Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez a konfig oké...

Szerintetek ez a konfig oké lenne játékra?

Figyelt kérdés

Ha esetleg vannak olyan alkatrészek,amit nem ajánlanátok,vagy tudtok jobb alternatívát,nagyon szívesen várom a javaslatokat.Egyedül a foglalat az,amin nem szeretnék változtatni.

Ja,és monitort milyet lenne érdemes vennem hozzá.Tudom,hogy nem fogok a Far Cry 3-al full hd-ben 8x-os élsimítással játszani,azért kérdezem.



2012. márc. 26. 02:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Óje, flamewar :)

Srácok! Én speciel sem a GB sem az ASR alaplapokat nem csipázom, de nem is fikázom őket. Működnek? Többnyire igen. Akkor meg mindegy milyen. Van akinek az ára számít, van akinek a beállítási lehetőségek, van akinek (nekem) a rajta lévő extrák és bővíthetőség. Ha hangkártyánál tartunk... legyen rajta SPDIF és rendben vagyunk. Magát a hangot meg csinálja az erősítő, azt úgyis arra találták ki. Ha a táprésznél tartunk... Kb ugyanazokat a FET-eket fogja használni mindenki. Ugyanúgy másnál is előfordulhat egy hibás széria. És mekkora meghibásodásról van szó? 1ppm vagy 1000ppm? Melyikhez áll közelebb. Egy elejtett csavarral bárki szénné tud égetni egy alaplapot, aztán mehet fikázni, hogy még ezt sem bírja ki.

2012. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Igen, leírtam ezt normálisan az alaplap fórumban, leírtam a hibákat és feltételezték, hogy gyárilag hibás darabot fogtam ki. És oké, aláírom mindenből kilehet fogni gyári hibás darabot. Nem is ezzel van a gond. Azzal, hogyha ezt leszámítom, hogy gyári hibás, akkor is, ha csak az szól mellette, hogy nem kell venni +8000-10.000Ft-ért venni hangkártyát, már akkor jobban megéri a Giga. Nem, ne értsd férre, nem azt mondom, hogy a Gigában lévő hangkártya felér egy külön 10.000Ftért vásárolttal. Hanem azt, hogy 4 évig megvoltam a Gigán lévő Realtek 888-al. Utána vettem az Asrockot az 1155-ös területen, és olyan szinten visszalépés volt a 662-es Realtek, hogy csak na. Akkor vettem Asus DX-et közel 20.000Ft-ért. De ha alapból ezt a Gigát veszem, ami most van, akkor nem kellett volna vennem hangkarit, mert ami van rajta Realtek 889, az már egészen jó. + a mostani Gigán jobb kondik is vannak. Mikor ezt leírtam a PH! fórumába, akkor elismerték, hogy tényleg igazam van, nem kérdés, hogy a Giga jobb, és talán azt kéne ajánlani az Asrock helyett.

Nem kell, hogy a PH!-n elismert legyek, mert én nagyobb helyeken is elismertnek számítok :)Ha Te azt tudnád :))


A piaci képpel tisztában vagyok:

[link]

"gigákon leégő mosfetek" - nem tapasztaltam

"vacak venti vezérléről" - nem tapasztaltam

"UEFI hiányáról" - gondoltam, hogy előjön a téma. Egy átlag user (99%) beállítja és nem nyúl hozzá több évig a BIOS-hoz, amíg a gépet használja, ellenben az Asrock gagyi hangját hallja minden nap :)

"support gyalázat " - nem tapasztaltam


"de még azt hozzáteszem hogy az ASUS és az ASrock beharangozta hogy az ivy támogatást lehozza H61 szintre is." - és ebben mi olyan különleges? Mert a Giga talán nem? Ebben már csak az a poén, hogy az Asrock H61-es lapomat, ha meghagytam volna, arra nem lenne Ivy támogatás, de ellenben a mostani Gigabyte H61-es lapomra van Ivy támogatás - saját csapdádba estél, erről ennyit :))))

2012. márc. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Na már most néhány dolgot tisztázzunk már.

"A piaci képpel tisztában vagyok:"

És erre linkeltél egy táblázatot arról hogy mennyi a részesedés. Persze én hibám is, rosszul fogalmaztam, azt akartam mondani nézd már meg a mai lapokat a piacon amit az ASRock kiadott!


