Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha veszek egy inteles alaplapo...

István_D kérdése:

Ha veszek egy inteles alaplapot amin van int gpu és veszek mellé egy intel i5 2500 at akk a két hardverben lévő gpu teljesítménye összeadódik?

Figyelt kérdés
Éppen gép vásárlás előtt állok, sok youtube-os videon láttam hogy a mai játékok (pl: crysis2, metro2033, bfld3, gta4, stb) elfutnak alacsonyabb felbontáson nem teljesen max grafikán is az alaplapi igpu-kal vagy cpu-ba integrált gpu val is.Az a baj h jelenleg nemtudok venni vga t is mellé így kénytelen vagyok erre a kényszermegoldásra.
2012. jan. 3. 23:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem épp így működik. Ezeken a lapokon nincs IGP csak a CPU-ban. A lapon a kiment van. Amúgy azért én a youtubos videókban nem bíznék ezzel kapcsolatban, mivel elég harmatos a teljesítményük. JA és P67-s lapot ne vegyél.
2012. jan. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az alaplapon NINCS integrált videókártya. Mint ahogy előttem is mondták, csak kimenet van. A videókártya része GPU, a processzorban található.


A Te általad írt processzorban egészen pontosan ez a gpu található: Intel® HD Graphics 2000

Itt találsz angolul pár tesztet róla FPS összehasonlításokkal: [link]


Ezek gyenge teljesítményűek. Játékra csak alig használhatóak. Főleg a Te általad írt aránylag új típusú játékokra nem igazán alkalmasak, még teljesen low grafikán, 1024x768-as felbontásban sem.


Ha játszani akarsz, kénytelen leszel venni valamilyen videókártyát. Még a leggyengébb pci-e-s videókártyák is nagyobb teljesítményre képesek, mint ezek a processzorba integráltak.


Ha kevés a pénz, de játszani szeretnél, akkor azt javaslom, hogy válassz gyengébb processzort, és a processzorok árkülönbségéből meg vegyél egy lehetőleg minél jobb videókártyát.

2012. jan. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Z68as Asrock lapokat néztem,az asrock hivatalos honlapján irtak olyat h van néhány lapon int gpu,de ez esetben változtatok az elképzeléseimen. Egyébként igazak azok az írások h az amd fx-4100 nem jó játékra? Mert azt néztem h egy ilyen proci most 30 körül kaphato és kb olyan teljesitményt nyújt mint a phenom ii x4 965 ami most kb 38-40.(passmark ben-c
2012. jan. 4. 08:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Passmark benchmark lista szerint
2012. jan. 4. 08:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Valóban léteznek olyan alaplapok amiben van integrált gpu, ott viszont a hozzávaló processzorokban nincs. :)
2012. jan. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 4. 10:03
 7/10 anonim ***** válasza:
A szintetikus teszteket hagyd a fenébe. AMD oldalról most igazi best buy a Phenom II X4 960T. Az FX-4100 több ok miatt se épp jóvétel. Egyrészt optimalizálatlanság szoftverek terén(ez is orvosolva lesz nem soká), nem is lett olyan jó mint vártuk, ja és mindjárt érkezik a C0 stepping.
2012. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na ez már más fényt vet a dolgokra, mert lehet hogy érdemesebb lenne megvárnom a C0-os procikat, de a co steppinges processzorok vajon kompatibilisek lesznek az am3+ os lapokkal?

Tudom sokat kérdezek de nyílván ti sem bíznátok a véletlenre egy ilyen beruházást.

2012. jan. 4. 19:34
 9/10 A kérdező kommentje:

na skacok, időközben megtudtam h itt bizony az FM2-é a jövő így aztán komolyan mondom h sosem tudom már lecserélni az amd sempron 3000+ os s754 es kis konfigocskámat :(:(

pedig ugyvoltam vele h ha most beruházok valami mostani x4 es amd be vagy intelbe akk egy db ig ellehetek anélkül h komoly újdonságok érkeznének.

2012. jan. 4. 23:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen a jövő az FM2-é. Tavasz fele jön a Trinity APU, aztán a Kaveri APU bele, de ha nem tudsz addig várni akkor az AM3+-se rossz hiszen abba jönnek az új steppinges bulok, meg a piledriver.
2012. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!