Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek 250e...

Milyen laptopot vegyek 250e Ft körül?

Figyelt kérdés
Sokat utazom, és ezért nem tudok asztali PC-t magammal cipelni mindenhova, hogy játszhassak. Ennyiért milyen laptopot vegyek játékra? (vennék majd alá hűtőt is)
2011. nov. 22. 18:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az i7-2630QM egy asztali i5-2500 körüli teljesítményt hoz...sosem fogom megérteni, minek ekkora processzor bele.

Az a 8 GB ram se lesz soha kihaználva, de mindegy, az a legolcsóbbb része.

Az 540M elég erősz kártya laptopban, bár hogy minek rá 2GB ram...azt nem tudom.


Na, de hogy ne csak szörnyülködjek a gyártók hülyeségein, ha a gép hűtése kibírja, akkor korrekt jétékos gép lesz ez.

2011. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
vennék alá hűtőpadot:)
2011. nov. 22. 19:08
 13/16 anonim ***** válasza:

"Na, de hogy ne csak szörnyülködjek a gyártók hülyeségein, ha a gép hűtése kibírja, akkor korrekt jétékos gép lesz ez"


Írja ezt egy olyan irígy (és nyilván hazug okoskodó) aki csak álmodik arról, hogy egyszer olyan laptop tulajdonosa lehessen, mint amit a kérdezőnek belinkeltem!

2011. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
55% elárulnád mi a bajod???
2011. nov. 22. 19:12
 15/16 anonim ***** válasza:

Írja ezt egy olyan irígy (és nyilván hazug okoskodó) aki csak álmodik arról, hogy egyszer olyan laptop tulajdonosa lehessen, mint amit a kérdezőnek belinkeltem!


Szóval:

ez a nyilván hazug okoskodó tud annyit, hogy egy ilyen kaliberű processzor még asztali gépben is bőven sok, ha csak játékra van használva

sőt, ez a hazug okoskodó egy i5-2500-assal, rendelkezik, és tudja hogy a gépében lévő HD6870-es is jóval hamarabb fogy el, mint a processzor...a GT540M pedig körülbelül egy HD6570 vagy HD5570 szintje körül mozog...ami azért valljuk be, asztali viszonylatban már nem számít gamer kártyának....többek között ezért is tartom hülyeségnek azt a 2GB ramot rajta.....ettől függetlenül egy laptop méretű képernyőhöz a GT540M is tökéletesen megfelelő kártya lesz.


Sőt...ez a hazug okoskodó is majdnem egy ilyen kaliberű laptop tulajdonosa lett, csak különböző előnyei miatt inkább egy asztali konfiguráció összerakásában döntött.


Igazából nem teljesen értem a kirohanásod, ugyanis egy szóval nem állítottam hogy ez egy rossz laptop lenne, 250k-ért teljesen megfelelő.


Én úgy általánosságban a laptopgyártók által gyárilag összerakott konfigurációk hibáira akartam rámutatni...ami úgy általánosságban a laptopoknál fennt áll. Ilyenek a "dobjunk bele sok ramot, meg sok ramot a videókártyára, attól viszik mint a cukrot"...és van benne egy feleslegesen erős processzor, egy hozzá képest gyenge videókártyával.


Ezzel sem azt mondom hogy rossz lenne a gép, csak kb olyan mint az előre összeállított asztali pc-k is...aránytalan, mert ennyi erővel lehetne beledobni egy erősebb videókártya és hozzá illő processzor kombót, és valójában ugyanazon az áron jöhetne ki a dolog........jaaaa elnézést, a gyártók ezt is megcsinálják, összedobnak "gamer" laptopot...csak 4-500 ezer forintos áron.


És míg egy asztali gépnél megvan a lehetőséged összeválogatni az alkatrészeket (többek között ezért van asztali gépem), addig egy laptopban nincs. És ez az ami b@ssza az én csőröm.


A hűtést pedig azért hoztam fel, mert mivel ezek nem "gyárilag gamer" laptopok, így a hűtésük sem feltétlenül bírja a hosszabb távú megterhelést. Aég az asztali gépek is rendesen termelik a hőt ilyen teljesítménnyel, viszont azt ki tudod védeni erre a célra tervezett hűtőrendszerrel, értve itt a gépházra, proci hűtőre, bármire....míg egy laptopnak van egy zárt hűtésirendszere, amit egy kis ventillátor "tart életben", és valamennyit segíthet egy laptophűtő, de azért bizonyos típusoknál az sem megoldás (és valljuk be, alapból eléggé félmegoldás a dolog)


Plusz a hűtésre egyik negatív példa, a Dell N5110...amit anno mindenki ajánlott, hogy milyen baromi erős...nade ahogy az ipon.hu cikke is írja, már az i3-as konfigurációban is elégtelen a hűtése.

[link]


Ezért mondtam azt, hogy a hűtésre érdemes odafigyelni, mert jobb kétszer utánajárni, kipróbálni, teszteket olvasgatni, minthogy utána hordozgatni szervízbe azért mert megfőtt egy alkatrész.


Merevlemezről annyit, hogy ennél a teljesítménynél egy 7200-as fordulatszámú lemez is visszafogja a konfigot, szóval jó lesz az az 5400-as is...max egyszer ha olcsó lesz az ssd, akkor az tudna rajta dobni.


Videókártyában ebben az árban sztem egy erősebb van, a GT555M...nézelődj ilyen kártyával ellátott laptopok között is.


Itt van adat mindkét kártyáról:

[link]

[link]


Szóval azt mondom, ha játékra kell, akkor meg kell nézni egy-két GT555M-el szerelt gépet, videókártyára erősebb, de attól függetlenül ez az Asus is egész jó gép.


55%-osnak meg annyit, hogy gratulálok, vettél egy gépet, most isteníted...a videókártya ram-ját hozod jó példának, ez erősen mutatja a hozzáértésed.


Amúgy kérdező, legjobb az is ha videón, meg élőben is megnézed melyik gép milyen, meg kijöhetnek kis hülyeségek is, pl rossz tapintású a tapipad, vagy a billentyűzeten hülyén össze vannak sűrítve a kurzormozgató billenytűk (ami egy autós játéknál pl eléggé odab@sz)...és tesztek olvasgatása minden mennyiségben.


És ha nem találsz megfelelő GT555M-eset, akkor akár mehet az 55%-os asus-a is.

2011. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

ehhez az asus-hoz mit szólsz? szinte ugyanaz, csak olcsóbb

[link]

vagy ez: [link]

bár nálam a lenovo y570 a tuti befutó: [link]

2011. nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!