Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a terv ilyen formában...

Ez a terv ilyen formában szerintetek megvalósítható?

Figyelt kérdés

Üdv!

Először is nem tudom jó topicba írok e, nem tudom már eldönteni, mert sok a hardver is a témában, szóval remélem helytálló.

Van egy olyan tervem, hogy hasonló jó gitáros videókat csinálok, mint youtube-on egy csomó ember akinek tök élvezhető coverjei vannak.

Mivel az elég fapados megoldás, hogy a kamera jobb oldalára az erősítőt rakom, a bal oldalára meg a hangfalamat amiről a háttérzenét szolgáltatom, ezért arra gondoltam, hogy rákötöm a gitárt a gépre, ott felveszem és az már sokkal jobb minőségű hang lesz, aztán persze mindenféle szerkesztővel összekombinálom a hangsávokat egy rendes számmá.

Eddig oké, de nem tudom, hogy jó e ahogy ezt kivitelezni terveztem. Úgy akarom csinálni, hogy veszek egy 3,5-ös jack kábelt, aminek mind a két vége ugyan olyan ( olyan mint ez ) egyik végét a gépbe, másokra pedig vennék egy átalakítót ( ami pedig ilyen lenne ) és ezt be az erősítő hátuljába, erősítő elejébe pedig értelemszerűen a gitáromat. A probléma ott kezdődik, hogy integrált alaplapi hangkártyám van, tehát ugye ez kevésbé alkalmas ilyen műveletekre. Nem tudom, hogy ez okoz e gondot a felvételnél, mert amit játszok, azt tulajdonképpen hallanám az erősítőn, a gépnek csak fel kell vennie egy program segítségével. Nem tudom érthető e amit mondok. Ha ezekre választ kapok, az már teljesen jó, főleg ha pozitív válaszokat, mert utána csak el kell kezdenem felvenni és megszerkeszteni a videókat


2012. febr. 13. 12:03
 1/3 A kérdező kommentje:

Jaj lehagytam a linkeket..


olyan mint ez = [link]


ami pedig ilyen lenne = [link]

2012. febr. 13. 12:08
 2/3 nrrolli ***** válasza:

Üdv :)

neked keverő kell ha az erősítőt rákötöd a hangkártya bemenetre elszállhat a hangkártyád

ha még se szállna el akkor annyira torz lenne hogy akármit csinálná vele nem lenne jó

2012. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyenek a jelszintek. Ha jól tudom, az elektromos gitárnak hasonló a jelszintje, mint amit a hangkártya line in bemenetének kell, szóval igen, működhet.(de véletlenül se a mic bemenetre tedd, mert ugyan valószínűleg nem menne tönkre a hangkártyád, azért nem tesz jót neki) Viszont ha nagyon-nagyon-nagyon halk, akkor dugd át a mic bemenetre, mert akkor az a pici jelszint jön ki a gitárból, ami oda kell. Remélem érthető voltam.
2012. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!