Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meghibásodott számítógép?

Meghibásodott számítógép?

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra történik, hogy nem tölt be a Windows XP. Csak BIOS üzenet, majd fekete kép, és semmi nem történik, kurzor sincs. Csökkentett módba próbáltam belépni, az sem töltött be. Clear CMOS megvolt, semmi változás. Meghajtókat próbáltam leválasztani, majd vissza, de semmi. Mi okozhatja?
2012. jan. 31. 18:56
 1/7 anonim válasza:
Sztem nyugottan újra rakhatod az XP-det:)
2012. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1.

áramtalanítás után!, vedd le a gép oldalát, és mozgasd meg a vinyó adat és táp kábeleit! (húzd le, majd dugd vissza! esetleg cseréld ki a kábeleket újra.) ha így sem tölt be a Windows, vszínű, megette a fene a vinyót.

2.

Indításkor (F8) a Biosban állítsd be, a CD/DVD-ről bootolást, majd telepítő lemez be és egy JAVÍTÓ telepítést futtas le, ha szoftveres a hiba, ezzel javítható! Ha a Biosban nem tudod az ODD -ről bootolást beállítani, ill. nem indul el a Win telepítés, sajnos HDD csere... (nem mostanában szabálytalan PC leállás, áramszünet, stb.?)

2012. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*(nem volt mostanában szabálytalan PC leállás, áramszünet, stb.?)


és még egy, a PC indításakor, a HDD piros lede világít, villog? amikor a fekete képernyő bejön?

mert ha nem, 1000%-hogy vinyónál keresendő a hiba....

2012. jan. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg ne rakd újra nyugodtan mert nekem is hasonló problémám volt, kikaptam az elemet az alaplapból ami a bios mentésért felel és már jó is lett.Nem tudom hogy nálad is beválna-e egy próbát megér ha minden kötél szakad.Ja, majd a biosban az időt a boot sorrendet meg és a többit állítsd ám be.Ahogy az elemet vissza raktad bekapcs és az első utad a bios legyen.
2012. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Próbáltam már:

- áramtalanítva kihúzni visszadugni, igazgatni a kábeleket;

- BIOS resetet jumperrel és elem 5+ percig eltávolításával (ami sikerült is mert nullázódott a dátum);

- BIOS-ban CDROM az első a boot sorrendben, mégsem bootol a lemezről, úgyhogy ma szétkapom darabjaira, és teszek bele új ODD-t, meg új vinyót, teszt, ha úgy működik akkor már közel leszek annak kiderítéséhez hogy a vinyó vagy az ODD adta meg magát...

Persze csak akkor, ha nem táphiba, memóriahiba, etc okozza, amit igazából kétlek.

2012. febr. 1. 09:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Vinyóról próbáltad bootolni? Próbáld meg lehet hogy meg van minden a HDD-n. Ha nem muszáj ne rakd újra, hogy tudd minden ok a gépben.
2012. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sz*r az egész, nem bootolt a kölcsönkért ODD-ről sem! Egész egyszerűen hiába van beállítva a biosban first boot device-nak a CD-ROM felpörög és semmi továbbugrik a másodikra ami HDD-0 és azon meg a döglött XP, ami se a Legutóbbi helyes beállítást nem tölti vissza, se a csökkentett módba nem enged be... úgyhogy ennyi, feladtam, szervíz.
2012. febr. 1. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!