Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik jobb videó...

Szerintetek melyik jobb videó kártya? AMD vagy Nvidia?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 21:45
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

gamermaster.

Egyrészt ez egy régi kérdés, akkor még nem volt GTX600 széria, másrészt meg nagyon sokan arra esküsznek ami a saját gépükben van (erre te is élő példa vagy). Amúgy most megnéztem és a GTX650 30k körül, míg a 2GB GDDR5-ös modellek 35k körül vannak, ami nem éppen jó ár érte, amikor alig gyorsabb átlagosan egy 25000Ft-s HD7750-nél, míg a 30000Ft-os HD7770 simán gyorsabb.

[link]


Amióta az AMD megvette az ATI-t, azóta egyre jobbak, új erőre kapott a Radeon márka. Most a 600-as Geforce kártyák játékos teljesítmény/fogyasztás téren előre tudtak lépni az elődökhöz képest, de megkurtították őket a combos általános célú képességeiktől, az AMD meg éppen most gyúrt erre az oldalára is a GPU-inak a HD7000 szériával. Ráadásul az nVidia még mindig drágábban adja ugyanazt a teljesítményt, mint az AMD. A 30k alatti árkategóriában meg aztán tényleg nagyon el van kalapálva, annyi jó versenyzője volt ott az AMD-nek. A GTX650 nyers erőben nincs előrébb, mint a 4 éves Radeon HD4870, tehát annyira nem is kell manapság elájulni tőle. Egy HD6850 meg 35k körül kapható, messze jobb választás (én majdnem 2 évig használtam a HD6850 karimat és tényleg van benne erő, igaz most eladtam és egy 7850-t vettem a helyére 30k ráfizetéssel...na, ez már tényleg erős kártya: átlagosan majdnem pont 2x erősebb a GTX650-nél).

Nekem volt idáig 5 Geforce és 5 Radeon kártyám, de az utóbbi években az AMD-t választottam...nem véletlenül. Amúgy minden eddigi kártyámat szerettem, kivéve a GeForce FX5200-t!

2012. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

jaj az fx5200 :D:D:D istenem hányszor a pokolba küldtem szerencsétlent a vége felé, de 10 évig szolgát, most már békén hagyom xd


amúgy a gtx 650 egy fos, ennyi. egy 7770 szénné alázza, és ha egy gddr5-ös gtx 650 árához hozzácsap az ember még egy 10-15 ezret lassan egy 2 gigás 7850-et vesz ami hát úgy otthagyja az olcsó nvidiákat mint szart a vonat. Nekem is egy 2 gigás asus 7850 van, és hát legfőképp mire vesz az ember erős vga-t hát játékra. Na most ez a drága bf3-mat multiban 62 slotos szerveren 22"-on full hd-ben fix 40/50 fps-sel viszi de van hogy 60 fölé is bekukkant bár az ritka. És most ezt a teljesítményt ~50 ezerért megkapni, úgyhogy a kérdés kiírása óta is fenntartom az álláspontom, miszerint gtx 680 meg 690 ide vagy oda, az AMD szétgyalázza a geforce-okat.

2012. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim válasza:

Én lezárom


Aki AMD az AMD

Aki Nvidia az Nvidia

2013. okt. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Egy évvel később ezt leírtad. taníts mester...
2013. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Mindkettő és egyik sem.
2014. máj. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 Stark2000 ***** válasza:

Bár én későn de még megírom a véleményem:

AMD kártya van jelenleg a gépembe ami egy HD7790 és a monitorom FHD. Haverom vett egy GTX750TI-t, mert hogy az jobb, és hogy feltudjon vele vágni mert nVidia és mert újabb. Na már most, neki az 1600x900-as monitorán egy Grid2 Ultrán 20-30fps el megy és közbe vannak percenkénti kisebb fagyások, míg nekem röhögve megy 60fps-el. A processzora i5-4440, nekem ugyan ez van. Ram neki 8gb, nekem 12gb. Ő azt állítja, hogy a +4gb ram miatt megy nekem jobban. Kivettem egy 4gb-os modult hogy megnézzük igaz-e, hát nem, úgy is 60fps-el ment. A történet lényege az hogy bár nekem többet fogyaszt a kártyám, de olcsóbban jutottam hozzá (15.000Ft ért használtan, míg ő 36.000Ft ért vette a 750TI-t) és erősebb (lehet teszteket is nézni)... Eddig egyedül BF4-ben előzött meg a kártyája, akkor is 5fps különbség volt High-en. Én AMD-t ebből a szempontból tartom jobbnak, de nVidiát sem szidom, mert sokáig volt nekem GT640-es kártyám, ami azért jól szolgált anno. Videokártyából AMD, processzorból Intel, ramból Kingston, vagy Low Profilos Corsair Vengeance! :)

2014. jún. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Legelső kártyám az egy nVidia GeForce 8400 GS (passzív hűtővel) volt nagyon szerettem egyedül a NFS Shiftnél állt meg tudománya (bár én szerintem azért nem akarta indítani mert kevés volt a ram akkor még (1gb)) aztán le lett cserélve egy ati hd5450-re nagyon jónak tartottam mert még is újabb és jobb de kiderült elég kevés az a kártya is (mw2 már nem ment annyira jól) aztán le lett cserélve egy r7 250-re ami nagyon tetszett majd jött az új gép (persze használtan) abba meg egy hd5850 volt ami 1 hét után meghalt (szerelők szerint túl melegszik és azért nem adott képet, újra pasztázták ventije is ment egyszerűen tönkre ment a kártya 5 éves volt) most várom a másik hd5850-öst mert nagyon elégedett voltam vele ameddig meg nem halt (cod ghosts-ot ultrán vitte elég akadás mentesen (szerintem AMD jobb mint az nVidia)
2014. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 Tuttu válasza:

Javaslom ezt olvasd el, ha nem is érthető teljesen.

A DX12-t ami még meg sem jelent teljes mértékben támogatják a GCN architektúrára épülő AMD kártyák. Ami a jövőre nézve jó lesz nagyon! Tehát most megveszed és még sokáig jó lesz! Nvidia kártyák nem támogatják vagy nem teljesen és azok is amik támogatják a drágák! Jelenleg AMD-t vennék és azt is vettem!

[link]

2014. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Nvidia karik gtx 400-tól támogatják a dx12-t.
2014. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!