni egyet e.

[link]



2012. ápr. 2. 00:19
 1/6 Panda Péter ***** válasza:
persze hogy össze lehet. egy sima, normál vinyó kell (alacsony fordulatszámú előnyösebb itt, mert halkabb és kevésbé melegszik), meg egy külső ház. ha több külső meghajtót szeretnél, és nem akarsz mindegyikhez külső házat venni, akkor meg jó megoldás lehet egy merevlemez dokkoló.
2012. ápr. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, venni kell egy külső hdd házat: [link]


2,5 ös az a laptop vinyó méret 3,5 meg a normál vinyó méret.

Na szóval házba simán bekötöd a vinyót és kész is a külső vinyó.

2012. ápr. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!

Gondolom azért procival meg mással már nem lehet megcsinálni mindezet sajna...

2012. ápr. 2. 00:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen lehet kapni külső HDD tokokat, amibe lehet 3,5" merevlemezeket tenni. Én is hasonlóan csináltam: vettem egy Thermaltake külső SATA HDD házat (USB2.0 és eSATA csatlakozást támogat) és tettem bele egy WD Green 1TB-os vinyót. Lehet olyat is kapni, amiben már benne van a merevlemez illetve vannak kis 2,5"-os külsö vinyók is (ezeknek általában elég csak 2db USB port a működéshez, míg a 3,5"-os verzióknak kell hálózati tápcsatlakozás is). Felhasználási céltól függően jó megoldás lehet egy mobile rack (ez belső megoldás) vagy egy HDD dokkoló (ez lehet külső vagy belső megoldás is).
2012. ápr. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tápcsatlakozó alatt külsőt értesz ami egy adapter és a hálózatba kell dugni?
2012. ápr. 2. 00:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen...általában a 3,5"-os külső megoldásoknál így van. a 2,5"-os külső vinyók beérik 2db USB porttal is. Ha több merevlemezt szeretnél használni a házon kívül, akkor jöhet jól egy rack vagy egy dokkoló (nekem van a házban gyárilag egy 3,5" SATA dokkoló, de még nem használtam, pedig jópofának tűnik: valaki felállít hozzám egy SATA vinyóval és csak egy mozdulattal betolom (ennek rendes belső csatlakozása van, azaz az alaplap SATA csatlakozójára van kötve, de ebből is létezik külső megoldás). Szóval többféle külső felhasználása lehet egy merevlemeznek. :)
2012. ápr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!