Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy van jelölve az alaplapok...

Hogy van jelölve az alaplapok leírásában, hogy van-e rajtuk IDE-s csatlakozó?

Figyelt kérdés
Új alaplapot akarok venni, de nemcsak satás, hanem idés cuccom is van, nem szeretném elkótyavetyélni. Előre is köszi!
2012. febr. 4. 15:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a segítség felajánlását!

Igen, az alaplap az első. Gigabyt-okat nézegettem, nekem eddig az volt és bevált, de azt mondták, hogy mostanság inkább MSI és ASUS körül kutakodjak. Gondoltam hozzá AMD Athlon II 3-4 magos procit. Vagy Phenom? Felhasználás: általános otthoni gép, böngészés, videóvágás, CD-DVD írás, hang és képszerkesztés, konvertálás, renderelés, office, nyomtatás stb. is fontos. A játék nem érdekel. És ráadásul HTPC funkciót is betölt(het), így HDMI is kell. Tudom, nem egyszerű ennyi feladatnak megfelelni, de ez lesz a "nagy" gép a laptop mellett. Kell tehát HDMI, optikai out, SATA3, USB3, eSATA és (tudom ez mindennek a teteje) nem ártana bele IDE csatoló, a megmaradt vinyóimhoz, de lehet, hogy ez csak könnyed ábránd marad. A mérete mATX, vagy ATX, nyitott vagyok, az ATX-es ház megvan. Köszönöm!

2012. febr. 4. 17:40
 12/19 anonim ***** válasza:

akkor már csak összeget irj

illetve hogy van e DDR3 as ramod vagy ez egy új gép lesz?

menyi forintot szánsz rá?


HDMI az a videokártyán van HTPC be meg nem kell egy nagyon komoly videokártya

2012. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

[link]


hát nem micro ATX viszont szerintem midne nvan rajta de nézd át tüzetesen

2012. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
enek az M változatán nincs ide de azon kivül midnen más van azthiszem
2012. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
amugy ATX es en azon még integrált videokárty is van igy sporolhtsz azon is persze lehet micron is van de nem látam
2012. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

amit linkeltem szerintem az lesz jó neked ha nem is micro... mert azon midnen van

és azzal unlockolhatod a Phenom II x4 960T t: x6 6magosra

2012. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

[link]


kb. ilyesmi lesz mármint ilyenek kelene lenie

persze videokártyát nem is muszály vened meg egy olcsóbb is jó csak akkor igazából nincs is értelme videokártyát vened... csak HDMI re kel figyleni legyen rajta


itt a lényeg inkább a táp hogy ha van neked akkor remélem minöségi ha meg nincs akor minöségit fogsz venni


Chieftec CTG

FSP Hexa (vagy FSP APN)

(legalaja a Chicony Hipro 430W vagy ekkörüli)


szóval ne vegyél iylen tápokat: antler, hkc, codegen, mercury, m-tech (szóval nagyjából amik olcsók)

2012. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ja és még hogy merevlemezt ha veszel akkor ne green (zöld) et ha lehet vagyis 7200rmp st persze aban is van green is


webshopos boltok még ipon on kivül:

pcx

lamda computer

android computer

bluechip

2012. febr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, a linkelt alaplap (ASUS M5A88-V EVO) nagyon tetszik, kicsit drága, de ha jobb, mint a gigabyte, rászánom. Jobb? Ha több USB3 lenne rajta, reppennék mint a kismadár. Még átnézem a többi asust is.

Videókártyát tutira nem veszek, nekem szerintem tökéletes az alaplapi.

Memóriám nincs, ez egy új gép lesz, mindössze 2 DVD íróm és a ház van meg (Gigabyte GZ-X1).

Összeget azért nem írok, mert oké, hogy nem végtelen a lehetőségem, de ha valami drágább mint az előzetes költségvetés, viszont sokkal jobb, akkor lehet, hogy rászánom.

Azt értem, hogy ne green vinyót vegyek, de az nem egyértelmű számomra az írásodból, hogy 7200-ast vagy ne 7200-ast vegyek szerinted.

Memóriából 4 giga elég? Érdemes inkább 1600-ast venni, mint 1333-asat? És egybe legyen 4, vagy inkább 2x2? Bocs a sok kérdésért, de belelendültem.

Köszönöm!

2012. febr. 4. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!