Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy core i7 2600-hoz milyen...

Egy core i7 2600-hoz milyen vga-t vegyek? ár nem számít. Körülbelül olyan 50-70k.

Figyelt kérdés
ami fontos : csak Nvidia érdekel,1GB-os, minimum 256bites GDDR5,DX11.... :)
2011. nov. 24. 22:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

A GTX570 hiába van a HD6970 árán attól még a HD6950 teljesítményét hozza. Persze ez csak egy példa.

Amúgy azt tudtad hogy te semmi hasznát nem veszed az i7 2600 "igazi" erejének? Tök mindegy lenne ha egy i5 2500 lenne a gépedben. Szóval sokat érsz vele.

2011. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
meg az a baj hogy sosem volt ATI kártyám. szóval nem igazán tudom milyen de én úgy gondolom hogy mivel az amd jobban melegszik ezért az ati is vagy nem? na jó legyen ATI ha már ennyien mondjátok :) de akkor pontosan melyik? még erre küldjetek 1-2 választ aztán nem zaklatlak tovább titeket.. :)
2011. nov. 24. 22:47
 23/36 A kérdező kommentje:
Értem Hart. amúgy általában 0-20% a kihasználtsága de mint már mondtam is én nem akarok egyhamar gépet venni,nameg ugye már itt van szóval már nincs mit tenni. :)
2011. nov. 24. 22:48
 24/36 anonim ***** válasza:
Ati Radeon HD6970 2GB. ezzel évekig fogod húzni főleg egy ilyen atomerőmű CPU-val...
2011. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Csak azért nem ajánlottuk az i7-est, mert kb a teljesítményének a 3-adára lenne szükséged, és így van egy totál kihasználatlan processzorod, ami magában erős lesz, és ellesz 5-8 évig is, viszont technológiailag ugyanúy elavul mint aogy elavultak a core2-es processzorok is (amik pl még sokáig jók lesznek játékon kívül kb bármire, de mégsem tudod igazán mai szintre bővíteni őket, ha játszani akarsz)


Vegyük példának a Quad core processzort...erősebb a Dual core-nál...de sokkal drágább is, és mégis jobb nála egy mai i3-as sandy bridge, ráadásul még olcsóbb is jelentősen....és a Quad Core is ugyanúgy elavul, akár egy Core 2-es.


Szóval számítástechnikában sztem a lehető legnagyobb hülyeség a "mindig mindenből a legjobbat" elvet követni, mert a felső kategória általában jelentősen túlárazott, és totál kihasználatlan teljesítményt nyújt....és még az is lehet (sőt, biztos) hogy jobban kijössz ha 2-3 évekre tervezel egy gépet, és utána cseréled az akkori "best buy"-ra, mint az hogy mindig megveszed a lehető legjobbat baromi drágán.


Kicsit olyan a téma, mint a 16GB ram...van akinek melóra még kevés is, de egy átlag fehasználónak a 4GB sincs teljesen kihasználva így felette gyakorlatilag csak a pénzét szórja.


Röviden, ezért nem ajánlunk i7-2600-ast játékra.

2011. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

A GTX570 az melegszik, ezek az AMD kártyák elbújnak mellette ilyen téren.

Amúgy ha bolti áron szerzed be akkor HD6950, ha haverod "olcsón" hozza akkor HD6970.

2011. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! és amúgy most jöttem rá hogy tényleg baromság volt.az utolsónak főleg. de már meg van nincs mit tenni legközelebb ha gépet veszek előtt írok ide.am ezek szerint memória kérdésében is elszálltam mert 8GB és ennek a 10-12%-át használom átlagba....
2011. nov. 24. 22:55
 28/36 A kérdező kommentje:
Döntöttem rátok hallgatok és Ati Radeon HD6970 2GB- ot veszek.remélem jó lesz :)
2011. nov. 24. 23:06
 29/36 anonim ***** válasza:
de, ha nem használod ki a géped, még el is adhatod és veszel egy középkategóriásat:) és marad pénzed is egy csomó:)
2011. nov. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj hogy már olyan 2 hetes a gép és nem adnának érte rendes árat :( szóval adnának érte vagy 50k-t ami nevetséges :)
2011. nov. 24. 23:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!