Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes bővíteni? Ha igen,...

Érdemes bővíteni? Ha igen, akkor mit? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy gépem, nem egy mostani fajta, de a célnak megfelel.

Úgy döntöttem szeretném bővíteni. Konfig:

Oprendszer: Windows 7 Ultimate x86 SP 1

Alaplap: Lenovo

Processzor: Intel Pentium D CPU 3.00 Ghz 1.50 Ghz

Winchester: 160 Gb

Telepített ram: 1 Gb

Hálózati kártya: Broadcom NetLink Gigabit Ethernet

Videókártya: Intel 946 GZ Express Chipset Family (256 Mb)

Felbontásom: 1280x960


A kérdésem: Az ugye látszik, hogy elég régi cuccok vannak benne. Hol tudom megnézni, hogy meddig bővíthető (a RAMra gondolok). Videókártyát milyet érdemes venni?


2011. dec. 25. 16:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igen ez így van, ha leírod az alaplap pontos típusát, meg tudom mondani hogy milyen RAM megy bele és hogy max hány gigás. Erre a célra megfelel az Everest nevű program. Ez megmondja hogy milyen alaplapod van pontosan.
2011. dec. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Utánanéztem iPonon, mivel DDR2-es memória kell, ezért 8k a 2 gigás :( Az alaplap típust egyébként ez sem írja ki, csak annyit, hogy LENOVO LENOVO xD
2011. dec. 25. 22:46
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 4-ig tuti ki lehet bővíteni. Én is megnézem mégegyszer: 2 GB-os RAM-ot találtam Kingmax-ot 6.600 forintért, mellesleg nekem van egy Samsung-om és egy Kingmax-om, és szerintem jó márkák.
2011. dec. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
4 GB-osat nem is leltem, csak 2x2 GB-ot 16 ezerért, úgyhogy szerintem jobban megéri 2 2 GB-os RAM-ot venni külön-külön. Nameg egyelőre +2 GB a gépnek üdítő lenne. Ráérsz még 2 GB-ot venni, 3 Gb-al is meglesz. Nekem egy 1 GB-os és egy 2 GB-os van benne. Jól dolgoznak. És hát igaz, nem vettem észre. Amit én leltem 3 és 8 ezerért, azok DDR3-asok. Sajna. Mondjuk nekem is DDR2 megy bele.
2011. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm azért :) Ment a zöld kéz és akkor úgy fogom csinálni, ahogy ajánlottad :D
2011. dec. 26. 11:32
 16/17 anonim ***** válasza:
Pontosan hány RAM foglalat van az alaplapon? Mert ha 4, akkor abból elég erős gépet lehet csinálni. 8 GB RAM menne 2X Dual Channel-ben, ami már elég nagy teljesítmény. Viszont ha csak 2 foglalat van rajta (mint nekem) akkor se búsulj, mert még nem találtak fel olyan játékot ami 4 GB RAM-tól többet eszik. Szóval mindenképp jó lesz.
2011. dec. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, később szétkapom és megnézem :D
2011. dec. 26. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!