Szerintetek megérte az nVidiának?
Nem fejleszti úgy, mert nem teheti meg. Az intel a piacvezető gyártó, uralja a processzorpiac háromnegyedét. Az AMD-nek kell a részesedés a videokártyapiacból. Ha ilyen módon akarná szabotálni az intelt, azzal átjátszaná a videokártyapiac háromnegyedét az nVidiának, nem pedig a saját pozícióját erősítené meg a processzorpiacon.
Persze vannak bizonyos platformszintű szolgáltatások (például ez: [link] ), amik csak házon belül mennek, ilyet az nVidia is csinált, amíg szállított lapkakészletet a processzorgyártóknak, de a legfontosabb szolgáltatások és a maximális teljesítmény intel proci mellett is ugyan úgy elérhető.
@21:58
ki beszélt itt intel vga-ról? így értettem: intelnél -> intel procinál, intel proci mellett
"szóval azt írjátok, hogy az AMD el fogja söpörni az nVidiát és az intelt is"
Kibeszélt ilyenről? Egy dolog van ami most biztos, APU téren az AMD-nek van előnye. Valszeg CPU téren, az intel, GPU téren az AMD nyer majd, az nV kérdéses hogy hova fog pozícionálódni.
nem igazán lehet majd a jövőben külön venni a CPU és GPU részt, az fogy nyerni, aki összességében a jobb cuccot tudja adni a felhasználónak. ez jelen pillanatban az AMD.
egyébként persze, nem féltem én se az intelt, se az nV-t, ha érzik hogy necces a helyzet, nem lesznek rest bevetni a legmocskosabb trükköket sem.
milyen mocskos trükk? az intel szövetkezne az nV-val az AMD ellen, hogy egy közös APU-val legyőzzék a konkurenciát (szerintem)
egyébként miért vagytok olyan biztosak a platformosodásban? 30 évvel ezelőtt az IBM piacra dobta a PC-t, erre a gyártók sorra lemásolták, és most a legtöbb gép ilyen moduláris felépítésű (tudtommal csak az Apple gépei nem), és most szerintetek ez most szépen lassan vissza fog fejlődni? miért is? (azt azért nem hiszem, hogy ezt mind a prociknál újra jelentkező sötét szilícium jelenség okozza)
"milyen mocskos trükk? az intel szövetkezne az nV-val az AMD ellen, hogy egy közös APU-val legyőzzék a konkurenciát"
Ez kizárt. Ha az intel szövetkezni akarna az nV-vel, akkor nem golyózta volna ki olyan durván a lapkakészleteit, hanem már nagyban együtt dolgoznának az új APU-kon.Nem ez történik. Az nV ARM alapokon készíti a cuccait (pl. Tegra SoC), az intel pedig a saját integrált megoldásaival szerencsétlenkedik, amik nagyjából a konkurencia két generációval ez előtti IGP-ivel van egy szinten, de a szoftveres támogatása borzalom.
Inkább a piaci előnyüket szokták kihasználni, megvesztegetések és egyéb visszaélések. Az intelnek 1-2 éve volt is emiatt egy kis ügye, akkor szép kis kártérítést kellett fizetnie, de az nV keze sem tiszta.
"egyébként miért vagytok olyan biztosak a platformosodásban?"
Mert ez történik. Aki legalább résnyire nyitva tartja a szemét, az látja.
Az intel kizárta a processzoraihoz való lapkakészletgyártásból az nVidiát, az AMD megvette az ATI-t, az AMD elkezdett RAM-ot gyártani, az intel-nek szintén nem lenne gond, de az SSD-ket gyárt (RAM-ot nem tudom, de vannak hozzá gyártósorai), az nVidia pedig, mint mondtam, az ARM processzoraira alapozva képzeli el a jövőt, a Windows 8 már fogja támogatni azt is. A platformosodás fontos az integráció szempontjából is, így nem kell több céggel együttműködve dolgozni.
Integráció pedig szintén van. Amit említettél, 30 éve még a processzor gyakorlatilag tényleg csak úgy pőrén hevert az alaplapon, minden vacak kívül külön lapkán helyezkedett el, aztán szép lassan belekerült minden az északi és déli hídba, illetve a processzorba. Mára már a déli híd is eltűnt, vagy ahol még van, a szerepe minimális.
Ráadásul minden gyártó kínál platformszintű előnyöket. A jövő az lesz, hogy a PC modularitása gyakorlatilag teljesen megszűnik. Kb annyira lesz moduláris, mint ma egy laptop.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!