Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lassítja a 32 bites win7 a gépem?

NSBandita kérdése:

Lassítja a 32 bites win7 a gépem?

Figyelt kérdés
Most láttam meg hogy az acer aspire 5535 laptopomon eredetileg win vista 64 bit volt és mikor én használtan vettem win7 32bit volt rajta.Gyakran felpörög ha nyagyobb program pl játék megy rajta vagy az itunes.Lehet ez az oka?
2012. jan. 30. 08:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
benne van a 4 giga ram? ami 64bites rendszerhez minimum követelmény
2012. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 pagan ***** válasza:
a 32 bites biztos nem lassítja,a 64 az már biztos sok neki
2012. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én spec vagy a 64 bites win7et ajánlanám, viszont ha nem birja a géped ak tegyél rá xpt a vista meg a 32 bites win7 szerintem meg az ismeröseim szerint is 1 nagy kalap f*s
2012. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 pagan ***** válasza:
már mért lenne fos a 32 bites???a leglényegesebb különbség a memóriakezelés,4g nál már 64 bites kell,de ettől nem szar a 32 bit
2012. jan. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ja. Gyorsaság szempontjából XP kell. Vista-t Isten ments! Belassul tőle a gép, mert alapból sz@r. Tudom, próbáltam mindet. Rengeteg OS fordult meg a gépemen. A régi XP-ktől a legújabb Win7-ig. Mégis XP-m van, mert ez a leggyorsabb OS. Ha kellenek az extra funkciók, vagy egyszerűen olyan játékot játszol, aminek FrostBite motorja van, akkor Win7. Abból is a Home Edition, ha gyenge a gép. Ha erős, akkor Win7 Ultimate 32 Bit, ha 4 GB RAM-od van vagy több, akkor Win7 Ultimate 64 Bit. Professional a Win7-nél húzza a gépet. A Home cuccok egyszerűek, de nem olyan szépek. Viszont az Ultimate szép és gyors is...
2012. jan. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Win7-nél csak a Professional béna, a 32 Bitesek jók, a Home Edition, meg Home Premium gyenge, de az Ultimate szuper. A legkevesebb gond az Ultimate-al lesz. Ha egyszer minden meg lesz (driverek, progik felrakása, optimalizálás, stb), jó kis rendszer lesz belőle. Nálam annyi vele a gond hogy kevés a vinyómon a hely és a Win7 alapból 20 GB-ot csappant le a meghajtóból...
2012. jan. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 2xSü ***** válasza:

Na itt elhangzott sok hülyeség is – már elnézést.


Válasszuk három felé a kérdést:


1. 32 bit vs. 64 bit


Egy 32 bites rendszeren a megcímezhető memóriarekeszek száma 2^32, hiszen a memória címének el kell férnie egy 32 bites egész számon. Tehát egy 32 bites rendszer maximálisan 4 GB memóriát képes megcímezni, használni, amibe bele tartozik a videokártya memória is. A 4 GB feletti részt nem képes elérni a 32 bites rendszer.


Egy 64 bites rendszernél nincs ilyen valós memóriakorlát (értsd: 16777216 TB memóriát tudna elméleti szinten kezelni). Viszont a #1-ben írtak nem igazak, nem szükséges 4GB RAM-nak lennie ahhoz, hogy 64 bites rendszert futtass. Bár kétségtelen, hogy pusztán a memóriakezelés nem indokolja a 64 bites oprendszer szükségességét. Más téren viszont így is lehet haszna:


Nem csak a memóriakezelésben van eltérés a két oprendszer között. Egy 64 bites rendszerre optimalizált szoftver kizárólag 64 bites rendszeren fut. Egy 32 bites oprendszerre optimalizált szoftvert viszont általában képes futtatni egy 64 bites rendszer is. (Néhány egyedi esettől eltekintve. Itt főleg a driverek terén lehetnek problémák, de ma már talán ez sem jellemző.)


Pont emiatt a legtöbb szoftvert vagy kizárólag 32 bites rendszerre optimalizálnak, vagy mindkét rendszerre. Viszont egy 64 bitre optimalizált változat – feladattól függően – akár érezhetően gyorsabb tud lenni. (Főleg ha csak 64 biten ábrázolható számokkal dolgozik, hiszen ami egy 64 bites rendszer esetén megoldható egyetlen gépi kódú utasítással, az 32 bites rendszeren több utasítást igényelhet.) Így a 64 bitre optimalizált szoftver gyorsabb lehet, ill. kevesebb processzoridőt használhat.


Másik oldalról viszont magának a 64 bites rendszernek kicsivel nagyobb a rendszerigénye, hiszen pl. biztosítania kell a kompatibilitást is. Így esetleg több memóriára, merevlemez területre van szüksége. (Win7 32 bit esetén pl. min. 1 GB RAM és 16 GB merevlemez terület kell, míg 64 bites Win7 esetén 2 GB RAM és 20 GB merevlemez.)


