Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépemben felrobban...

A számítógépemben felrobban egy-két kondenzátor, lehet, hogy emiatt lassabb a gépem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
az is csoda ha normálisan működik xd
2011. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja. Csoda hogy megy...
2011. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Panda Péter ***** válasza:

ha pukkannak a kondik, akkor az a cucc rövidtávon kipurcan. amennyiben ez történt, sürgősen irány szakemberhez.

de lassulni ilyentől nem lassul. hardverek világa egyébként is egyszerű, bináris. vagy megy, vagy nem. ha lassulás, az általában szoftveres eredetű.

2011. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már tök rég történt, vagy 2 hónapja, azóta simán megy!

Amúgy jó nagyot pukkant XD

Régi gép, azt most jutott eszembe, hogy talán ezért lassú. De akkor valószínűleg csak vírus, vagy öregség.. :D oké köszi :P

2011. dec. 18. 21:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy öreg, lehet hogy annyi feles dolgokkal van tele hogy lassítják a rendszered. De ha a kondik felrobbannak akkor lehet hogy 1-2 csatlakozó nem fog működni rajta ha olyan helyeken vannak. Nekem 1 évig ment így a gépem halott kondival XD Igaz amikor kezeltem a helyzetet akkor teljesen fel lett újítva sok mindent kicseréltem rajta. De egyébként egy szakember simán kitudja cserélni, csak ugye nem kevés pénzért, de sokan azt mondják hogy csere, megvetetik az újat a régidet több esetben náluk hagyod mert ugye neked már minek, rendbe rakják és eladják használtan. Ha viszed szakemberhez akkor intézd úgy a dolgokat hogy csinálja,meg vagy ha mindenképp cserélni kell vagy újítani mivel már régi akkor hogy kicsesszél a szerelővel kérd vissza a régi cuccot is és inkább dobd ki te persze ha már kidobod jól rongáld meg hogy nehogy valaki felhasználja, vagy ha vegyes tüzelésű kazánnal fűtesz akkor dobd bele. Én 3 totálkáros alaplapot tüzeltem el és nem egy video kártyát amik feleslegesen foglalták a helyet.
2011. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:D Király.

Amúgy egy kondi 30-150 Ft. i és beforrasztani meg én is tudom. Valószínűleg ez a gép mér soha nem fog szerelőt látni. Ha veszek egy újat akkor ezt nagy örömmel fogom szétverni :D


Egyszer volt, hogy szétvertem egy gépet, de csak a belsejét és aztán kívülről meg mindent helyre tettem. Kidobtam és jöttek a cigányok :D nagyon örültek, de amikor felemelték és csörgött a belseje akkor csak néztek egy nagyot :D Én meg majd be szartam a nevetéstől :D

2011. dec. 18. 22:56
 7/7 anonim válasza:
Azok a kis pár mikrofarádos elektrolit kondenzátorok a feszültséget stabilizálják általában nem nagy cucc ha kidurran de én pótolnám azért főleg ha nem direktbe van kötve hanem úgy, hogy keresztül fut rajta az áramkör
2014. febr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!