Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a háromtűs csatlakozó,...

Ez a háromtűs csatlakozó, amire a videokártya hűtőjét kötöm rá?

Figyelt kérdés

[link]


pirossal bejelöltem a képen.


2012. jan. 23. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha a videókártyának van saját hűtője azt tudom, hogy ilyen fekete dugaszos és az alapból a tápból jön ki, ha viszont különálló, mint a processzornál, akkor oda kell dugni, igen, a kis fehér-be, egyébként ha beletalál, akkor egyértelműen oda kell tenned. :-)
2012. jan. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
remelem :D
2012. jan. 23. 14:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. A videokártyákon szokott lenni csatlakozó, amire rákötheted a saját ventilátorát. Ezek általában gyárilag csatlakoztatva is vannak.

Továbbá azért sem hiszem, hogy az a csatlakozó lenne a megfelelő mivel az feltehetőleg a számítógép-házban elhelyezett ventik működtetéséhez van. Azon egyszerű oknál fogva, hogy videokártyán lévő ventilátor sebessége szabályozható.

Ha melegszik a v.kártya akkor a rendszer megnöveli a venti fordulatszámát a megfelelő hűtés érdekében. Na most a helyzet az, hogy több olyan csatlakozó is van az alaplapon, amit bejelöltél. A kérdés az, hogy a sz.gép honnan tudná, hogy melyik csatlakozón növelje a teljesítményt azért, hogy a v.kártya ventije gyorsabban forogjon.


Tehát célszerűbb lenne elsősorban a videokártyán keresni megfelelő csatlakozót


Milyen videokártyád van?

2012. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy azon a csatlakozón is működik a venti amit bejelöltél az egy dolog. Alapesetben nem fog túlmelegedni a v.kártya, viszont nagyobb, és hosszantartó terhelés alatt túlmelegedhet, ha nincs szabályozás, amit fent említettem. Tehát ezt csak azért írtam le, hogy attól, hogy működött a ventilátor, az nem jelenti azt, hogy ellátja a feladatát. Ez problémát jelenthet a későbbiekben
2012. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hat 8800as geforce.
2012. jan. 30. 00:45
 6/11 A kérdező kommentje:
2012. jan. 30. 00:47
 7/11 A kérdező kommentje:
szóval erről lenne szó..
2012. jan. 30. 00:47
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy tettél fel képeket! Így sokkal egyszerűbb volt ;)


Azt hiszem ez lenne az a csatlakozó amire neked szükséged van!


[link]


A hűtés is 4 "tűs" (lyukas) ugye?!

2012. jan. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem 4 "tűs" a venti vezetékének a vége, akkor az tré :DDD akkor asszem nem lehet szabályozni a fordulatszámát. Akkor viszont nem tudom hova kell kötni :DDD mert akkor bizony elég kókány munka :D
2012. jan. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Egyik oldalon sem szerepel a támogatott típusok között a 8800 gt! Lehet ez az apróság az oka :P :D

2012. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!