Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kb 5 éves PC-hez mindegy,...

Egy kb 5 éves PC-hez mindegy, milyen videókártya van benne, a lényeg csak a csatlakozó?

Figyelt kérdés
Eddig ATI Radeon x550 volt benne, viszont a csatlakozójával valami gond lehet, mert vettem egy új LED monitort, aminél vibrál a kép, más frekvencián, és felbontáson is, plusz még a CRT monitor is gyakran csinálja ezt. Mindkettőt kipróbáltam másnál, ott nem volt semmi gond. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy videókártya csatlakozóval van gond, de mivel azt nem lehet külön cserélni, ezért venni kell egy újat. Viszont gyártani ilyen típusút biztos nem gyártanak, tehát milyet vegyek bele? Az mindegy? Ha kell, írok konfigot is!
2012. febr. 21. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az 5 éves gép nem olyan vészesen régi. Ha PCI-Express foglalatos a videókártyád, könnyen helyettesítheti bármelyik mai kártyára, a legolcsóbbtól a legdrágábbig. Csak az számít, milyenre van pénzed/szükséged.


Ha viszont régebbi AGP foglalatos kártyád van, az jócskán megnehezíti a helyzetet.

Tudunk kéne az alaplapod pontos típusát (márka / modell) vagy a videókártyád foglalatának típusát (PCI-E / AGP).

2012. febr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Jenci ***** válasza:
Az a kártya PCI-E csatlakozós.Olyan kártyával helyettesítsd,amelyiknek nem kell külön tápcsatlakozást adni a tápegységről.Viszont ha a tápegységeden van erre a célra is kábel,akkor mindegy.Használtan az a kártya 5000 Ft,ha esetleg venni szeretnél.Amúgy egy konfig tényleg jó lenne,hogy belőjük a kártyát hozzá.
2012. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
És az se mindegy milyen processzorod van, mert ahhoz kell "igazítani", milyen max. erősségű kártyát ajánlunk
2012. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
És milyen tápegyéged van?
2012. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Máris feltöltök egy konfigot.
2012. febr. 21. 18:11
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]

Tessék, itt a konfig. Amúgy, a tápegység adatait hol tudom megnézni?

2012. febr. 21. 18:21
 7/13 anonim ***** válasza:
A processzor pontos típusát leírhatnád, azt meg tudod nézni itt: Sajátgép->jobb klikk->Tulajdonságok. A tápegységet pedig úgy, hogy leveszed a gépház oldalát és leolvasot fent a márkáját, és hogy hány Wattos.
2012. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
AMD Sempron 3000+ Utólag vettem észre, hogy unknown-t írt ki, bocsi
2012. febr. 21. 18:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ebbe a PC-be szerintem már felesleges beleölni pénzt, már elavult sajnos.
2012. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazból csak animézésre használom, meg alap dolgokra, nem játékra, szóval nekem bőven elég ez, de már annyira vibrál a kép, hogy kibírhatatlan néha, szóval muszáj lesz költenem rá...Újra meg tényleg nem lenne pénzem
2012. febr. 21. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!