"Ha Te azt tudnád :))"

Nagyképűség ötös, de ha nem bánod ezt idézném(a UEFI-s részt direkt hagytam ki, mivel abban igazad van, én is vcsak megemlítés szinten mondtam) :

""gigákon leégő mosfetek" - nem tapasztaltam

"vacak venti vezérléről" - nem tapasztaltam

"support gyalázat" - nem tapasztaltam"

Először is ezt egy alaplap alapján meg tudod állapítani hogy milyen a gyártó? Erre egy videokártyás párhuzammal élnék. Ott a giga HD 68xx kártyái, nem mindenkinél haltak be a hűtések, nem mindenkinél volt cicergés, de attól én még nem fogom ajánlani. Remélem érted a célzást.

Amúgy mivel téged úgy se lehet arról meggyőzni hogy nem rossz az ASrock(és kedvem sincsen, legyen igazad, én kb leszarom), annyit még árulj el milyen volt az a lap amit vettél.

2012. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Tévedsz, nem vagyok nagyképű, csak elmondok egy példát: régebben nagyon ajánlottak voltak a Logi hangcuccok. Namost nekem volt "egész komoly" 2.0 sztereo és 2.1 rendszerem is a gyártótól, billenytűzetem, egerem... összesen volt 6 Logitech cuccom. Vagy alapból hibásak voltak vagy nem bírták ki az egy évet sem. Innentől fogva számomra lehet akármilyen jó mások szemében a Logi, nálam elásta magát. Most benézek a fórumba, mindenhol ezt látom: Genius így meg úgy...bocs, de nem vennék tőlük hangszórót. Ezzel csak azt is akarom mondani, hogy attól is függ, hogy mik az ajánlott termékek, hogy egy fórum "vezetői" kikből állnak és mit ajánlanak szerintem. Nem azt mondom ezzel, hogy rossz a fórum, csak néha szerintem elvakult emberekből kialakulhat olyan kép, hogy egyes gyártókat indokolatlanul elásnak, másokat dícsérnek indokolatlanul.

Például amikor megelégeltem a Logi hangcuccokat, akkor vettem LG HiFi-t PC hangszettnek, AUX-on keresztül kötöttem rá: jobban szól, mint a Logi, és 4 éve hibátlan. pedig hányan szidják az LG-t? Sokan. 13 éves CRT TV-m van tőlük, CRT monitorom, telefon, mosógép, 3 h.mozi, DVD író, VHS video... és mindegyik tökéletesen működik, innentől fogva nekem beváltak.

Mostani gépemhez LG 2.1-es hangcucc van, haverom elvolt ájulva, hogy az ő Geniusa ilyen meg olyan jó, nevetett az LG-n először, hogy azt vettem: amíg meg nem látta, akkor már gondolta, hogy baj van (az Ő számára), amikor meg meghallotta, tátva maradt a szája...szóval mindenkinek más válik be illetve a fórumra sem lehet mindig adni: most bemennék oda, hogy az Lg mennyivel jobb, mint a Genius kiröhögnének, pedig sokkal de jobb. Ha 3-4 ember szerint a Genius a legjobb, akkor az terjed el, és a többi is azt hajtogatja.

Mondom, nekem az asrock nagyon nem vált be.

Az említett lapokat is leírom neked:

Amit először vettem: Asrock H61M-GS volt, nem csak rossz minőségű Realtek 662 hangkarija volt, de még gerjedt is, és néha sípolt. Ha jól néztem Ivy támogatása sincs.

Amit most használok: Gigabyte H61M-D2-B3, jobb hangkari: realtek 889, nem gerjed, és van Ivy támogatás.

Oké, nincs UEFI Bios, de leszarom, amikor megvettem beállítottam, azóta nem voltam a BIOSba.

2012. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

És ehhez így mit szóltok:

[link]

2012. márc. 26. 15:57
 16/26 A kérdező kommentje:
Esetleg van annyival jobb ez a kártya: [link] ,hogy érdemes legyen +10K-t adni érte?
2012. márc. 26. 16:22
 17/26 anonim ***** válasza:

Ezzel a házzal beleraktál egy olyan tápot, ami 5000Ft-ért hazavághatja a több, mint 100000Ft-nyi benne lévő cuccot. Az FSP Hexa 400W nem azt jelenti, hogy bármelyik 400-as táp elég :)

Megéri a 6850-ért a +10k. i3-2100+6850-nel egyelőre minden mehet fullHD-n is, és akkor viszont fullHD monitort ajánlok.

2012. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg így:

[link]


Ebben a foglalat miatt nem vagyok biztos,hogy jó választás lenne.Fognak még gyártani ilyen foglalatba való procikat?

2012. márc. 26. 17:41
 19/26 A kérdező kommentje:

17:34

Mért mi a baj ezzel a táppal? Te milyet javasolnál?

2012. márc. 26. 17:42
 20/26 anonim ***** válasza:

Kérdező: Ott volt a 3. válaszban: [link]

Ezzel járnál a legjobban.

2012. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!