Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Optikai vagy lézeres egér?...

Optikai vagy lézeres egér? Szakmai indokot is!

Figyelt kérdés

Miért jobb a lézer?

A lézeres technológia jelentős ugrás a mutatóeszközök terén. A lézeres egér könnyedén felülmúlja az optikai egeret, hiszen olyan szintű pontosságot nyújt a legkülönbözőbb felületeken, ami a hagyományos optikai egerekkel egyszerűen elképzelhetetlen.


Az optikai és a lézeres egér működési elve hasonló. Mindkét típusban található egy fényforrás, amely megvilágítja az eszköz alatti felületet, és egy apró képérzékelő, amely sebesen rögzíti a megvilágított terület képét. A lézerfény rövidebb hullámhossza azonban sokkal erősebb megvilágításra képes, mint az optikai egér LED-je, ezért olyan felületi részleteket fed fel, amelyek alapján az egér érzékelője pontosabban tudja követni a mozgást.


2012. febr. 29. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez most kérdés akar lenni ? Nem értem a választ minek másoltad be ha kérdésnek szántad.
2012. febr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azért mert nem értem miért mondja Panda Péter hogy szar a lézeres :S
2012. febr. 29. 20:09
 3/5 Panda Péter ***** válasza:
azért, mert a marketing bullshit, meg a valós tapasztalatok tök mást mutatnak. de nem kell nekem hinni, vehetsz 10k-ért szar lézerest, vagy 4k-ért világszínvonalú optikást...
2012. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de nem értem miért rosz nem érzékel vagy mi? :S
2012. márc. 1. 15:07
 5/5 Panda Péter ***** válasza:
érzékel, de nem annyit/úgy, ahogy kéne, nem tudja lekövetni a mozgást.
2012. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!