Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak én látom, vagy a magyar...

Csak én látom, vagy a magyar embereknek tényleg be van rögződve pár hardwere amit körbe-körbe ajánlgatnak?

Figyelt kérdés

Már picit idegesít h bárki bármilyen konfigra kérdez már előre tudom h mik fognak benne szerepelni.Lássunk hát pár példát:

-"ez a táp nem jó vegyél chieftec-et v fsp-t!"

Kérdem én,miért a többi szintén ilyen jó táp gyártókat nem ismeritek?!(corsair,coolermaster,antec stb.stb)Árban mégcsak nem is olyan olcsók a folyton szóban forgó tápok(kb 1 szinten vannak az általam felsoroltakkal),és még csak nem is néznek ki jól(most épp a fekete lett nagy divat a gépek körépen erre ennek a 2 gyártónak szinte az összes tápja fehér)

-bárki szeretne venni akár 1 600W-os tápot mindjárt lehurrogják h minek az untig elég a 400W.(lehet árban meglehet takarítani vmit a kissebb teljesítménnyel de ha későb szeretnénk még 1 grafkarit jól jön az a 500-600W-os táp)

-Bárki akar 1 jobb gépet venni core i5 2500k core i7(szóval a felső kategória)vki mindig beugat h untig elég játékra 1 955BE.Miért?ha an rá pénze vegye.amikor nincs összeg írva plááne nem is az a kérdéss h 2500k vs 955Be akkor miért kell lemondani a msásik procit?(egyet értek abban az esetben ha valaki minden 2 évben újítani akar...természetesen a max grafikáról van szó)

Most hirtelen ennyi jutott eszmbe,lehet lázangani.Én így látom valósznűleg ez a jelenség azért van mert ugyan azok az emberek kommentálnak,de a prohardveren is ugyan ez a helyzet szóval nem értem.


2011. dec. 12. 19:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem kedves kérdező neked az a bajod hogy kissé többet gondolsz a tudásod mögé mint ami.

Tudjuk jól mi a gyári tuning és tudjuk jól mit bír a GTX460.

Gondlom ASUS-tól van neked. Én nem szériahibára értettem ha nem vacak belekre. A chifinél ott az iArena. Az tuti hogy nem egy jól sikerült példány, de én hányszor ajánlottam azt?

Soha. Ellenben a CTG? Azt már jóval többször.


"Nekem azt senki ne mondja h ha vki vesz 1 i7 extremet annak 3 év mulva új fog kelleni.Kibír az min. 5 évet.(főleg h tuningolható is)"


Ez teljesen baromság. Az i7 extreme már most elavult(architektúrálisan) és nem fog ki bírni 5 évet játékra sem(mondjuk azért se mert addigra tuti hogy a fejlesztések APU-ra lesznek elsősorban).

Amúgy nekem egy gyárituningolt HD6850-m van és maxon KEVÉS. Neked se a CPU-d a gyenge ha nem a VGA-d.


"Én inkább úgy látom h nincs nagy tapasztalat az erősebb konfigokkal kapcsolatban" Ültem már elég sok "bika" gép előtt és ha nem munkára kell akkor felesleges.

2011. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Ez teljesen baromság. Az i7 extreme már most elavult(architektúrálisan) és nem fog ki bírni 5 évet játékra "

Hát jelen esetben ez már igaz.Én ezt úgy értettem h ha újonnan veszed.(megjelenéskor)a csúcskat.-át akkor (CPU-ból akkor az biztos h kibír 5évet is)

Anno volt 150k-m gépre.és mikor még vettem a GTX 460-at akkor még ez volt a legújabb.eltelt másfél év és már fél év mulva gyenge lesz.

"Nem kedves kérdező neked az a bajod hogy kissé többet gondolsz a tudásod mögé mint ami."

Nem gondolok többet csak a mia nap már felhúztak és erőlködnöm kell h normális hangnemben tudjak írni/válaszolni.

A lényeg amiről írok h aki erős gépet akar és van rá neki szerintem azt nem kell lebeszélni.Kárba nem veszik jobban az a pénz amit 1 gépbe invesztált mint másnak(valjuk be lassan ott tartunk hszámítógépet felesleges tartani jobb lenne 1 konzol egér billentyű kombóval,mivel kezd tarthaatlan lenni h 2 évente 1 konzol árát kell letenni az asztalra 1 normális gépért,míg a konzol majd 10 évig megy)

Akinek meg kevés a pénze az meg szerintem eleve ne akarjon gamer konfigot.(Az a kedvenc kérdésem h van 80k-m írnátok 1 jó gamer konfigot?)

2011. dec. 14. 17:35
 13/17 anonim ***** válasza:
A legtöbbeknek limitált összege van. Akinek nincs az architektúrális elavulást figyelembe véve se ajánlott 300K-t gépre költeni, szóval a 300K-ig még lehet menni, de felé értelmetlen, ha csak nem valami melórol van szó...
2011. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az a 300000Ft monitor, egér és bill nélkül értendő. Amúgy hiába van valakinek pénze i7 2600Kra és HD6990-re teljesen felesleges megvenni.

Am ha ideges vagy nyugodtan írj olyan hangnembe(én is szoktam néha) csak a "csúnya" szavakba egy-egy betűt ponttal helyettesíts.

2011. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát csak játékra nem éri meg 300k-t kiadni hacsak nem verseny szinten nyomja az illető v dolgozik rajta.

Nem fogok káromkodni v agresszív stílusban válaszolni,mert tudom h az nekem sem tetszik.

2011. dec. 14. 18:05
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyébként meg nem igaz hogy mindig ugyanazt ajánljuk, hanem összegtől függ.

Ha belefér beleírom én az i5 CPU-t is, ha nem megy az ára miatt más alkatrész kárára.

Pl ezt a gépet is én írtam össze nemrég:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__2..


Nem spóroltam ki belőle a jó procit, mert itt kényelmesen belefért az árba, de csak azért venni erős CPU-t hogy legyen, és emiatt más alkatrészből rosszabbat venni, nincs értelme...

2011. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Amúgy a dolgozás is elég relatív. Van akinek épp egy Phenom II X6 1100T lenne a megfelelő van akinek egy az új sandy-e CPU-k közül szóval ez is változó. Amúgy elég sokan vannak akik játék miatt 300 felé mennek(200 elég lenne bőven). Személes ismeretségi körömbe is van olyan aki kb550000Ft-ért vett laptopot játékra úgy hogy az asztalról meg se mozdítja és helye is van bőven. Tehát az tuti hogy nagy az isten állatkertje.
2011. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!