Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Terhelve nagyon gyorsan...

Terhelve nagyon gyorsan felmelegszik a procim, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést már írtam,de nem voltam elég egyértelmű és sok különféle válasz érkezett! Ez egy AMD Athlon 64 X2 6000+ és egy Coolermaster TX3 hűtené! Müködik minden rendesen a hűtő is igazodik a hőmérséklethez,de egy Everest stress teszt folyamán 4 perc alatt 70-80 °C-ra felmelegszik!

Itt egy kép a levegőáramlásról..úgy gondolom elegendőnek kéne lenni: [link]


Az lehet az ok hogy túl sok paszta van a procin?..nem egy borsószemnyit nyomtam hanem talén kicsit többet!?..ha igen ezt ellehet távolítani még róla?


2012. jan. 23. 18:08
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
Hát lehet de ha újraszilikonozod a procit általában mindíg úgy szoktam hogy rányomom a hűtőt és megmozgatom hogy a szilikon szétterüljön
2012. jan. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
amúgy nem kell leszedned elég ha megcsavargatod óvatosa a hűtést és a fölös szilikon úgyis kifolyik a proci alól
2012. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
de ez nem szilikon hanem ezüst szinű...elvileg ez vezeti az áramot
2012. jan. 23. 18:17
 4/60 anonim ***** válasza:
Tök mindegy milyen az sem azért ezüstszínű hogy vezesse az áramot hanem azért mert a fémrészecskék jobban vezetik a hőt mint a porcelán
2012. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
amúgy annyi nem fog kifolyni hogy zárlatot csináljon hacsak nem nyomtad rá az egész tubussal :D
2012. jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
ezüstpaszta, ezek jobbak, nem vezet ez semmi áramot ugyan az a lényege mint azoknak a fehér kenceficéknek, csak ezek jobbak(elvileg)
2012. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
sokat sem szabad (főleg az ezüstöknél) mert az gátolhatja a hő áramlását, elég egy vékonyabb réteg neki
2012. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
és akkor a kérdésre visszatérve ez lehet az oka?..mert alapjáraton..nincs vele probléma..de terhelve irgalmatlanul melegedik...everest szerint...de azt is olvastam valahol..hogy pont ezzel a procival sok alaplapnak van gondja és rosszul érzékeli a valódi hőmérsékletét...ha a gép leáll akkor az a mért max hőmérséklet határ elérése miatt van?...nem tudtok erről valamit?
2012. jan. 23. 18:24
 9/60 anonim ***** válasza:
Hát lehetséges amiatt is hogy megóvja a procit az elszenesedéstől :D De szerintem állítsd vissza a biost gyári értékre hátha véletlen felhúztál valamit
2012. jan. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
80 Fok azért elég dúrva egy gyári értéken futtatott procin főleg ilyen hűtéssel
2012. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!