Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Teljesen tanácstalan vagyok!...

Marci0328 kérdése:

Teljesen tanácstalan vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Feltettem egy kérdést a gépemmel kapcsolatban és sajnos elszomorító válaszokat kaptam a tápegységemmel kapcsolatban! Codegen 400 watt + Nvidia 8800 ULTRA 768MB 384BIT! Tudomásúl vettem hogy nem fogja bírni ezért a tanácsokat megfogadva egy FPS HEXA 500watt érkezik majd következő hónapban! De mindenképp kiszeretném próbálni a kártyát legalább egy napra hogy képet ad-e egyáltalán! Valaki azt mondja hogy ennyi belefér valaki meg azt hogy nem! Komoly hozzáértő emberek véleményét is kérném! A codegen táp lassan 4 éve teljesít a gépben! Válaszokat előre is köszönöm!

2012. márc. 12. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A post screen ig talán elbírja amíg el nem kezdenek dolgozni az eszközök teljes bedobással tehát max a biost tudod megnézni egyébként el sem fog indulni vagy max lesül a kodegány.
2012. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég hozzá egy 400wattos táp,de várj még más válaszolókat,hát ha jobban tudják!:)
2012. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kockáztass. A Codegen tápod gyenguska hozzá és könnyen lesülhet vagy esetleg annyira leterheli a videokártya hogy hirtelen kap egy áramlökést azt a fél géped mehet a kukába. Szerintem nem éri meg ennyit kockáztatni várd ki türelmesen az új tápot jobban jársz.
2012. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem elég hozzá egy 400wattos táp"

Ez csak névleges teljesítmény kb semmit nem számít itt.

12V-on ezek a noname vackok a névleges teljesítményhez képest eléggé keveset adnak le. A másik az hogy a kodegány még veszélyes is. Annyit azonban ha elindul a gép, bírnia kell hogy megnézd van e kép, de én magam nem játszanék ilyesmivel, nem szeretem az orosz rulettet, ha érted mire gondolok. A másik meg hogy 4 évet bírt az a kodeggány kb semmit nem jelent.

Szóval konkrét választ nem fogsz szvsz kapni, ki is próbálhatod ,de csak is saját felelősségre.

2012. márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Titkon reméltem hogy van rá esély de az eddigi válaszokat olvasgatva teljes mértékben lebeszéltem magam erről! Inkább várok! Igen elég lenne egy jó 400 wattos de a későbbi fejlesztések végett azt a plusz 2000 Ft-ot kifizetem az 500-ért és akkor biztos lehetek a dolgomban! Még annyi hogy az FPS Hexa szériáról mik a vélemények??
2012. márc. 12. 16:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja Hexából elég is lenne a 400-as az igaz.

Amúgy egy olcsó, de árán az egyik legjobb táp, megbízható, de annyi pénzért nem szabad csúcsminőséget várni.

Egy hátránya hogy rövidek a kábelei.

2012. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azok mind jók!:D
2012. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt szeretném még megkérdezni, hogy nekem egy ASUS M2V-MX SE alaplapom van és egy FPS HEXA 500 Watt-ot akarok venni mint már írtam! Maradéktalanul rá tudom kötni vagy vannak csatlakozó eltérések? Vagy ezek mind szabvány dolgok? Az alap lapra egy 4 pines illetve egy 24 pines csatlakozó megy rá a codegenről!
2012. márc. 12. 17:09
 9/10 A kérdező kommentje:

HEXA 500


* Complies with ATX 12V v2.3 & EPS 12V v2.9

* Hight efficiency >80%

* Meets 80 PLUS Certification

* Dual +12V output circuits

* 6pin PCI-Express graphic card connector ready

* Quiet, 120mm Fan

* Complete Protections: OCP, OVP, SCP, OPP, OTP, UVP

* Safety Approval: CE, CB, GOST


Model HEXA 500

Efficiency >80%

Input Voltage 200 ~ 240 Vac

Frequency 50 ~ 60Hz

PFC Active PFC (0.99)

Power Provided 500W

Over-Current Protection V

Over-Voltage Protection V

Short-Circuit Protection V

Line Type/ Main connector 20+4 Pins

Line Type/ 4 pins + 12V Power Connector 1

Line Type/ 4 pins Floppy Connector 1

Line Type/ S-ATA Connector 4

Line Type/ 4 pins Connector 4

Line Type/ PCI-Express Connector 2

Case Color Black

Chassis Fan 120 mm

Noise >= 25dB

Form Factor ATX 12V V2.3 & EPS 12V V2.92

Safety Approval CE, CB, GOST

Dimensions(Lx W x H)mm 150 x 140 x 86

2012. márc. 12. 17:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz csatlakozó eltérés. :D
2012. márc. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!