Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak én látom, vagy a magyar...

Csak én látom, vagy a magyar embereknek tényleg be van rögződve pár hardwere amit körbe-körbe ajánlgatnak?

Figyelt kérdés

Már picit idegesít h bárki bármilyen konfigra kérdez már előre tudom h mik fognak benne szerepelni.Lássunk hát pár példát:

-"ez a táp nem jó vegyél chieftec-et v fsp-t!"

Kérdem én,miért a többi szintén ilyen jó táp gyártókat nem ismeritek?!(corsair,coolermaster,antec stb.stb)Árban mégcsak nem is olyan olcsók a folyton szóban forgó tápok(kb 1 szinten vannak az általam felsoroltakkal),és még csak nem is néznek ki jól(most épp a fekete lett nagy divat a gépek körépen erre ennek a 2 gyártónak szinte az összes tápja fehér)

-bárki szeretne venni akár 1 600W-os tápot mindjárt lehurrogják h minek az untig elég a 400W.(lehet árban meglehet takarítani vmit a kissebb teljesítménnyel de ha későb szeretnénk még 1 grafkarit jól jön az a 500-600W-os táp)

-Bárki akar 1 jobb gépet venni core i5 2500k core i7(szóval a felső kategória)vki mindig beugat h untig elég játékra 1 955BE.Miért?ha an rá pénze vegye.amikor nincs összeg írva plááne nem is az a kérdéss h 2500k vs 955Be akkor miért kell lemondani a msásik procit?(egyet értek abban az esetben ha valaki minden 2 évben újítani akar...természetesen a max grafikáról van szó)

Most hirtelen ennyi jutott eszmbe,lehet lázangani.Én így látom valósznűleg ez a jelenség azért van mert ugyan azok az emberek kommentálnak,de a prohardveren is ugyan ez a helyzet szóval nem értem.


2011. dec. 12. 19:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Ezt nem magyar berögződésnek hívják, hanem józan észnek, és nem véletlenül ajánljuk azokat mindig amiket, hanem azért mert azok érik meg.
2011. dec. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
jól írja mi csak jót akarunk. Azért ajánljuk azokat mert azok jók elegek. pl: Mi a fenének vennél játékra i5 2500K-t amikor nem használod ki? Azért hogy a pénzed a semmiért álljon ott? Am lehet lázongani neked is és Ph!-n is azért csináljuk ezt mert ez éri meg. Mi elmondjuk nem tetszik ne vedd.
2011. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"-"ez a táp nem jó vegyél chieftec-et v fsp-t!"

Kérdem én,miért a többi szintén ilyen jó táp gyártókat nem ismeritek?!(corsair,coolermaster,antec stb.stb)Árban mégcsak nem is olyan olcsók a folyton szóban forgó tápok(kb 1 szinten vannak az általam felsoroltakkal),"


Attól hogy az van a tápra írva hogy Corsair/Cm/Chiftec attól az nem jelenti azt hogy jó belet kap. Pl: Coler Master GX550-nél van két fajta is. Az egyik egy gagyi bele t kapott még is elég borsos áron adják. Amúgy ha te tudod mi a jó nem kell kérdezgetni és hisztizni.

Lehet hogy egy unszimpi p*cs vagyok, de segíteni akarnék...

2011. dec. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Am még annyit hogy a harverek jelenlegi fejlődése miatt se ajánlanék 600W-s tápot csak ha valami durva SLi/Cf rendszer lenne a gépben...
2011. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Mi a fenének vennél játékra i5 2500K-t amikor nem használod ki?"


Ha ezeket nem vennék meg, nem lenne mit megvenni használtan olcsón. :)


(Egy X4 965 - ami elég játékra - tulajdonos)

2011. dec. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Ha ezeket nem vennék meg, nem lenne mit megvenni használtan olcsón. :)"


Komoly logikád van, de van benne valami :)

Amúgy ezek után kíváncsi vagyok már a kérdező véleményére is.

2011. dec. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nos végigolvastam a véleményeket.

Elhiszem én h segítő szándékkal történnek ezek az ajánlások.

"Azért ajánljuk azokat mert azok jók elegek."

kinek mi az elég?!Nekem 1 955 BE-m van van 1 GTX 460 TOP-os kártyával.És max grafikán épp h elérem a 40-50 fps-t.Valószínűleg ez a konfig jövöre már nem lesz a legjobb.2 év mulva örülhetek ha mediumon fognak futni rendesen a dolgok.

"Mi a fenének vennél játékra i5 2500K-t amikor nem használod ki?"

pont az előbb említettek miatt.H például ne kelljen 2 évente gépet újítni hanem az a proci még 4 év mulva is processzor legyen.

"Attól hogy az van a tápra írva hogy Corsair/Cm/Chiftec attól az nem jelenti azt hogy jó belet kap"

Chieftecre és az fsp-re is igaz.Minden gyártónál vannak szériahibások,és gyengébb sorozatok.az általam felsorolt példákra is természetesen igaz.

"Ha ezeket nem vennék meg, nem lenne mit megvenni használtan olcsón. :)"

Nah olyanról meg pláne ritkán hall az ember h túl erős nekem ez a konfig inkább eladom az alakatrészeket és veszek 1 ócskábbat/gengébbet.Okkal történik az eladás.


Nem a segítő szándékot kérdőjelezem meg.Pláne nem azt ha valakinek nincs rá h akkor is az erősebb konfigot kell nyomni,csak ha van rá pénz miért ne lehetne.Én inkább úgy látom h nincs nagy tapasztalat az erősebb konfigokkal kapcsolatban (hisz minek erős ha elég a kozépkat. is alapon)ezért ajánlják inkább a gyengébbet.(aztán lehet rosszul látom...)

2011. dec. 14. 14:34
 8/17 anonim ***** válasza:

A te gépedben sem a 955 a gyenge, ha vennél mellé egy jobb VGA-t akkor ugrana meg az fps, nem ha a CPU helyett lenne 2500k-d.

Egyébként 2-3 évnél többre amúgy sem lehet gépet venni, főleg játékra, mert ha teljesítményben még elég is lenne, fícsörökben akkor is elavul ennyi idő alatt.

2011. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A GTX 460-am van olyan szinten mint itt a folyton emlegetett gamer gépekbe ajánlott 6850-n.Azért is írtam oda h TOP mivel ez gyárilag tuningolt kártya az átlag 460-as GTX-től erősebb.De ha csak grafkártyát kell venni olscóbb a konfig mintha processzor is kéne.Nekem azt senki ne mondja h ha vki vesz 1 i7 extremet annak 3 év mulva új fog kelleni.Kibír az min. 5 évet.(főleg h tuningolható is)
2011. dec. 14. 16:20
 10/17 anonim ***** válasza:

Tudom hogy milyen szinten van a GTX460, és azért szoktunk HD6850-et ajánlani mert valószínűleg az fér bele az árba, és annyiért az a legjobb.


De látom nem érted mire gondoltam, nem azt akartam írni hogy gyenge a kártyád, hanem hogy játékok szempontjából nálad is a VGA csere dobná meg az fps-t. Pl ugyan ezzel a CPU-val ha tennél mellé egy HD6950-et jelentősen javulna, de ha maradna a VGA és a lapot+CPU-t cserélnéd i5-re + hozzá való lapra, akkor valószínűleg semmi sem változna játékokban...

Ezért ajánlunk olcsóbb CPU-t, hogy több maradjon VGA-ra, mert az a lényeg játékra.

2011. dec. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!