Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biztos olyan veszélyes egy...

Biztos olyan veszélyes egy lc-power táp?

Figyelt kérdés

van egy lc power 420w lc420h-8 típusú tápom már több mint 1 éve használom de itt olvastam hogy simán megöli a gépet stb...közbe néztem videót és ott láttam hogy itt olyan problémákról van szó hogy 5voltos ágon akár 7-9voltot is ad 12volton akár 20at is. Na én is fogtam a kis műszeremet és elkezdtem méregetni. az én gépem max fogyasztása 180watt +/- néhány watt. Táp az 5 voltos ágon folyamatosn 5.11voltot adott a legnagyobb megugrás 5.16volt. 3.3voltos ágon 3.337voltot mértem legnagyobb 3.3

39 volt. 12 voltos ágon 12.5 voltot mértem legnagyobb 12.7volt. Igaz hogy ez a 420watt teljesítményből csak 180watt de ezek szerint akkor nekem pont jobb fajta lc power tápom van vagy ezek mellett is veszélyes a gépre?


2012. jan. 16. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Te még a felével se terheled mint ami rá van írva, így sztem nem lehet baja, megfutás. Hallottam én már FSP-ről meg Chieftechről is hogy elvitte a gépet. Amig a feszkók rendbe vannak nem lehet nagy ban, azért pár havonta mérj, mert a kondik száradnak...

2012. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenesetre kockázatos. Lehet, hogy sosem lesz vele bajod, lehet, hogy még ma.

±5% a tűrés, illetve a -12V-os ágon ±10%.

Azt te tudod, hogy a géped és az adataid mennyire fontosak, mekkora kockázatot vállalsz.

Én mindenesetre cserélném azonnal, mert egy új gép vagy egy adatmentés jóval drágább mint egy táp.

2012. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem biztos. De bajnak csak egyszer kell előfordulnia...


És az emberek képesek 100-150000Ft-ot elkölteni mindenféle hiperszuper csodákra, és b*sznak hozzátenni 5000Ft-ot egy normális, védelmekkel rendelkező tápegységre. Az én szememben az ilyenek tulajdonképpen meg is érdemlik, ha az az 5000Ft spórolás százezres kárt okoz. Meg aztán csodálkoznak, hogy kilépeget, lefagyogat, kékhalálozik játék (értsd: terhelés) közben.


"az én gépem max fogyasztása 180watt "


Ha ezt pl windows asztalon mérted, akkor rettentő sz*r a tápegységed hatásfoka :) Indíts el egy 3DMark-ot és mérd meg futás közben is a feszültségeket. Tedd a 3DMarkot loop-ra (folyamatos ismétlés), és mérd meg a feszültségeket 3-4 óra múlva. Meg a tápegység hőmérsékletét is...

2012. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
max fogyasztást úgy értettem hogy a cpu és a gpu is 100%-ra van terhelve. És az én gépem nem 150000 Ft volt összesen talán ha 50e Ft volt. Mondjuk nekem azok a hibák közül amiket írtál még egyikkel se volt dolgom. A zöld pacsik mentek
2012. jan. 16. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!