Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen jövőt jósoltok a...

Milyen jövőt jósoltok a Thunderbolnak?

Figyelt kérdés

El fog terjedni?

Jövő májusban veszek egy laptopot(Apple)amin van Thunderbolt csatlakozó.Megéri beleinvesztálni annyival többet,mint amennyivel drágább egy sima USB 2.0-nál?

Vagy alternatívaként mit tanácsolnátok? Fireware 800?


2011. dec. 13. 14:03
 1/8 Argloss ***** válasza:
Ha több Apple géped is van, amiben van Thunderbolt, akkor esetleg. Viszont ha nincs, akkor felesleges. Az USB 3.0 is csak most kezd elterjedtebbé válni...
2011. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az USB mellett halva született ötlet volt.
2011. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az USB-hez képest a Thunderbolt gyorsabb és több mindenre is használható, bár drágább is. Ezen kívül az USB elterjedt és visszafelé kompaitibilis. A Tb nem fogja kiszorítani az USB-t, viszont drágább eszközökön van értelme Tb-ot használni. Szerintem meglesznek egymás mellett.
2011. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszi!

És szerintetek el fog terjedni,vagy csak az Apple fogja használni?

Mert ha nem terjed el,akkor gondolom marad ilyen csillagászati magassáokgban az ára,és a kínálat és kicsi lesz.

Fireware 800-ról véleményetek?Azért ebből több van,és nagyobb a kínálat is.


Köszi előre is,minden válaszolónak ment a plusz!:)

2011. dec. 13. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem lesz soha olyan elterjedt mint az USB.

Meg nem is lenne az jó hogy több is elterjedne egyszerre, és mondjuk X eszközön csak USB van, Y-ra meg már csak Thunderboltot tesznek... Annyi lenne a kompatibilitásnak.

2011. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"...vagy csak az Apple fogja használni?"


Nem, már vannak Sony gépek is Thunderbolttal.


"Fireware 800-ról véleményetek?"


A Firewire már a múlt, a leggyorsabb változatának 800Mbit az elméleti max. sávszélessége, a Thunderboltnak 10Gbit. A MacBook Airre már nem is került Firewire port.

2011. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi,sokat segítettetek!:)
2011. dec. 13. 16:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyenlőre még a FW lesz a vezető, még sok eszköz kapható rá és gyártanak rá. A thunderbolt-nak még kell egy kis idő. De max a FW-t szorítja ki.


Az USB-vel nincs értelme hasonlítani egyiket sem, mert a FW és a TB olyan mint ha kereszteznéd az USB-t és a Hálózati portot (2 az 1-be). Több eszközt, gépet hálózat szerűen tudsz csatlakoztani (a legtöbb eszközön ezért van 2db FW port, hogy továbbfűzd), azon a sávszélen amit írnak rá (Nálam a FW800 az 800Mb-en megy), amit az USB sajnos sebességileg is, ami kb 50%-a hivatalos értéknek, ill nem láttam még hálzatként működni.


Így pl én nem váltanék USB3-ra, mert így egy csatlakozón minden működik (hálózat, hangkártya, külső rack). Max TB-re ha elterjed. :)

2012. aug. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!