Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek megérte az nVidiának?

Szerintetek megérte az nVidiának?

Figyelt kérdés
természetesen a Keplerre gondolok, ami 4 hónappal a Southern Islands után érkezik, viszont most a hírek szerint (a Fermi-vel ellentétben) most jelentős teljesítménybeli különbség lesz a zöldek javára. úgy tűnik, hogy talán nem akarnak igazodni a konkurenciához, és megpróbálnak a saját ütemük szerint haladni. ti hogyan vélekedtek erről?
2012. márc. 5. 21:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Az nVidia nem nagyon foglalkozik a desktop PC piaccal. Kötve hiszem, hogy jelentős teljesítményelőnye lenne. Kivéve persze, ha játék helyett inkább HPC alkalmazásokra akarod használni, bár ezen a téren az AMD GCN architektúrája is beerősített. Ráadásul utóbbi moduláris és nagyon jól skálázható, ami például a Fermiről nem volt elmondható.


Én azt várom, hogy, hasonlóan az eddigiekhez, nagy és a (hétköznapi használatban) teljesítményéhez képest sokat fogyasztó kártyákkal fog előállni. A fanokat leszámítva nem hinném, hogy különösebben sikeres sorozattal sikerülne kijönni.

2012. márc. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

inkább alacsonyabb fogyasztásra gondoltál, nem? :)

2012. márc. 5. 21:56
 3/21 A kérdező kommentje:
...vagy úgy értetted, hogy biztos megint sokat fog fogyasztani?
2012. márc. 5. 21:58
 4/21 anonim ***** válasza:
Igen, úgy értettem, hogy megint sokat fog fogyasztani. Kilincselt is, hogy a PCI-e szabványban rögzített maximális teljesítményfelvételt 300W-ról 400W-ra emeljék. Már a mostani generációval is komoly problémáik voltak ilyen téren.
2012. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

[link]

ez szerinted igaz?

2012. márc. 5. 22:53
 6/21 Panda Péter ***** válasza:

fontos látni, hogy egyrészt a kepler ugyanúgy nem a játékos VGA piacra készül, mint anno a Fermi, vagy most a GCN. ezek általános számításokra kihegyezett csúcskártyák, amik mellesleg grafikára IS jók.


az nVidia is APU + saját dVGA kombóban képzeli el a desktop jövőt, szóval náluk most fontosabb lenne az APU-n dolgozni, mert abban szvsz elég mocskosul rosszul állnak.


ezek az infók szerintem nv fanok által készítettek, mert "túl szépek, hogy igazak legyenek".


a GCN-ben még biztos van 10% teljesítmény, driverben eldugva, tipikus AMD stratégia, HD5000-nél is ezt játszották.


ami miatt kicsit féltem az AMD-t, hogy a 7700-asokat memsávszélben és ROP-ban nagyon vékonyra csinálták, illetve a HD7900-ból is kevesellem a ROP-okat (aminek az eredménye, hogy a HD7870 kb a 7950 szintjén van, holott olcsóbb). ez nagy öngól lehet.


a kepler sikere azon fog múlni, hogy mennyire lesz moduláris az architektúra, mennyire tudják arányosan lekicsinyíteni, hogy a fogyasztása és teljesítménye is rendben legyen (ebben a GCN fantasztikusan jó). innen nézve pedig nem túl jók a kilátások, mert a fermi borzasztóan skálázódik...

az, hogy kinek van a leggyorsabb kártyája, a vérpistikéken meg a tuningosokon kívül senkit nem fog érdekelni, mert a piac nem errefelé mégy. szóval engem az se hatna meg, ha gyorsabb lenne az nV, én platformban gondolkodom, abból pedig mindenképp AMD vonalon maradok.


persze nem akarok vészmadárkodni, jó lenne az erős konkurencia, mert az AMD jelenleg csak magának állít konkurenciát, és annyit kérnek a HD7000-ért, amennyit nem szégyellnek...

2012. márc. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

hát, érdekes, és tudom, hogy önmagában nem ér semmit, ha nagyok az árcímkék, de ha ugyanazt alacsonyabb áron kínálnák...(de jó is lenne)


amúgy nem tervezek új gépet, nem azért kérdeztem, csak figyelem az eseményeket. platformnál meg megszokásból én (amíg tehetem) az intelnél maradok, ahhoz meg ugye inkább GeForce kártyát veszek (nem is volt tavaly túl nagy a választék (ha az árakat is nézzük), így GTX 560 Ti-t vettem (az eredeti 384 cuda magosat)

2012. márc. 6. 00:44
 8/21 Panda Péter ***** válasza:
akkor reménykedj, hogy az intel nagyon összekapja magát GPU terén, mert pár év múlva nagyon durván el fogunk menni a platformosodás felé, és mind AMD-t, mind nV-t csak azonos (AMD, nV) APU mellé fogja megérni megvenni (különben teljesítménytől és szolgáltatástól esel el).
2012. márc. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A többiek már kifejtették amit kell én csak néhány gondolattal ide trollkodok :)

Először is ez nagyon bejött:

"Még a Geforce GTX 670 is kb 20 százalékkal lesz gyorsabb, viszont ára a Radeon HD 7970 alatt lehet."

Hát kérem szépen lehet csak én vagyok szkeptikus, de ez kb nálam a lehetetlen kategória, hogy egy jóval erősebb dVGA-t vegyek olcsóbban. Persze erre van példa hogy erősebbet olcsóbban, de ekkora szórása példa még nem volt, és valszeg nem is lesz.

A másik észrevétel: "az intelnél maradok, ahhoz meg ugye inkább GeForce kártyát veszek"

Ezt én magam nem értem, intel mellé is ugyan úgy mehet AMD kártya, semmi előny/hátrány nélkül. A másik meg ha jön a platformosodás intel mellé intel lesz, nV mellé nV stb...

Nem régiben volt is akivel beszéltem erről, meg volt győződve hogy ez azzal fog járni hogy az intel+nV, és AMD+AMD platform lesz, sok győzködés kellett neki hogy ez külön váljon.

Az meg a másik hogy én személy szerint nem adok a találgatásra/ígérgetésre majd ha meglátom mit tud akkor elhiszem...

2012. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
nem azért gondoltam erre. egyéni vélemény, lehet, hogy hülyeség, de az AMD gondolom igyekszik úgy fejleszteni a vga-it, hogy az intelnél kevésbé teljesítsen jól
2012. márc. 6. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!