Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Routert szeretnék venni,...

Routert szeretnék venni, melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy tökéletes routert, ami folyamatosan tudna üzemelni, nem szakadna meg az internet, mint a mostani routeron, már mindent kipróbáltam rajta, eldöntöttem hogy újat veszek, 2 géphez lesz, legfeljebb mobilról csatlakoznának rá, melyiket válasszam?
2011. dec. 20. 19:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
TP-LINK-re 5 év garancia van, a márkája TP link lesz, de még pontosan nem tudom melyik típus legyen, fontos hogy legyen benne MAC cím titkosítás.
2011. dec. 20. 19:47
 2/15 anonim válasza:
Mindegy. Amelyik tetszik.
2011. dec. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

n-esek a legjobbak!

(wr741nd=5000ft,wr841nd két antennás,wr941nd 3 antennás,wr1043nd 3 antennás és komolyabb!)

2011. dec. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 P.O.C. ***** válasza:
90%

A TP-Link jó választás, nekem bevált, pedig már több tucatot telepítettem az ügyfeleknek.


MAC cím titkosítás alatt gondolom a MAC filter -t érted, az mindegyiken van. Egyedül a TL-WR340 -es sorozat nem ajánlom, nincs vele semmi gond, de túlságosan vissza van butítva hardveresen és szolgáltatásokban egyaránt.

A többit csak az igényed, és az internetkapcsolat nagysága dönti el. Pl kell-e N -es Wi-Fi vagy USB, stb.

Itt találsz róluk egy jó ki összefoglalót, hogy mennyit bírnak:

[link]

2011. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 lordsithlord ***** válasza:

Én inkább a Cisco-Linksys termékeit javasolnám, mivel jelentősen erősebb belsővel rendelkeznek. Pl. míg a legtöbb TP-Link 166-200MHz-es procival van szerelve, ezzel szemben a Cisco-Linksys 300-400MHz-es procival rendelkezik, emellett jelentősen nagyobb memóriával rendelkeznek, így jelentősen stabilabb a működésük.


Nálam egy WRT160NL (300MBit-es, USB csatis) osztja a netet, 24 órában működik és semmi gondom nincs vele.

2011. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 P.O.C. ***** válasza:

lordsithlord:

Az állításodnak pont a fenti link mond ellen.

A te router -ed cseppet sem erőseb, mint a TP-Link -ek, amik a Linksys árának töredékébe kerülnek:

[link]

Pl a TL-WR1043ND fele annyibe kerül és ugyan azok az a felépítése:

[link]

2011. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 lordsithlord ***** válasza:

Nem tudom, honnan szedték azt, hogy a 1043-ban 400MHz-es proci van, de megjegyezném, hogy ez bizony igen komoly hülyeség, ugyanis ez a típus csak 300-as procival van szerelve, továbbá a 32MB ram is csak álom, ugyanis csak 16MB-tal szerelték (legalábbis a v1-nek tuti ezek az adatai). Tudom, mert nekem egy ilyen működik AP-ként, mivel routerként állandóan túlterhelődött és lefagyott.


Egyébként az OpenWRT-s lapon nemegy tévedés akad a hardverkiépítéseknél, tehát nem feltétlenül megbízhatóak ilyen szinten.

2011. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 P.O.C. ***** válasza:

lordsithlord:


Te meg nem tudom honnan szeded a 300 Mhz -es CPU és 16 MB RAM dumát, de bizony az a hülyeség.

Itt vannak az én 1043ND -m adatai LuCI alól:

[link]

[link]


És az pedig 1.0 -ás harver verzió.

Ja, és a stabilitással eddig még nem voltak gondjaim.

2011. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 lordsithlord ***** válasza:

P.O.C. , már megbocsáss, de a kiírás szerint ez a 2-es verzió (rev. 2).


Egyébként ha elolvastad, amit írtam, ott szerepel, hogy onnan tudom, hogy nekem is van egy ilyen és messze nem váltotta be az ígéreteket, hogy nem fog fagyni, stabilan működik, stb.

2011. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 P.O.C. ***** válasza:

A címkén 1.0 van. Még ha a proci dologban igazad is van (amit kétlek), a RAM -ban biztos nincs. Linux nem veri át magát, ha telneten bejelentkezek a top parancs is ennyit ír ki. Azonnal összeoplana, ha nem tudná a rendelkezésre álló RAM -ot, és nem létező területeket címezne.

De amúgy akkor se vennék WRT160NL -t, hanem megpótolnám egy 5 -össel és Asus RT-N16 -ot vennék, 32 MB ROM, 128 MB RAM.

2011. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!