* * *


2. XP vs. Vista vs. Win7


Ahol a Vista elfut, ott általában a Win7 is. (A Win7-nek nem sokkal nagyobbak az igényei.) Persze ha legális állapotban akarsz maradni és nem akarsz Win7 licenszt vásárolni, akkor maradnod kell a Vistánál. A Win7 sokkal kiforrottabb rendszer, maga a Microsoft is elismerte – és a piac is így látta –, hogy a Vista egy túl korán kiadott, túl átgondolatlanul összerakott rendszer volt.


Tehát a kérdés leszűkíthető az XP vs. Win7-re. A Win7 általában sokkal stabilabb, több funkcionalitást nyújt, mint az XP. Mivel az XP támogatása meg fog szűnni, így hosszútávon védtelen maradhat a támadásokkal szemben, hiszen a megtalált biztonsági hiányosságokat, hibákat a továbbiakban nem fogják javítani. Másik oldalról a Win7 sokkal jobban együtt tud működni az újabb technológiai megoldásokkal, illetve a régebbi technológiát is hatékonyabban kezeli. Összességében a Win7 szinte minden tekintetben jobb az XP-nél. (#5 lehet, hogy elhiszi azt, amit ír, sőt az ő gépén lehet, hogy még igaz is, de az objektív mérési eredmények és a sok gépből levont saját tapasztalataim nem azt mutatják, hogy az XP gyorsabb lenne.)


Persze itt is vannak esetek, mikor az XP jobb választás. Tipikusan ezek azok a helyzetek, mikor a gép nem, vagy épphogy megfelel a Win7 rendszerkövetelményeinek. (Pl. 1 GB RAM esetén az XP jobban teljesíthet, mint a Win7.) Illetve olyan hardverek is indokolhatják az XP-t, amelyekre nem írtak Win7 alá drivert. Amúgy a hardvereszközökön, drivereken sok múlik. Ha egy eszköz nem működik megfelelően együtt a Win7-el, akkor az nagyon vissza tudja húzni a rendszert. Persze ez leginkább csak a régi, már nem támogatott hardverek esetén jellemző, illetve abban az esetben fordulhat elő, ha nincsenek feltelepítve a megfelelő illesztőprogramok.


Ez kicsit olyan, mint a gyalogos vs. tank kérdése. Bár a tank általánosságban gyorsabban és könnyebben közlekedik, mint egy gyalogos, mégis alulmarad, ha sikátorban kell harcolni. Mégsem mondható, hogy a gyalogos jobb lenne, mint egy tank.


3. Win7 változatok.


Az alaprendszer teljesítményében nem szabad, hogy különbözzenek. Az egyes változatok a hozzáadott extra szolgáltatásokban, szoftverekben különböznek. (Így természetesen az árukban illetve a merevlemezen elfoglalt helyükben.) Sőt inkább igaz, hogy a nagyobb tudású rendszer (pl. Ultimate) kicsivel lassabb lehet, hiszen számos olyan szolgáltatást, szoftvert tartalmaz, amik futnak ugyan, de soha az életben nem fogod őket használni. (Persze kellően erős gépen nem biztos, hogy észre lehet mindezt venni.) Érdemes megnézni, hogy melyik mit tud, mire van szükséged, illetve az általad használt szoftverek milyen oprendszer változatot követelnek meg.


Az emberben van egy olyan ösztön, hogy minél többet akar. Kicsit olyan ez, mint a számológépes, 4 ébresztő funkcióval ellátott óra. Anno divat volt, és nagyon sokan választották egy egyszerűbb óra helyett, de a legtöbben soha nem használták sem a számológép, sem az ébresztő funkciót. Ellenben a több funkció nagyobb meghibásodási lehetőséget rejtett. Ki is ment a divatból…

2012. jan. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

ma 11:07 nem sokat olvasam írásodból első pár sornál azt mondam ennyi elég

1.64 bites rendszernek ajánlott minimum 4 gb ram,olvass utána

2.64bites rendszer maximum 128gb memóriát tud kezelni

2012. jan. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ezek voltak hülyeségek??? Te okoskodtál össze-vissza. A kérdező nem sokat érthetett belőle vagy nem érdekelte. Ezeket az infókat mindenfelé meglelni... Nem az a lényeg hogy milyen a memóriacímzés meg egyéb hülyeségek, amik a kérdezőnek nem hasznosak. Az a lényeg hogy melyik OS menne a leggyorsabban a gépén. Ha elárulná a gépe pontos adatait, segíthetnénk OS-t választani. CSAK KÖNYÖRGÖM, NE TÖBB OKOSKODÁST!!! Szal hanyagoljuk, ami felesleges...
2012. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy: A Win7 alapteljesítménye nem szabad hogy különbözzön. Namost a Win7 Home cuccok, vagy Starter és Ultimate, Professional között hatalmas a különbség teljesítményben. Ha a minimumnak nem felel meg a gép, hogy stabilan, normálisan fusson az OS, akkor nagy különbséget tapasztalhat. Úgyhogy ismét mondom... Ha elárulná a kérdező a gép pontos adatait, kb 15 másodperc alatt kiválaszthatnánk a neki legmegfelelőbb rendszert.
2012. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!