Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Codegen, és ilyesmi márkájú...

Codegen, és ilyesmi márkájú tápokkal mi a jóélet baj van? én már 4 éve Codegen 450-es tápot használok, semmi baja. és nem egy ócska gépem van.

Figyelt kérdés

a kérdés adott.

érdekes, a munkáim során egyik táppal se volt semmilyen problémám.


Aki meg "tuningolja" a gépét az meg ne szólaljon! mert akkor nem magától megy tönkre...


2012. jan. 30. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Az hogy ez nem minőség, egy hulladék a bele, gagyi alkatrészekből, védelmek a kanyarban sincsenek. Az már csak extra hogy véletlenül sem tudja azt a teljesítményt amit ráírnak.

Attól hogy neked pont szerencséd van, még sokan vannak akiknél meghalt, vagy a vinyókat nyírta ki sorban, vagy a fél gépet... És nem tuningolt gépeknél, egyszerű átlagos fogyasztásúakat is simán hazavághat.

Nem érdemes kockáztatni ilyen szarokkal.

2012. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Örülj neki. Ha nem zavar, hogy a felvett áram fele elszáll a semmibe a pocsék hatásfok miatt, mint veszteség, és semmilyen védelem nincs rajta, akkor használd egészséggel.
2012. jan. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

1. Védelem nuku

2. A felét sem tudja annak ami rá van írva

3. Kínai, gagyi bele van

4. Szar hatásfok miatt csak zabálja az áramot

5. Tuti biztos ha elromlik akkor elszáll vele valami, rosszabb esetben az egész gép...

És még lehetne sorolni...

2012. jan. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Nyolc évig használtam egy Codegen ház+táp kombinációt, semmi baja nem volt. A konnektorból kb 140-170 wattot vett fel a 2600+ barton+HD3650+17" CRT monitor.


Lehet, hogy szerencsém volt. Mindenesetre lényegesen többen fikázzák szegény Codegent, mint ahánynál valóban tönkrement.

2012. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

2 éve codegen tàppal hasítok...semmi baja...mondjuk a konektorba egy magasfesz védő van előtte...

a napokban raktam össze egy gépet egy n-power tàppal és azóta bf3azok...

semmi bajuk...


lehet h csak szerencsém van, de az is érthető indok hogy ha az egész gépet elviszi akkor a vga-mat nem cserélik gariban ha azt a táp nyirta ki....

ugyh jobb félni.....

2012. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Jó most akkor mondok egy ellenpéldát. Még régen a P4-es korszakban haver nem tudta mitől mennek tönkre pár havonta a vinyói, már vagy a harmadikat vette egy éven belül, szidta az összes HDD márkát hogy nem igaz hogy mind ilyen fos...

Aztán utánanézett fórumokon mi lehet a gond, ajánlották neki a tápcserét, ugyanis egy csodás Codegen 400W volt a gépében. Vett bele egy 400-as Chieftec-et, utána lámcsak, nem haltak a vinyók sorra. Ez csak egy sztori a sok közül...

2012. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Én amióta gépezek(kb. 5-6 év) Azóta kivétel nélkül Codegen tápom volt igaz hogy nem voltak olyan nagy áramfelvevők de nem füstölt el nem lett az egész gépnek semmi baja.

Én azt nem mondom hogy egy I7-est bízz codegenre de egy kis P4-est vagy Cerkát simán rá lehet rakni nem b*ssza szét.

Én nekem eddig úgytűnik szerencsém volt de egy olyan magasfesz védőt fogok venni énis.

2012. jan. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Valaki már pontokba szedte, szépen le is írta szóval nincs min vitázni. Amúgy meg nyugodtan nézz fel PH! fórumán a táp topikba lesz mit olvasnod kérdező... Amúgy régebben mikor kb annyit tudtam a gépekről hogy hogy kell bekacsolni és netezni sorra vettem az olcsó szar tápokat(Codegen, M-TECH, Derr stb..) és sorra haltak a gépek. Aztán egy GABA tápnak köszönhettem hogy elkezdtem a témával foglalkozni...szóval ezeknek is van egy előnyük, de tényleg lehet hogy nem viszi el a géped, de érdemes kockáztatni?
2012. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
A lefelé pontozó Codegen rajongóknak kívánom, hogy annál a szemétnél soha ne legyen jobb tápjuk.
2012. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Fú hogy le lettünk pontozva, mert le mertük írni hogy ami szar az szar... na mindegy, mindenki saját karán tanuljon, az a biztos.
2012. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!