Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jelenik meg később a...

Miért jelenik meg később a klikkelt tartalom, mint eddig?

Figyelt kérdés

A közelmúltig, ha egy az asztalon található HTML oldalra klikkeltem, vagy ha egy e-mailben kapott linkre kattintottam, akkor azonnal beöltődött a kért dolog.

Most pedig jó hossza megy a töltődés mire megjelenik a várt tartalom.

Mi lehet ennek az oka?


A közelmúltban tűzfal/vírusproblémák miatt kellett rendszer visszaállítást csinálnom. Természetesen vírusirtás is volt. Rendszer visszaállítás előtt a CCleaner-rel, majd a sikeres visszaállítás után, már miután a netre is sikerült csatlakoznom a NOD32-vel is. A NOD-ot azóta többször is lefuttattam és eszerint nincs vírus a gépen, a gyakran frissülő datbázisa szerint sem.


Másban nem vettem észre lassulást.

Ez viszont felettébb bosszantó.

Mi lehet az oka???


Talán lehet összefüggés:

Régóta -a mostani problémámtól függetlenül- az általam használt (mindig frissített) Mozilla Firefox gyakran csinál olyat, hogy amikor rákattintok válaszként kiírja "A Mozzila már fut, stb."

Pedig nem fut.

Ilyenkor megnyitok más böngészőt, vagy más alkalmazást és amikor egy idő múlva újra próbálkozom a Mozillával, akkor már gond nélkül elindul.


2012. márc. 24. 07:22
 1/5 A kérdező kommentje:

Ami még feltűnt.

Miután ráklikkelek egy az asztalon lévő HTML tartalomra (szerkesztett weboldalak, mint fentebb írtam, az a megszokotthoz képest lényegesen lassabban töltődik be.

Majd amikor megnézés utána jobb felső sarokban lévő "X"-szel bezárom az ablakot, akkor az alábbi üzenettel tér vissza a rendszer.

"Probléma merült fel, amikor a rendszer elküldte a parancsot a programnak."

Eddig ilyen sem szokott lenni.

2012. márc. 24. 07:30
 2/5 anonim ***** válasza:

első nekifutásnak, távolítsd el, (előbb menteni a beállításokat, könyvjelzőket stb.!) a Mozilla Firefox programot, majd a gép újraindítása után, telepítsd újra, a legújabb verziót.

vszínű, hogy ezzel visszatér a régi oldaletöltési sebesség.

(ha nem így lenne, jelezd!)

2012. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatot, de sajnos ez az út sem hozott pozitív változást.

Ezt már tegnap délelőtt megcsináltam. Többször is. Először a rendszer újraindítása nélkül, majd úgy is.

Eredménytelenül.


Az alábbiakat tapasztaltam.

1., Ha a Mozilla a beállított (most a 11.0 verzió) alapértelmezett böngésző, akkor a már leírt problémák jönnek elő.

Azaz a kattintok és már látom is, az adott HTML fájlt -régebbi sebesség- helyett, most kattintok és vagy 15-20 másodperc múlva jelenik meg a Mozilla böngészője, majd a betöltendő fájl (html oldal) összetettségétől függően töltődik majd maga a fájl is. Pl. egy néhány kép váltogatását is ellátó CSS és Javascript kódsort is tartalmazó html oldal a Mozilla megjelenése után is lassabban töltődik be.


2., Majd, ha a megnézett oldalt, fájlt a jobb felső „X”-szel bezárom, akkor gyakorlatilag csak hosszabb idő után zárja azt be és egyből jön a hibaüzenet, miszerint „Probléma merült fel, amikor a rendszer elküldte a parancsot a programnak.”


3., Ami számomra szembetűnő, hogy ha az előzőeket úgy csinálom, hogy mindenek előtt már meg van nyitva a Mozilla egy ablaka, mert mondjuk ott éppen zenét hallgatok online és ezután kattintok a kívánt html fájlokra, akkor bár ugyanolyan lassan töltődnek be, de az „X”-szel történő bezárásnál már nincs velük gond. Gyorsan, kattintásra záródnak és hibaüzenet sincs.


4., Mindemellett ha nem egy mappában lévő fájlt akarok megnyitni a Mozillával, hanem a betöltődése után csak beírok valamit a címsorába (pl. profession.hu), akkor gyakorlatilag nincs a sebességével probléma.


5., Ami még feltűnt, az az, ha pl. a Google Chrome-t állítom be alapértelmezett böngészőként, akkor nem jelentkeznek az 1.,2. pontoknál leírt sebességi és bezárási problémák. Azaz a Chrome-val minden jól működik.


6., Sőt ha a Chrome az alapértelmezett böngésző, akkor ha megnyitok vele egy html fájlt és ezután megnyitom a Mozillát és annak címsorába átmásolom a Chrome címsorának tartalmát, akkor a Mozillával is azonnal bejön a várt oldal és a bezárásnál sem jelentkeznek a problémák.


