Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes bővíteni? Ha igen,...

Érdemes bővíteni? Ha igen, akkor mit? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy gépem, nem egy mostani fajta, de a célnak megfelel.

Úgy döntöttem szeretném bővíteni. Konfig:

Oprendszer: Windows 7 Ultimate x86 SP 1

Alaplap: Lenovo

Processzor: Intel Pentium D CPU 3.00 Ghz 1.50 Ghz

Winchester: 160 Gb

Telepített ram: 1 Gb

Hálózati kártya: Broadcom NetLink Gigabit Ethernet

Videókártya: Intel 946 GZ Express Chipset Family (256 Mb)

Felbontásom: 1280x960


A kérdésem: Az ugye látszik, hogy elég régi cuccok vannak benne. Hol tudom megnézni, hogy meddig bővíthető (a RAMra gondolok). Videókártyát milyet érdemes venni?


2011. dec. 25. 16:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát, asszem ez egy 778-as és DDR2-es lesz az alaplap... Ramot meg processzort nem nagyon érdemes, de az ilyen lapokban már PCI-e szokott lenni. Ha most veszel egy videókártyát, akkor azt be tudod rakni egy újabb lapba is... De az új laphoz kéne új processzor meg Ram is.
2011. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, azt el is felejtettem írni :) Akkor nem érdemes? Ha több ramot szeretnék (mert most az 1 giga 80%-a foglalt), akkor azt már nem lehet?
2011. dec. 25. 18:39
 3/17 anonim ***** válasza:
Nézd, lehet RAM-ot bővíteni, de nem érdemes. Ha haladni szeretnél a korral és erős gépet akarsz, akkor ezt add el és vegyél egy újat, erősebbet.
2011. dec. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajna nincs pénzem újra, ezért meg nem kapok annyit, hogy jobbat tudjak venni :/ Laptopot is csak 4 év múlva kapok, az meg hol van még...
2011. dec. 25. 19:14
 5/17 anonim ***** válasza:
Akkor veszel bele egy 2 GB-os RAM-ot és egy 1 GB-os VGA-t. ha elárulnád pontosan mennyit szánsz újításra, ajánlok egy VGA-t, RAM-ot nem kell ajánlani. Olcsó és mindegy milyen márka, úgyis jó lesz.
2011. dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Írj nyugodtan. Elsődlegesen a ram a fontos most, amire valószínűleg a karácsonyi pénz elmegy. A VGA-t később szerezném be, igazából attól függ, hogy mennyi gyűlik össze. Szerinted melyik éri meg a leginkább, ami lehetőleg nem is olyan drága?
2011. dec. 25. 21:53
 7/17 anonim ***** válasza:
Úgy érted hogy melyik vásárlásával lesz nagyobb teljesítménye a gépnek? Ha így, akkor a VGA, viszont a RAM is elég kevés. Máris ajánlok valamit: az Ipon.hu-n egy 2 GB-os RAM 3 ezerbe kerül, egy 4 GB-os az 1 GB-os mellé (ha a jövőre is tervezel), szóval egy 4 GB-os pedig 7-8 ezer forint. Az ünnepeket átvészeled a bővített RAM-mal, aztán gyűjtesz és veszel egy jó VGA-t. Szóval szerintem először vegyél RAM-ot, mert az olcsóbb, aztán később vehetsz VGA-t, csak ügyelj hogy jól válassz, mert ha gyengét veszel, ráfaraghatsz.
2011. dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja és Kellemes Ünnepeket!!! XD
2011. dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm, neked is viszont :) És nincs valami korlát, hogy hány giga ram-ig lehet bővíteni? Nekem azt mondták nézzek utána, mert lehet, hogy csak X gigáig lehet. Egyébként ha lehet, akkor valszeg megveszem a 4 gigásat hozzá :)
2011. dec. 25. 22:34
 10/17 A kérdező kommentje:
Arról mondjuk tudok, hogy Win7 32 bit csak 4 gigát kezel, szóval reinstall abban az esetben mindenképp kell.
2011. dec. 25. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!