Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Routert szeretnék venni,...

Routert szeretnék venni, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy tökéletes routert, ami folyamatosan tudna üzemelni, nem szakadna meg az internet, mint a mostani routeron, már mindent kipróbáltam rajta, eldöntöttem hogy újat veszek, 2 géphez lesz, legfeljebb mobilról csatlakoznának rá, melyiket válasszam?
2011. dec. 20. 19:46
1 2
 11/15 anonim válasza:

a linksys egy rakás...

:D

tp link olcsó és jó :D

nem kell ezen szőrözni

2011. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 lordsithlord ***** válasza:

Már bocsánat, de nem Linksys.t mondtam, hanem Cisco-Linksys-t :)

Mióta a Cisco is a nevét adja a termékekhez, minőségi probléma még nem fordult elő (és ugye nem valószínű, hogy egy olyan patinás cég, mint a Cisco, rossz minőségű termékhez adná a nevét).


Nálam pl. jelenleg egy WRT160NL látja el jelenleg 10 gép + 5 telefon DHCP szerverének feladatát, plussz fileszerver is. Nyár óta van beüzemelve és ezidáig össz-vissz 3x fagyott le, akkor is azért, mert a gyártó új firmware-t publikált és eltolta az automatikus frissítésnél az újraindítást. Ezeken kívül gond nélkül működött.


P.OC-.-nek lehet, hogy igaza van a memória kérdésében, most így hirtelen elbizonytalanodtam, de az tuti, hogy mikor a 1043-as volt beüzemelve ugyanennyi készülékre. kb. 3-4 naponta lehetett hardveresen újraindítani, mert teljesen lefagyott.

2011. dec. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 P.O.C. ***** válasza:

Nincs semmi baj a Linsys -ekkel (már akkor sem volt, mikor még nem Cisco tulajdona volt). De ettől TP-Link -et sem kell leszólni. Igaz, nekem nem volt lehetőségem egy rahedli géppel tesztelni a TP-Link -et, de nem is jellemző, hogy egy otthoni felhasználó 15 gépet köt rá. Nálam csak 2 asztali gép van és egy Laptop, a router -en folyamatosan megy a Samba és a Torrent, csak akkor fagy le ha túl sok torentet futtatok. Bár az sem jellemző, hogy egy felhasználó 3rd Party Firmware -t rakjon rá mint én.

Szerintem egy átlagfelhasználónak tökéletesen megfelel a TP-link, és nem muszáj a túlárazott Linksys-Cisco -t venni.

2011. dec. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Már megvettem a routert, egy TP-LINK WR-841ND típusút, sajnos a másik gépben valószínüleg rossz az operációsrendszer, és elég nagy gubanc volt, még a mobil is rátudott csatlakozni könnyedén, csak a laptop nem, de aztán állítottunk a titkosításon, és a boltos még át is jött segíteni, a megoldás az lett hogy a régi router is továbbra is üzemben maradt, arról kapja a laptop a jelet, nekem meg kábelen keresztül jön az újból a net, a régi nekem nem volt jó mert sokszor szakadozott a net aztán így legalább mindenki jóljárt :D
2011. dec. 23. 11:04
 15/15 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a segítséget :D
2011. dec. 23. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!