Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most a processzoral van baj...

Most a processzoral van baj vagy más a gond? (lent)

Figyelt kérdés

az gond h ahogy a képen látható

[link]

a processzor méretéről 2 különböző méretet ir ki 1,8 és 2,4. Csak az a gond h ma széjjelszettem és megnéztem a procim és arra pedig 2,9 volt irva. Akkor most mi van? Jah és mielőt javasolnátok h nézzem meg más programokkal sok félével néztem má és ahány fajta anyi féle képpen irja ki. PL az Everest 2 helyen irja mind a 2 helyen különböző. Pls segitsetek h ez most mi?


2012. márc. 8. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2 különálló mag van a processzoron.

egyik 1.86ghz-s másik pedig 2,x

ezt biosban kell megnézni. az tuti hogy nem téved.

aggodalomra semmi ok, amig müködik addig nincs baj :D

2012. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni a processzorod pontos típusát.

A képed alapján Pentium 4, amiből viszont nincs két magos változat:

[link]

Én még nem halottam olyan Intel prociról aminek a magjai eltérő frekivel rendelkeznének, úgyhogy ha tudnál kedves Márk egy leírást vagy adatlapot mellékelni akkor megköszönném!

Egyébként a gyányolt, vírusos WinXP (NiwRadSoft) sem a legjobb a gép számára, az is okozhat sok érdekes problémát.

2012. márc. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem hiszem h a windowstól van mert témától és windowstól függetlenül ugyan ugy 2 különböző órajelet jelez ki. Itt egy kép az everesten a processzor típusáról. Remélem segít. Itt is 2 helye 2 különböző órajel:

[link]

Itt a másik:

[link]

2012. márc. 9. 08:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy a procid 2,4 GHz-es (18x133 MHz) és jelen esetben 133 MHz-es FSB helyett 100 MHz-en fut. Ez lehet manuális beállítástól a BIOS-ban. Ott kellene utána nézni...

Szóval amit Zsohár Márk írt az egy baromság...

A gányolt Win meg hosszú távon nem egészséges, jobb lenne lecserélni.

2012. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem köszönöm én tudtam h ez 100% h nem 2 magagos proci XD azt tudtam h marhaság. De ezt én is selytettem h a BIOSBA nyulkáltak mivel használtan vettem. Azt tom h ez a windows nem vmi jó hosszutávon de sajnos nincs eredeti CD-m és amugy is csak ukrán nyelvüt tudnák kapni. Köszönöm szépen a válaszokat majd körülnézek a BIOSB-a tudnál vmit ajánlani h mit keressek és h mit csinálljak vele?
2012. márc. 9. 12:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Így már érthetőbb a dolog. Ez a processzor 1 magos.

Az előző tulaj valamiért downclock/underclock-olta (overclock/tuningolás ellentéte) a processzort. (Kisebb fogyasztás, vagy más miatt.) A 133 MHz-es FSB értéket állította 100 MHz-re ezért lett a 2,4 GHz-ből csak 1,8 GHz. Elképzelhető az is, hogy az FSB állítás mellett a feszültséget is csökkentette, így ha visszaállítod annak értékét a proci instabillá válhat. Ezt így távolról nehéz megmondani. A helyedben keresnék egy hozzáértő ismerőst/barátot aki tud ebben segíteni, nehogy megsüsd a CPU-t.


WinXP-t ma már nagyon sok helyről meg lehet szerezni normális verzióban. Én mindenképpen egy újratelepítéssel kezdeném. Az ilyen gányolt rendszerek nem egyszer tele vannak kémprogramokkal és vírusokkal.

2012. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkineka választ és a tanácsokat. Akkor nem nyulok bele ugyis a infó tanárommal szoktam megcsináltattni a gépem majd megmondom neki. Köszi szépen
2012. márc. 9. 20:23
 8/11 A kérdező kommentje:
meglehet az h azért huzta le mert a ventilátor nem tudta eléggé lejűteni a processzort? mert igy általában ha nem csinálok semmit 30-35 fokos a procim ez normális v sok?
2012. márc. 11. 12:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Az bőven jó. 50 fok is normális még.
2012. márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát nekem 50ig nem naon szokott felmenni főleg h tegnapelőtt pucoltam ki a hútőrácsot a sok redvától:D
2012. márc. 11. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!