Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?...

Milyen laptopot vegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy középkategóriás laptopot szeretnék, jobb procival és videókártyával. Asusban gondolkodok, mert arról csak jót hallottam. Ha tudtok konkrét modellt (esetleg linkkel), vagy hasonlót, az jó volna.


És milyen kategóriák vannak, azon belül, hogy "laptop"?


Köszönöm előre is!


2012. márc. 21. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt ajánlom!

2012. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pj0tr ***** válasza:
Mire használnád és mennyi a keret?
2012. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: köszi szépen!



2. válaszoló: Photoshoppos rajzolgatásra, szövegszerkesztésre, játékra (komolyabb grafikával), ilyesmi... Nem kell túl komoly processzor, mert számításokat nem tervezek végezni rajta.

2012. márc. 21. 15:52
 4/9 A kérdező kommentje:
ja, és kb. 200 ropi körül :)
2012. márc. 21. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Pontosan: mire kéne és mennyi a keret?

Am notebook kategóriák:

1. kb. 150 ezerig, a "nagyképernyős netbookok": az átlagfelhasználóknak: gyenge proci, béna videokártya (már ha van!), netezésre, filmnézésre, zenehallgatásra, itt a hordozhatóság, a kényelem és a dizájn a lényeg (és az extrák).

2. 150-200 ezer, A Notebook, azaz Erős Multimédiások: Itt már erősebb procikat kapnak a notik és mindegyikben van VGA, ha nem is a legjobb, igazi mulimédiás gépek, azoknak, akik kicsit többet akarnak a netezésnél, de nem igazi Gamerek, vagy programozók, így kaparintják meg ők a legtöbb vevőt.A legnagyobb kategória, a legtöbb modellel, hisz ezek iránt a legnagyobb a kereslet, a legtöbben itt megtalálják, amit keresnek, hisz nagyon változatos és változó.

3. 300 ezer környéke, Gamer Notik: számomra ez a noti-világ teteje: erősebb azsztali PC-ket is aláznak, mindenre kitűnőek, a csúcs procik és videokártyák világa a notebook világban.

4. 300 ezer fölött, A Csillagos Ég...: ez a kategóri már (legalább is szerintem) nem az átlagfelhasználóknak (most ide értsd a begyöpesedett játékosokat is!:D) van kitalálva, inkább olyan embereknek, akiknek nagy szükségük van rá valami (pl.: munkájuk) miatt, és megengedhetik maguknak, (de átlagembernek nem éri meg!) itt a kiváló minőség a lényeg. (Akik most fölhördülnek, hogy: "Ott az Alienware!", vagy egy olyannak büszke tulajdonosai, azoknak: bocsássatok meg, de 1. nem éri meg, hisz 300-ból, max 350-ből ki lehet hozni ugyanazt 2. hülyék vagytok!)

2012. márc. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ebben az esetben az kitűnő, amit az első ajánlott, jobbat nem fogsz találni (Asusban nem!)!
2012. márc. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm szépen!

Mindenképp olyat szeretnék aminek a VGA-ja támogatja a Pixel Shader 3.0 és a DX 10.-et.


Tetszik az első válaszoló ajánlata, mindenképp megfontolom, de nem sürgős, mert ballagásra szeretném ;)


Még egy kérdés: Az első ajánlat videokártyája támogatja a fent felsorolt drivereket?

2012. márc. 22. 14:07
 8/9 A kérdező kommentje:
Illetve, neked, 2. válaszolónak melyik márka vált be legjobban (eddig)?
2012. márc. 22. 14:08
 9/9 Pj0tr ***** válasza:

A DX és a pixel shader nem driver :)

Írtad, hogy játékra kell, de már több helyen is kifejtettem, hogy a laptop nem játékra való. Hiába pakolnak bele erős vasat. Nincs meg a tisztességes hűtés egy laptopban ami kicsit is hordozható, az aksija pedig nem bírja annyira.

Nekem egy 17 colos Toshibám volt első nekifutásra (ami még mai szemmel sem annyira gáz Core Duo /32bit két mag/ 2,0 GHz 2 giga RAM 7600os Nvidia) amit nagyon szerettem, de nagy volt és gyorsan húzta le az aksit, szóval inkább desktop replacement volt. A mostani egy Dell, amivel csak az a problémám, hogy nincs rajta helyi menü gomb :) A kettő között is egy dell volt. Alapvetően nagyon elégedett vagyok. Egy Dell Inspiration N7110es i7es procival 8 giga rammal és egy GT 525Mes VGAval

2012. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!