Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Terhelve nagyon gyorsan...

Terhelve nagyon gyorsan felmelegszik a procim, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést már írtam,de nem voltam elég egyértelmű és sok különféle válasz érkezett! Ez egy AMD Athlon 64 X2 6000+ és egy Coolermaster TX3 hűtené! Müködik minden rendesen a hűtő is igazodik a hőmérséklethez,de egy Everest stress teszt folyamán 4 perc alatt 70-80 °C-ra felmelegszik!

Itt egy kép a levegőáramlásról..úgy gondolom elegendőnek kéne lenni: [link]


Az lehet az ok hogy túl sok paszta van a procin?..nem egy borsószemnyit nyomtam hanem talén kicsit többet!?..ha igen ezt ellehet távolítani még róla?


2012. jan. 23. 18:08
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy szereljem..ki a házon kivül?...
2012. jan. 23. 20:32
 52/60 A kérdező kommentje:
jah értem..hogy kettő vigye ki a levegőt?
2012. jan. 23. 20:33
 53/60 A kérdező kommentje:
áhhh fifa 12-vel játszottam egy mecset...2-3 perc után levágta a gépet...megnéztem előtte argus monitor is 70 fokot mutatott!...valami nem jó itt
2012. jan. 23. 21:54
 54/60 anonim ***** válasza:

Igen,úgy értem hogy mind a két 80mm-es venti kifelé dolgozzon.

Ez az én gépem,link: [link]


Hőmérsékletekkel semmi bajom,25-26c°-os szobában.Csináltam egy stressz tesztet AIDA64 progival a kíváncsiság kedvéért. 10 percig futtattam és 45c°-nál nem ment feljebb.

Nálad valami más gond van...

2012. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
én sem értem hogy a francba dolgozhat a procid ilyen hőmérséklettel
2012. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
nincs beállítva a biosban a Cool n quiet? lehet hogy kevés feszültségen megy a ventillátor
2012. jan. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Ha esetleg be lenne kapcsolva a Biosban a ventillátor automatikus szabályozása akkor kapcsold ki nézd meg hogy úgy mennyire megy föl a hőmérséklet

ha úgy normális értéket kapsz akkor minden bizonnyal a cool n quiet funkció okozza a túllmelegedést vedd lejjeb a hőmérséklet határokat mondjuk 100% os fordulatot 55 fokra

2012. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
a kezdő hőmérséklet legyen alap asszem 25 fok és a feszültséget 5V-ról állítsd 6V-ra
2012. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim válasza:

Ne tudom hogy nézed e még a hozzászólásokat de adnék egy jó tanácsot igaz nem a prociról van szó de a képet amit felraktál a légáramlásról láttam hogy a winyod csak úgy be van "dobva" erről csak annyit szeretnék mondani hogy hogy azt nem árt jól megcsavarozni mert az is túlmelegedhet.

Azért van fémből az az rekesz hogy vezesse el a hőt de így nem tudja. A prociról csak annyit hogy én is voltam így elkövettem mindent és a végén procit kellet cseréljek avval volt a gond. Szerintem vidd el egy szakszervizbe.

További szép napot.

2012. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:
elvittem..de ott azt mondták hogy csak annyit tudnak csinálni, hogy kipróbálják egy másik alaplapba...az a baj, hogy ida nem lehet odacsavarozni a winyót a két winyót meg nem akarom egymásmellé rakni mert úgy meg pláne melegednek!
2012. jan. 26. 17:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!