Most ráfrissítek az IE 8-asra és megnézem azzal mik lesznek a tapasztalatok.

Gyakorlatig 4 éve ezen a gépemen a Mozilla az alapértelmezett böngészőm. A másikakat csak akkor használom, ha meg akarom nézni, hogy egy oldal tervem hogyan működik alattuk.

Elégedett vagyok a Mozillával annak ellenére, hogy időszakonként -számomra teljesen érthetetlen módon- dobál olyan hibaüzenetet, miszerint „A Firefox már fut, de nem válaszol. Új ablak megnyitásához először be kell zárni a futó Firefox folyamatot, vagy újra kell indítania a rendszert.”.

S teszi ezt annak ellenére, hogy egyáltalán nem fut, azaz nincs mit bezárni.


Hát nem tudom mi lehet a gond.

Biztos a közelmúltbeli CCleaner, rendszervisszaállítás, NOD32 vírusellenőrzés lépéseim során tettem valamit, amit nem kellett volna.(Nem igazán értek a rendszerhez és a beállításokhoz.)


Tegnap délután/este olyat is tapasztaltam, hogy bekapcsolás után(?) jött néha egy hibaüzenet, ami az msimn.exe fájlra hivatkozott.

Utoljára ~3,5 éve volt ilyen, de akkor a neten találtam rá megoldást. Most megnézem újra ezt is.


Ha a fentiek fényében van ötleted, javaslatod, amivel orvosolni lehetne a problémáimat, akkor azt nagyon megköszönném, mert igencsak lehangoltak ezek a mostani események.

2012. márc. 25. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:

msimn.exe (Microsoft által aláírt, rendszer fájl)

alapesetben a C:\Program Files\Outlook Express mappában található meg.


Ha NEM ott van: pl.

C:\WINDOWS mappában, ne agy isten a C:\WINDOWS\System32 mappában található meg, 100% hogy kártékony program!


Hogy meg tudd, hogy hol rejtőzik, javasolt előbb a Security Task Manager

letöltése, telepítése (30 napig használható verzió) ami megjeleníti, valamint részletes információt nyújt a futó folyamatokról (alkalmazások, DLL, BHO és szolgáltatások). Az információnyújtáson túl, képes a biztonsági kockázatok értékelésére, jelzi annak valószínűségét, hogy a folyamat lehetséges spyware, malware, trójai, vagy keylogger. (Vírustotállal van közvetlen kapcsolatban, és jobb klikkel az adott fájlnéven azonnal analizálásra küldheted)

Weblap: [link]

Letölthető: [link]

(1.62 MB)


Ha kártékony, ezzel hatékonyan eltávolíthatod az alább leírtak szerint:

1. MalwareBites' Antimalware program letöltése (magyar nyelvű, free is)

[link]

[link]

2. Telepítése

3. Futtatása, FRISSÍTÉSE!!!

4. Rendszer-visszaállítás kikapcsolása az összes meghajtón.

5. CSÖKKENTETT módban, a MalwareBites' Antimalware naprakészre frissített program futtatása,

6. Teljes vizsgálat bejelölve!,

7. az összes meghajtó bejelölve, majd a

8. Vizsgálat gombra klikk!

(több óra is lehet a vizsgálat időtartalma, HDD-n lévő adatmennyiségtől függően, hagyd nyugodtan dolgozni. Ha talál valamit felajánlja a törlést vagy katranténba helyezést, utóbbit válaszd. (ha még is úgy tűnik, hogy nem veszélyes alkalmazást jelzett, onnan visszaállíthatod.)

9. Indítsd normál módban a gépet.

10. a Rendszer-visszaállítást kapcsold vissza az összes meghajtón!

2012. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ és a sok hasznos linket!

Már a válaszod előtt csináltam egy nagytakarítást és csaka rendszeresen használt programokat hagytam meg, majd lefuttattam egy IObit Malware Fighter v1.3 nevű vírusirtót (amit a neten találtam), s már ennek hatására is lett javulás, de miután végigcsináltam az általad leírtakat még előbújt újabb 8 db káros program.

(Gondolom ezeket sem az IObit, sem a gépen futó NOD32 nem észlelte.)


Sajnos nem nagyon értek hozzá, de mivel már nagyon bosszús is voltam, ezért egyből a "Javítás" opciót választottam.

Eddig úgy tűnik megoldódott a problémám, mert a Mozillát újratelepítve a régi sebességeket tapasztalom.


Ami viszont aggaszt, hogy a gép bekapcsolása után -amíg minden betöltődik- megjelenik egy figyelmeztetés, miszerint "Lehet, hogy a gép veszélynek van kitéve, mert lehet, hogy nem működik a tűzfal."

Azonban a buborékra kattintva (miután a rendszer betöltődött) megjelenik a "Biztonsági beállítások" ahol a tűzfalra már azt írja, hogy bekapcsolt állapotban van.

Egyébként a Windows XP saját tűzfala van fent.

2012. márc. 27. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!