Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapokkal kompatibil...

Milyen alaplapokkal kompatibilis a gépem?

Figyelt kérdés

Fujitsu Siemens Amilo Pi2515 laptopom van, és kell vennem bele egy új alaplapot, viszont pont ilyet seholsem találok. Gyakran használmék vele Illustrator-t, Photoshop-ot, InDesign-t..., de sajnos egyáltalán nem értek a számítógépekhez, azt se tudom hol/hogy kezdjek neki az alaplapkeresésnek.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2012. jan. 25. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

tönkre ment a régi alaplap?

és videokártya, proceszor cserélhetö rajta?

szervizbe vited már?

ha cserélhetö rajta "sokminden" akor ugy 30-40 ezer körül meguszhatod az egész szervizelést

ha nem cserélhetö akor akár 50-80ezer is lehet...

szóval enek sok értelme nem lene egy kb. 5 éves elavult gyenge laptopal vacakolni

enyiböl használtan egy job asztali gépet kapsz

iletve ha gyüjtögetsz megint vehetsz egy gyenge laptopot...

2012. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha rosz anyagi helyzetben vagy és munkára kel akor kérvényezhetsz gépet valahol akár lapţopot is

ha kicsit job any. helyz. ben vagy akor pl. hitel ben is vehetsz... hát nemtudom

ha meg van 60 ezred kb. tudsz veni hasznáĺt gépet kompleten pl.

netán laptopodv de az kb. olyan lene mint régid persze legalább használható

2012. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


Hat ez iszonyu gyenge:s

szerviz tud segiteni neked csak vagy az se sajnos..

és mint irtam durván nagyon drága lehet a javítása (cserélgetése) szóval egyáltalán nem éri meg.

2012. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Vittem szervizbe, fizettem is eleget, de azt mondták h csak az alaplapcsere tudná megoldani a dolgot, szerezzek be egyet, ők meg kicserélik nekem... Egész eddig is használtam rajta a fent említett programokat, nem volt gond vele (nem volt lassú meg nem fagyott le, meg iylenek). Sajnos most nem tudok rákölteni 20000-nél nagyon többet, és nagyon kellene a munkámhoz:(
2012. jan. 25. 16:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Jó tudom ezekhez nem kel erömü

de hát ez az hogy egy gyenge laptop is drága:s

szerviz azt mondta te szerez be:D

hát ezt nekik kelene

mondom ezel csak anyi gondod lesz hhogy csak na szóval egyszerübb sirni valami helyen

szoktak adományozni munkára dolgokat

söt akár "kölcsönbe is" vagyis hogy használatra adják de nem a tiéd utána kel járni

mivel ere a gatyád is rámegy hiába volt neked jó laptop...

ha pl. keresek is ilyen alaplapot ami csoda lene ha találnák az mint irtam atól füg külön áló e de még akor se uszod meg 20ezerböl az alaplapot

és akor még ot van a szerviz dij

.

szóval nem vicböl irtam ezeket :(

2012. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De én néztem különböző alaplapokat, amik 10-20ezer körül voltak a neten, nagyon kellene használnom a gépet, úgyhogy elég lenne, ha legalább be tudnám kapcsolni vele a gépem... Ja, hát bunkók volta a szervizben, de ezek után inkább nem viszem el sehova, nincs egyáltalán fölösleges pénzem, az alaplapot meg ismerős beszerelné...
2012. jan. 25. 16:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Értem.

na de milyen alaplapok voltak? siemens? és ilyesmi év kiadásúak?

2012. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Volt siemens is, de rengeteg fajta azon kívül (vaterán, meg egyéb számtech-es oldalakon), csak nem tudom milyen paramétereket kell nézni, amik megmutatják, hogy kompatibilis-e az adott alaplap a laptopommal.

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 25. 16:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Fujitsu Siemens Amilo Pi2515


nem ez nem igy megy sajnos a laptop alaplapok másak mint az asztaliak

.

az a barátod aki beszerelné nemtudna keresni:p

.

én speciel találtam vagy 10db ilyen alaplapot

Fujitsu viszont mind hibás volt

szóval ez esélytelen

újat nem gyártanak,mivel régi

ami jó laptop azt egészben adják el

ami meg rosz azal micsinálnál?

szóval ehez szószerint csods kel

amugy a rosz alaplapok 18ezer körül voltak

szóval hát szükösen egy jó beleférne talán viszont jót még nem,látam este még átfutom

csak telon nehéz keresgélni

.

amiket küldtél azok nem mobil(laptop) alaplapok szóval nemtudnál mit kezdeni velük

2012. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fujitsu Siemens Amilo Pi2515

azért linkeltem be nevét mert sajnos csak pont ilyen alaplap jó bele az ami most van vene

laptopok sajnos ilyenek

ezért csinálnak asztali számítógépeket hogy azokat tud alakitgatni ha hibás vagy gyenge

laptopot azt "tökéletest" kell veni és 3év után már áldatod a laptopot ha még müködik

szóval garancia lejárta után bármikor tönkre mehetnek végleg

ha mondjuk 10 éves lene kb. az lehet birná most is na de az már ténleg nem lene jó használatra

de ez nem ép egy minöségi laptop

2012. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!